logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór przetwornika A/C do rejestrowania 500Hz-200kHz, interfejs równoległy, 8-bit+

Lysoleq 26 Lut 2008 12:19 1050 1
REKLAMA
  • #1 4847324
    Lysoleq
    Poziom 17  
    Posty: 264
    Pomógł: 25
    Ocena: 12
    Witam.

    Chcę zbudować układ do rejestrowania przebiegów o częstotliwości od 500Hz do 200kHz. Chcę do tego celu użyć przetwornika który:
    - jest możliwie łatwo dostępny
    - posiada interfejs równoległy
    - 8-bitów wystarczy, choć nie ukrywam, że wolałbym więcej
    - cena możliwie niska

    Czy zna ktoś przetwornik spełniający te kryteria?
    Alternatywnie myślałem o użyciu przetwornika z ATMEGI8. Ponoć przy 8 bitach można wycisnąć z niego więcej niż 15kSPS, tylko nikt nigdy nie podaje o ile więcej? Czas konwersji w ATMEGA8 wynosi od 13 - 260us. Od czego ten czas zależy?

    Ostatecznie zmniejszę zakres sygnału, jeżeli ktoś poleci mi przetwornik spełniający powyższe kryteria, lecz z mniejszą rozdzielczością.
  • REKLAMA
  • #2 4847599
    Ch.M.
    Poziom 27  
    Posty: 1009
    Pomógł: 62
    Ocena: 15
    Witaj
    Up to 76.9 kSPS (Up to 15 kSPS at Maximum Resolution)
    - taki zapis masz przy M128 czy M88 czy innych nowszych prockach AVR
    Czyli nie spodziewaj się przekroczyć 100kSPS na wbudowanym ADC.
    Może napisz coś więcej o źródle sygnału, który chcesz mierzyć
    Pozdrawiam
REKLAMA