#1 4796976 12 Lut 2008 13:27 Andrzej_B Andrzej_B Poziom 19 Posty: 466 Pomógł: 9 Ocena: 18 Autor tematu Post #1 4796976 12 Lut 2008 13:27 Witam.Mam uszkodzony tranzystor smd.Nigdzie nie mogę go zalezć w katalogach.Może ktoś wie co to za tranzystor?
#2 4797184 12 Lut 2008 14:33 rafalrms rafalrms Poziom 18 Posty: 338 Pomógł: 26 Ocena: 46 Pomocny post? (0) Post #2 4797184 12 Lut 2008 14:33 według mnie to jest dioda,gdzie to pracuje?
#3 4797227 12 Lut 2008 14:46 Andrzej_B Andrzej_B Poziom 19 Posty: 466 Pomógł: 9 Ocena: 18 Autor tematu Pomocny post? (0) Post #3 4797227 12 Lut 2008 14:46 Oznaczenie na płycie sugeruje,że jest to tranzystor.Ten element pracuje w stabilizacji napięcia.
Pomocny post #4 4797612 12 Lut 2008 16:50 rafalrms rafalrms Poziom 18 Posty: 338 Pomógł: 26 Ocena: 46 Pomocny post? (+1) Pomocny post Post #4 4797612 12 Lut 2008 16:50 według katalagu ''smd code book'' jest to: '' dual zener 5,6v o,3w" lub schottky 20v o,5w"
#5 4798047 12 Lut 2008 19:38 Andrzej_B Andrzej_B Poziom 19 Posty: 466 Pomógł: 9 Ocena: 18 Autor tematu Pomocny post? (0) Post #5 4798047 12 Lut 2008 19:38 Dziękuję .Spróbuję coś podstawić.Pozdrawiam. Dodano po 43 [minuty]: Andrzej_B napisał: Dziękuję .Spróbuję coś podstawić.Pozdrawiam. Podstawiłem diody zenara 5v6 i układ działa.