Witam.
Chcę zbudować układ do rejestrowania przebiegów o częstotliwości od 500Hz do 200kHz. Chcę do tego celu użyć przetwornika który:
- jest możliwie łatwo dostępny
- posiada interfejs równoległy
- 8-bitów wystarczy, choć nie ukrywam, że wolałbym więcej
- cena możliwie niska
Czy zna ktoś przetwornik spełniający te kryteria?
Alternatywnie myślałem o użyciu przetwornika z ATMEGI8. Ponoć przy 8 bitach można wycisnąć z niego więcej niż 15kSPS, tylko nikt nigdy nie podaje o ile więcej? Czas konwersji w ATMEGA8 wynosi od 13 - 260us. Od czego ten czas zależy?
Ostatecznie zmniejszę zakres sygnału, jeżeli ktoś poleci mi przetwornik spełniający powyższe kryteria, lecz z mniejszą rozdzielczością.
Chcę zbudować układ do rejestrowania przebiegów o częstotliwości od 500Hz do 200kHz. Chcę do tego celu użyć przetwornika który:
- jest możliwie łatwo dostępny
- posiada interfejs równoległy
- 8-bitów wystarczy, choć nie ukrywam, że wolałbym więcej
- cena możliwie niska
Czy zna ktoś przetwornik spełniający te kryteria?
Alternatywnie myślałem o użyciu przetwornika z ATMEGI8. Ponoć przy 8 bitach można wycisnąć z niego więcej niż 15kSPS, tylko nikt nigdy nie podaje o ile więcej? Czas konwersji w ATMEGA8 wynosi od 13 - 260us. Od czego ten czas zależy?
Ostatecznie zmniejszę zakres sygnału, jeżeli ktoś poleci mi przetwornik spełniający powyższe kryteria, lecz z mniejszą rozdzielczością.