Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja obrazu z kamery po linii telefonicznej

BearBeer 26 Lut 2008 18:06 2555 12
  • #1 26 Lut 2008 18:06
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    Chciałbym zrobic transmisję po linii telefonicznej(analog) z kamery przemysłowej do komputera i w związku z tym mam zapytanie:
    1.Wiadomo, że przy kontakcie od strony komputera trzeba bedzie użyc modemu(np.adsl) i przez usb do kompa, ale jak bedzie wyglądac transmisja od strony kamery???
    2.W jaki sposób zrealizowac transmisję z kamery przemysłowej w kierunku komputera, chodzi o podłączenie z linią telefoniczną?
    3.Czy ogólnie zrealizowanie tego pomysłu jest do zrobienia?
    Pozdrawiam
    BB

0 12
  • #2 26 Lut 2008 18:38
    qrdel
    Poziom 28  

No nie wiem czy rozwiązanie z modemem jest takie oczywiste.
    Raczej mi się kojarzy ze wzmacniaczem różnicowym wysyłającym composite video, lub zmodulowany sygnał (szczególnie gdy piszesz że kamera jest analogowa).
    Oczywiście zakładam że to jest kabel telefoniczny luzem, a nie komutowana linia telefoniczna TPSA.

Dla przykładu w ofercie firmy Fortuna masz pewne urządzenia do "wsadzenia" sygnału w skrętkę:
    http://www.fortuna.pl/cctv_nad_odb_akt.html

0
  • #3 26 Lut 2008 22:39
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    No właśnie chodzi o kabel linii telefonicznej(TPSA) NIE luzem, chciałbym się z jednej strony podłączyc do niego z kamerą przemysłową(analogowa lub cyfrowa, jeszcze nie wiem) i żeby odebrac obraz z tej kamery na innym modemie wpiętym też do linii telefonicznej gdzieś indziej i z tego modemu obraz, żeby był wświetlony na komputerze i zapisany na dysku.
    Jak takie cos najprościej zrealizowac?
    Przeszukałem elektrode ale nie znalazłem odpowiednich rzeczy, może cos pominąłem. Jakby ktoś podał jakies ciekawe linki byłbym naprawdę wdzięczny
    Pozdrawiam,
    BB

0
  • #4 26 Lut 2008 23:06
    SQ9MEM
    Poziom 28  

O ADSL do bezpośredniego przesyłania zapomnij. Wytnie Ci sygnał ADSL-owy na centrali. Jedyne sensowne rozwiązanie to transmisja przez Internet (i to dobrej przepustowości, nie modemowej). Od jednej strony komputer z Internetem, a z drugiej jakieś łącze do Internetu (np. Neostrada z modemem ze złączem RJ-45) i do tego kamera IP (przykładowo takie prymitywne są tu http://monitoruj.pl/sprzet/28-kamery_ip_-_trendnet_.html ). Nic innego sensownego nie wykombinujesz.

0
  • #5 27 Lut 2008 06:46
    c2h5oh
    Moderator

Moderowany przez c2h5oh:

Temat był raportowany.
    Przeniosłem z działu "Radiotechnika - CB, KF, UKF, TV".

0
  • #6 27 Lut 2008 08:46
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    Czyli transmisja po linii tele. jest wogóle nie wykonalna???
    Nie zależy mi na specjalnej jakosci obrazu, grunt żeby mozna było go przeslac(56kb wystarczy). Jesli nie modemy adsl to może zwykłe modemy. Najgorsze, że nie jestem biegły akurat w tym temacie i nie wiem dokładnie jak to złożyc sobie razem "do kupy", ale poszerzam wiedzę systematycznie. Najbardziej mnie interesuje ta transmisja po linii telefonicznej
    Pozdrawiam,
    BB

0
  • #7 27 Lut 2008 10:44
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Na modemach V90 ledwo mowę prześlesz, a co dopiero video. Owszem, pamiętam jak startował pierwszy Big Brother w Polsce i była wtedy transmisja w Real Video i jakoś to działało, tyle że nie było prawie nic widać no i była 1 klatka na 2 sekundy. Generalnie oprócz tego co Ci podałem wcześniej nic nie wymyślisz. Jest jeszcze inna metoda - możesz wydzierżawić kable od TPSA czy innego operatora i wtedy korzystać z ADSL-a, tyle że to mało ekonomiczne. Jeśli odległość jest rozsądna to możesz spróbować wykonać takie łącze za pomocą sieci radiowej (WLAN).

0
  • #8 27 Lut 2008 13:54
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    Oki, to zaużmy, że zostawie ten kabel telefoniczny i pociągne sobie normalnie kabel z kamery przemysłowej do tuner TV(+odpowiedni soft dołączony do karty) i na kompa i powinnienenm miec obraz tak?
    Znasz jakies linki gdzie można kupic kamerę przemysłową cyfrową, najlepiej jakby miała w sobie kompresję obrazu???
    Pozdrawiam,
    BB

0
  • #9 27 Lut 2008 14:19
    mielcar
    Poziom 21  

Wpisz w googla "kamery IP"...

0
  • #10 28 Lut 2008 09:47
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    Po przemyśleniu wszystkiego wracam znowu do linii telefonicznej.
    Tor transmisji byłby:
    kamera przemysłowa->komp1->modem->linia telefoniczna->modem->komp2 po drugiej stronie. Odnośnie modemu to jeszcze nie wiem dokładnie jaki, ale tak jak mówie nie zależy mi na rzeczywistym przesyłaniu obrazu bo to jest niewykonalne dla linii telefonicznej, ale naprzykład co 1-2sekundy.
    Czy teraz wizja tego projektu jest lepsza, czy dalej bez sensu?
    Pozdrawiam,
    BB

0
  • #12 28 Lut 2008 18:20
    BearBeer
    Poziom 10  

Witam,
    Hmmmm, czemu wszyscy polecają akurat ten sklep z częściami do takich rzeczy:|, no ale nie ważne. Takim nakładem pieniężnym nie dysponuje niestety. Jesli chodzi o zakupy to myślałem tylko o kupieniu odpowiednich modemów i kamery.

s6spn6: Jeśli chcesz mi pomóc, to podaj mi jakieś linki do rozwiązania technicznego(schematy lub opis) problemu zawartego w temacie posta.
    Jeśli znasz jakieś dobre linki to raczej do zakupu kamery lub modemu.

Mimo, wszystko dziękuję za odpowiedź :D
    Pozdrawiam,
    BB[/b]

0
  • #13 28 Lut 2008 18:51
    s6spn6
    Poziom 24  

mam parę pytań jaka jest odległość od punktu z kamera do miejsca gdzie chcesz to nagrywać... ? ?

jakimi kablami dysponujesz i iloma ?

jeśli chcesz szybszej rozmowy zapraszam na gadu-gadu

0