Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon np6312 błąd E0 a nastepnie 00

06 Lut 2008 13:22 1107 6
  • Poziom 17  
    Witam posiadam kopiarke canon np6312
    Wyswietla ona na swoim podwójnym siedmiosegmentowym wyświetlaczu
    E0 a nastepnie 00 po czym sie wyłącza.
    Jak ja przywrócic do stanu używalności
  • Specjalista - kserokopiarki
    Błąd zespołu grzania. Trzeba skasować komunikat i powinna ruszyć. Jeśli kasowanie nie pomoże to do sprawdzenia i ewentualnej wymiany element grzejny. Kasowanie chyba zworką na płycie pod panelem o ile dobrze pamiętam.

C.
  • Poziom 17  
    Znalazłem zworke:)
    No i raczej nic to nie pomogło. Jak można sprawdzić zespół grzania. Ja go kiedys odłączyłem bo potrzebowałem sie dostać do jakiegoś kabla potem zapomniłem go wpiąć włączyłem xero i pojawił się ten błąd potem go podłączyłem ale błąd nie zniknął.
    W jaki sposób sprawdzany jest moduł grzania przez zespół sterujący?
    Po primo wepnij wszystkie kable i potem dopiero kasuj błąd. Co do sprawdzania temperatury to są w zespole grzejnym termistory - czujniki temperatury. Zespół grzejny przypomina ten z drukarek HP - też jest grzałka i folia grzejna. Konstrukcyjnie to to samo co seria NP-6012/6112/6512. Serwisówkę masz tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra765485.html#765485

Zajrzyj to się dowiesz jak to działa :-)

C.
  • Poziom 17  
    Ok. dzieki tej serwisówce udało się skasować ten błąd. ake zeby życie nie było zbyt miłe to pojawił się następny problem. Otóż teraz po właczeniu nawet jesli jest papier w podajniku to zgłasza że coś utkwiło w srodku mróga kontrolka zagięcia papieru, ale wszystko wydaje się ok. nie pociągnął nawet papieru a zgłasza że się zagiał co może być nie tak?
  • Poziom 20  
    Sprawdż wszystkie czujniki na drodze papieru.
    ... a zwłaszcza w okolicy utrwalania jeżeli coś tam rozkręcałeś.

C.