Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens N - różowy ekran

22 Lut 2008 12:34 1574 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem ze starym monitorem marki Siemens Nixdorf. Od razu po uruchomieniu obraz staje się różowy i utrzymuje się tak przez ok. 1,5 do 2h pracy, po czym wszystko wraca do normy. Chciałbym się zorientować czy można go jakoś samemu naprawić.
    Ze względu na to że jest to monitor dodatkowy do starszego PC-ta, gdyby koszty przekroczyły np te 150zł to wole już zainwestować w nowe zwierciadło obrazu. Dołączam zdjęcie monitora poniżej i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi oraz sugestie.

Siemens N - różowy ekran
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Cześć.
    Sprawdź przede wszystkim kabel sygnałowy. Jeśli menu też jest różowe to najprawdopodobniej to "zimne luty" na płytce kineskopu.
    Czy Naprawisz - zależy ile Masz pojęcia o lutowaniu.
    I uwaga: wszystko na odłączonym zasilaniu od sieci NN
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    dariuszm2 napisał:
    Cześć.
    Sprawdź przede wszystkim kabel sygnałowy. Jeśli menu też jest różowe to najprawdopodobniej to "zimne luty" na płytce kineskopu.
    Czy Naprawisz - zależy ile Masz pojęcia o lutowaniu.
    I uwaga: wszystko na odłączonym zasilaniu od sieci NN
    Pozdrawiam.

Wieeeeelkie dzięki, męczyłem się z tym ponad 3h, ale jednak pomogło i jak narazie wszystko widać w pięknych kolorach:D
    Dzięki Ci jeszcze raz, pozdrawiam i dnia miłego życzę :)
  • Poziom 20  
    Witam.
    Chcialbym dolaczyc do tematu. Posiadam monitor Gericom i tez pojawia mi sie rozowa poswiata na monitorze. Dzieje sie tak w czasie pracy w roznych odstepach czasu. Takie rozowe migotanie trwa chwilke albo kilka sekund. Czasem pomaga klepniecie w bok monitora. Czy przyczyna tez sa "zimne luty"?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Może też sobie sprawdź - chociaż tak wizualnie - tą płytke od kineskopu, na mojej w dwóch miejscach były ciemne przebarwienia i to na nich głównie się skupiłem podczas lutowania.. Osobiście odradzam narazie jakiekolwiek kombinowanie bez wstępnego ustalenia przyczyny usterki.