logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radio JVC wyłącza się przy odtwarzaniu dźwięku z przodu i tyłu jednocześnie

AliG86 04 Mar 2008 23:05 1265 7
REKLAMA
  • #1 4874662
    AliG86
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 2
    Witam. Mam problem z radiem JVC. Gdy ustawiam w radiu aby grał tylko tył i wezmę głośniej jest wszystko dobrze, natomiast gdy wezmę tył + przód to radio mi sie wyłącza i po chwili włącza znowu. Co to może być ??
  • REKLAMA
  • #2 4874697
    rema
    Poziom 27  
    Posty: 1014
    Pomógł: 73
    Ocena: 49
    Witam. Słabe zasilanie radia, lub uszkodzone, przetarte kable przednich gł. Albo same gł. są coś nie tak. Czasem przewody łaczące cewke głośnika z gniazdem zaczynają się ocierać o kosz i robią zwarcie przy dużych basach.
  • REKLAMA
  • #3 4875323
    AliG86
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 2
    Hmmm może być to zasilanie bo jak dodam gazu to nie dzieje sie tak, dodam ze problem występuje w maluchu :) A jak zwiekszyc zasilanie jesli sie da ? Wymienic alternator czy co ??
  • #4 4875410
    kora98
    Poziom 20  
    Posty: 375
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    Założyć grubsze kable zasilające radio
  • #5 4877814
    AliG86
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 2
    spróbuje może to coś pomoże
  • REKLAMA
  • #6 4877997
    rema
    Poziom 27  
    Posty: 1014
    Pomógł: 73
    Ocena: 49
    Witam. Lub zapiąć bezpośrednio z aku. Ale pamietaj o zabezpieczeniu przy aku.
  • #7 4879222
    rutkam
    Poziom 16  
    Posty: 268
    Pomógł: 5
    Ocena: 9
    Naładuj akumulator dobrze. U mnie kiedyś pomogło :)
  • REKLAMA
  • #8 4885581
    Bejz
    Poziom 21  
    Posty: 373
    Pomógł: 38
    Ocena: 43
    Podłącz przewód masowy do obudowy radia. W JVC to standardowa usterka - upala się gdzieś ścieżka masy lub jakieś zabezpieczenie wewnątrz radia.

Podsumowanie tematu

✨ Problem z radiem samochodowym JVC polega na tym, że urządzenie wyłącza się podczas jednoczesnego odtwarzania dźwięku z przednich i tylnych głośników, natomiast przy samych tylnych głośnikach działa poprawnie nawet przy większej głośności. Przyczyną może być niewystarczające zasilanie radia, uszkodzone lub przetarte przewody głośników przednich, a także zwarcia spowodowane ocieraniem się przewodów cewki głośnika o kosz. Zalecane rozwiązania to zastosowanie grubszego przewodu zasilającego, bezpośrednie podłączenie zasilania do akumulatora z odpowiednim zabezpieczeniem, naładowanie akumulatora oraz poprawne uziemienie radia poprzez podłączenie przewodu masowego do obudowy, co jest typową usterką w modelach JVC, gdzie może dochodzić do uszkodzenia ścieżki masy lub wewnętrznych zabezpieczeń radia. W przypadku samochodu Fiat 126p („maluch”) problem może być związany z ograniczoną mocą alternatora lub instalacji elektrycznej pojazdu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA