Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Pioneer A-502r co jest wart.

toma085 16 Lut 2008 11:36 8879 24
  • #1 16 Lut 2008 11:36
    toma085
    Poziom 21  

Kolega mi go dzisiaj przywiózł i chce za niego 150zł miałby służyć do zasilenia klonów TotemMite w pokoju 20m2.Czy opłaci się go wziąść.

• Pomocny post
    #2 16 Lut 2008 12:55
    Kamil_153
    Poziom 21  

jeżeli masz wątpliwości to podeślij kumpla z tym wzmakiem do mnie za 150zł biore od razu,nie wiem czy akurat będzie dobry do Twoich kolumn ale ogólnie to dobry,dobrze grający wzmak,mankament to siadający (brudzący sie) selektor wejsć no ale to problem wielu Pionków

• Pomocny post
    #3 16 Lut 2008 13:47
    ALTON
    Poziom 38  

Jak wyżej. 150zł brać bez zastanowienia nawet jak niema pilota.

• #4 16 Lut 2008 15:25
    toma085
    Poziom 21  

Też mi się wydaje że to dobra cena ale obawiam się że może miał wymienione koncówki i jego jakość nie jest już taka iak w orginale a wiecie może dlaczego ten wzmacniacz na wyjścia na 4 kolumny a z tego co wiem to jego moc to 2*100. Mam jeszcze jedno pytanko sprawdzając czy jest dobry podłączyłem go do odtwarzacza Mp3 i grał ok ale nie działały pokrętła od korektora Bass i Treble oraz przycisk podbicia.Czy to jest wina złego podłączenia czy coś jest popsute?

• #5 16 Lut 2008 22:34
    toma085
    Poziom 21  

Mam jeszcze jedno pytanko poniewasz brakuje przy tym wzmacniaczu jednej przedniej nóżki niewiecie gdzie można takową dostać.

• Pomocny post
    #6 16 Lut 2008 22:41
    sawik2222
    Poziom 15  

ten wzmak ma 4 wyjścia oryginalnie. Masz na nim 2 guziki : A i B każdy z nich to jedna para wyjść... gdy masz oba włączone, to moc się dzieli i idzie na wszystkie wyjścia, dlatego producent podaje 2x100, zamiast 4x65.

• #7 16 Lut 2008 23:15
    toma085
    Poziom 21  

Czyli to jest coś w rodzaju mostkowania jeśli 4 kanały to moc się rozkłada na 4 jeśli przełącze na dwato moc się podwoi i będzie szła tylko na dwa kanały. Dobrze to zrozumiałem.

• Pomocny post
    #8 16 Lut 2008 23:17
    paker_bor
    Poziom 21  

toma085 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanko sprawdzając czy jest dobry podłączyłem go do odtwarzacza Mp3 i grał ok ale nie działały pokrętła od korektora Bass i Treble oraz przycisk podbicia.Czy to jest wina złego podłączenia czy coś jest popsute?

Zapewne właczony jest przycisk Direct. Przyciskiem tym wyłancza sie przedwzmacniacz we wzmacniaczu i chodzi wtedy od jako sama końcowka mocy.

• Pomocny post
    #9 17 Lut 2008 10:15
    Kamil_153
    Poziom 21  

toma 085 to nie jest mostkowanie ten wzmacniacz ma 2 kanały (2x70 przy 8 om ,lub 2 x 100 przy 4 om)możesz do niego podpiąc 4 kolumny o impedancji 8 om (co da wypadkowe 2 x 4 0m-kolumny tu są łączone równolegle)

• #10 17 Lut 2008 10:34
    toma085
    Poziom 21  

Poker_bor to jak mam podłączyć żeby chodził i przed wzmacniacz tak żebym mógł regulować wysokie niskie i Loud. I jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość sprawdzenia czy końcówka nie była wymieniana jaka jest w orginale.

• #11 17 Lut 2008 11:44
    paker_bor
    Poziom 21  

W tym modelu przycisk Direct jest bodajrze nad pokretłem balansu. Wiec popróbuj :)

• #12 17 Lut 2008 12:38
    toma085
    Poziom 21  

No tak masz racje ale podłączyłem głośnik i pod wyjście A potem pod B i kolumna grała ale tylko przy włączonym przycisku Direct a w tedy nie działa korektor jak mam podłączyć żeby korektor działał jak wyłącze Direct to wtedy nic nie działa żaden kanał.

• Pomocny post
    #13 17 Lut 2008 14:03
    paker_bor
    Poziom 21  

To prawdopodobnie brakuje w nim zworek z tylu wzmacniacza przy wejściach i wyjściach podpisanych jako ADAPTOR

• #14 17 Lut 2008 15:42
    toma085
    Poziom 21  

No więc tak zamieszczam zdięcie żeby było jaśniej się dogadać.
    Rozumiem że ta zwora powinna wyglądać tak jak narysowałem?
    I czy mugłbyś mi wytłumaczyć doczego służą gniazda które zaznaczyłem na czerwono?

O i jeszcze jedno gdzie kupić taką zwore czy to może być swykły ktutki 2*chinch

• Pomocny post
    #15 17 Lut 2008 16:14
    paker_bor
    Poziom 21  

Takie orginalne zworki będzie Ci ciężko znaleść, ale równie dobrze zastąpisz je krótkim kablem RCA (czincz).

Te 3 gniazdka to wpinasz tam tuner czy odtwarzacz CD i z tamtąd pobierasz prąd do nich, natomiast to wyjście Out Control to szczerze nie wiem nie zastanawialem sie nad tym nigdy

• #16 17 Lut 2008 16:59
    toma085
    Poziom 21  

Ale jeśli zrobię tą zworke to wtedy będzie działało bez funkcji Direct i korektor bdzie dzialal.

• Pomocny post
    #17 17 Lut 2008 17:06
    paker_bor
    Poziom 21  

tak :) jak będziesz tam miał zwory, bądź czincze to normalnie bedzie pracował przedwzmacniacz

• #18 17 Lut 2008 22:08
    toma085
    Poziom 21  

No i wszystko jasne dzięki za miłą pogawędkę.

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanko poniewasz nadal nurtuje mnie to czy nie był naprawiany to jak to można sprawdzić.

• Pomocny post
    #19 25 Lut 2008 09:03
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli chodzi o "zworki". Przedwzmacniacz z końcówką (w ramach połączenia integry) łączysz bez "masy". RCA łaczysz jeśli sprzęt ma działać jako końcówka lub przedwzmacniacz jako "klocek" samodzielny.
    Jak sprawdzić czy był naprawiany?
    Trzeba rozkręcić i sprawdzić czy są oryginalne "luty". Przy takim sprzęciku jest wielce prawdopodobne, że e;ektrolity mogły być wymieniane. Jeśli sprzęcik był "katowany" to i końcówki.

• #20 25 Lut 2008 09:21
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    ale obawiam się że może miał wymienione koncówki i jego jakość nie jest już taka iak w orginale
    obojetnie czy mial wymieniane czy ma oryginalne to i tak graja tak sobie. zero dobrego brzmienia a regulacja basu/trebel jest znikoma. mialem A-604r i szybko sie go pozbylem. ale jak za 150zl to mozna smialo brac :D

Cytat:
    Przy takim sprzęciku jest wielce prawdopodobne, że e;ektrolity mogły być wymieniane. Jeśli sprzęcik był "katowany" to i końcówki.
    zgadzam sie - w w/w A-604R na samym poczatku wymienilem elektrolity od zasilacza bo byl jeden spuchniety
    a tranzystory sa latwo dostepne wiec problemu niebedzie w razie awari

• #21 25 Lut 2008 16:34
    toma085
    Poziom 21  

A co to są te elektrolity ,może takie wielkie kondensatory obok trafo bo są tam dwa wielkie. Jeśli chodzi o końcówke to na pewno nie była wymieniana przyjrzałem się jej dokładnie nawet śrubki które dociskają je do radiatora są jeszcze fabrycznie przykręcone.
    Jedyny problem polega na tym że gdzieś coś nie łączy bo jak ruszam czinczami to prawy kanał trzeszczy i nieraz dużo ciszej gra jak poruszam to się naprawi ale co ciekawe jak wyłącze i włącze wzmak od nowa to najszybciej pomaga. Coś chyba gdzieś nie dotyka.

• Pomocny post
    #22 25 Lut 2008 18:03
    Pawel S.
    Poziom 39  

elektrolity to skrot od kondensator elektrolityczny ;] - czyli tak, to sa te 2 wielkie kondy

Cytat:
    Jedyny problem polega na tym że gdzieś coś nie łączy bo jak ruszam czinczami to prawy kanał trzeszczy i nieraz dużo ciszej gra jak poruszam to się naprawi ale co ciekawe jak wyłącze i włącze wzmak od nowa to najszybciej pomaga. Coś chyba gdzieś nie dotyka.
    a sprawdz czy jak zmieniasz zrodlo dzwieku to tak samo sie nie dzieje? bo jak juz ktos wyzej wspomnial czesto tam brudza sie specyficzne selektory wejsc. wystarczy spray do potencjometrow i troche zabawy i bedzie OK ;)

• #23 25 Lut 2008 18:17
    toma085
    Poziom 21  

Nie jak podłączyłem sygnał pod Tuner dzieje się to samo. A jeśli chodzi o ten selektor to taki silniczek który coś przesówa bo jest tam takie coś i jak się przełancza żrudło sygnału to słychać jak chodzi ale to nic nie zmienia i tak się ścisza.

• #24 03 Mar 2008 13:16
    zet28
    Poziom 15  

witam co do tego wzmaka to dobry jest. Nie ma dzwieku to podlacz sygnal pod ADAPTOR IN i zobacz co sie wtedy dzieje

• #25 03 Mar 2008 13:57
    toma085
    Poziom 21  

Temat już nie aktualny kupiłem go ostatecznie za 100zł i przeczyściłem selektor teraz gra spoko.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson