Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig SCD3390RDS -napis : SURFACE :

18 Sty 2008 14:01 3332 6
  • Poziom 15  
    Radio gra bez problemu,natomiast po włożeniu płyty pojawia sie napis SURFACE. Zauważyłem że płyta sie nawet nie kręci w napędzie ,stało się to podczas wymiany płyty na inną.Przed tym problemem CD działało bez problemów.
    Prosze o pomoc.
  • Poziom 15  
    Dzieki bardzo za informację,wynika z niej że po prostu padł laser.
  • Spec od car audio
    walczewskia napisał:
    Dzieki bardzo za informację,wynika z niej że po prostu padł laser.

Tak jest, ewentualnie do wyczyszczenia.
  • Poziom 15  
    Czyściłem ,ale to nic nie pomaga.Dziwi mnie tylko że laser wogóle się nie rusza (ne chodzi nawet silnikczek od przesuwu).Może jest jakis bezpiecznik na plycie??
  • Spec od car audio
    walczewskia napisał:
    ... (ne chodzi nawet silnikczek od przesuwu)....?

Przesuwu czego? Przesuń ręcznie czytnik tak, żeby był w połowie płyty i zobacz czy po włożeniu płyty i włączeniu radia czytnik zjedzie do środka płyty. Poza tym zawsze można wkalkulować uszkodzenie elektryczne. Pytasz o konkretny komunikat to dałem Ci konkretną odpowiedź! Po to jesteś mechanikiem, żeby sprawdzić i wyeliminować wszystkie inne możliwości.
  • Poziom 15  
    Dzięki za odp.Silniczek nie przesuwa się .Ja dlatego pytam o wszystkie możliwości ,ponieważ w radiach samochodowych jestem cieńki.Prawdopodobnie jest to uszkodzenie elektroniczne,a napis ten pojawił się zaraz po tym jak nastąpił ten defekt.Może ktoś miał juz doświadczenie z elektroniką w tym modelu.
    z góry dziękuje.