Cześć, mam taki problem, może ktoś pomoże
Chciałbym ustawić tak UltraVNC by chodziło mi kilka komputerów na zewnętrznych adresach (z zewnątrz chcę podłączyć się do kilku komputerów w wewnątrz). Przykładowo, przekierowałem cały ruch na adres wewnętrzny, udostępniając wtedy port 3600/5900 i nasłuch 5500. Chciałbym teraz tak skonfigurować wszystko by dwa komputery mogły być obsługiwane z zewnątrz. Przekierowałem porty 3600/5900 na 192.168.1.3 i na drugim ustawiłem port 6000/6100 w uvnc i przekierowałem to na 192.168.1.4, w zaporach dodałem program uvnc viewer i serwer, dodatkowo na jednym dodałem port 5900 na drugim 6100 jako dodatkowy wyjątek. Przekierowanie jako tako działa, bo w chwili podłączenia się do tego na którym jest 3600/5900 śmiga ładnie, pyta o hasło, wpisuję i widzę pulpit, ale na ten drugi gdzie wpisuję IP:6100 pokazuje mi negocjowanie portu i wyskakuje komunikat o pluginie DSM (link poniżej)
http://img84.imageshack.us/img84/9986/vncwo6.jpg
Chciałbym dowiedzieć się czy za każdym razem będę musiał dodawać jakiś plugin, a jeżeli tak to jaki i jak go dodać?
czy po prostu coś źle skonfigurowałem i dlatego mi ten błąd wyskakuje?
Wszystkie komputery to win xp pro, router zyxel z możliwością przekierowania portów
Z góry dziękuję za pomoc
Chciałbym ustawić tak UltraVNC by chodziło mi kilka komputerów na zewnętrznych adresach (z zewnątrz chcę podłączyć się do kilku komputerów w wewnątrz). Przykładowo, przekierowałem cały ruch na adres wewnętrzny, udostępniając wtedy port 3600/5900 i nasłuch 5500. Chciałbym teraz tak skonfigurować wszystko by dwa komputery mogły być obsługiwane z zewnątrz. Przekierowałem porty 3600/5900 na 192.168.1.3 i na drugim ustawiłem port 6000/6100 w uvnc i przekierowałem to na 192.168.1.4, w zaporach dodałem program uvnc viewer i serwer, dodatkowo na jednym dodałem port 5900 na drugim 6100 jako dodatkowy wyjątek. Przekierowanie jako tako działa, bo w chwili podłączenia się do tego na którym jest 3600/5900 śmiga ładnie, pyta o hasło, wpisuję i widzę pulpit, ale na ten drugi gdzie wpisuję IP:6100 pokazuje mi negocjowanie portu i wyskakuje komunikat o pluginie DSM (link poniżej)
http://img84.imageshack.us/img84/9986/vncwo6.jpg
Chciałbym dowiedzieć się czy za każdym razem będę musiał dodawać jakiś plugin, a jeżeli tak to jaki i jak go dodać?
Wszystkie komputery to win xp pro, router zyxel z możliwością przekierowania portów
Z góry dziękuję za pomoc