Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5700 i błąd wysyłania mms

25 Lut 2008 00:16 2240 2
  • Poziom 11  
    Podczas wysyłania njpierw wyskakuje, że nie mozna wysłać wiadomości a w szczegółach znajduje się komunikat
    Code:
    barred from sending messages

Ustawienia mms są skonfigurowane poprzez wysłanie instalki ze strony ery. Soft aktualizowałem ze dwa miesiące temu. Z tego co pamiętam wcześniej z niego mmsy już wysyłałem lecz nie pamietram czy było to przed czy po aktualizacji.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wrzuc ustawienia mms jeszcze raz ale recznie

Konfiguracja wiadomości MMS

* Wejdź do Menu
    * Wybierz Wiadomości
    * Wybierz Ustawienia wiad.
    * Wybierz Wiadomość multimedialna > pojawią się parametry do wpisania:
    o Zapisuj wysłane wiadomości >według uznania wybierz Tak lub Nie i przejdź do:
    o Zgoda na odbiór wiadomości multimedialnej > wybierz W sieci macierzystej i przejdź do:
    o Przychodzące wiad. multimedialnej > wybierz Pobieraj i przejdź do:
    o Ustawienia połączeń > wybierz tą opcję > pojawią się parametry do wypełnienia:
    + Aktywne ustaw. multimediów > wybierz tą opcję i wybierz (opcja Włącz) jeden z 5 zestawów > i przejdź do:
    + Edycja aktywnych ustaw. mulitimediów > wybierz tą opcję w celu zmiany ustawień wybranego wcześniej zestawu parametrów > wpisz następujące parametry:
    # Nazwa ustawień > wybierz tą opcję i wpisz dowolną nazwę np. eramms i przejdź do opcji:
    # Strona główna > wybierz tą opcję i wpisz http:// mms.era.pl/ servlets/mms i przejdź do:
    # Tryb sesji > wybierz Ciągła i przejdź do:
    # Nośnik danych > tu jedynym dostępnym parametrem jest GPRS więc przejdź do:
    # Punkt dostępu GPRS > wybierz tą opcję i wpisz eramms > następnie przejdź do:
    # Adres IP > wybierz tą opcję i wpisz 213.158.194.57 i przejdź do:
    # Typ uwierzytelniania > wybierz Normalne i przejdź do:
    # Nazwa użytkownika > wybierz tą opcję i wpisz: eramms > następnie przejdź do:
    # Hasło > wybierz tą opcję i wpisz eramms > po wpisaniu hasła pojawi się:
    # Zweryfikuj nowe hasło > wpisz jeszcze raz eramms.

Konfiguracja jest zakończona
  • Poziom 11  
    Oj to chyba nie na mój model ta konfiguracja. U mnie jest troszeczkę inaczej
    - w ustawieniach telefonu-> połączenie-> punkty dostępu-> tutaj znajdują się te punkty (era internet, era mms, era omnix...)-> wybieram jedną bądź poprzez opcje tworze nowe-> wybrałem era mms a tu jest tak:
    - nazwa połączenia
    - nośnik danych: pakiety danych, połączenie danych, duża szybkość (GSM). W przypadku dwóch ostatnich dochodzą jakieś nowe opcje(numer dostępu,typ połączenia m.in ISDNv1.20,szybkość połączenia)
    - nazwa punktu dostępu
    - azwa użytkownika
    - żądanie hasła
    - hasło
    - uwierzytelnianie
    - strona główna
    Później mam opcje-> zaawansowane
    - typ sieci (IPv4, IPv6)
    - adres IP telefonu
    - adres DNS
    - adres serwera proxy
    - numer portu proxy