logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak ikonki polaczeniaw tray i sprawdzania stanu polaczenia

stonkers 06 Mar 2008 18:25 6862 10
REKLAMA
  • #1 4880196
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    Witam

    Po ostatnich kombinacjach z usuwaniem wirusa-trojana i zabawach programem HijackTHIs i Combofix mam problem z ikona polaczenia sieciowego a mianowice jej brakiem w w pasku obok zegara oraz co najwazniejesze nie moge sprawdzic Stanu polaczenia - w zakladce polaczenia sieciowe gdy daje prawym klawiszem myszy i wybieram opcje STAN nic sie nie wyswietla.

    Macie jakies pomysly ? byc morze w rejestrze cos trzeba zmienic bo w ustawieniach paska i ikon nic nie daje.
    System to windows xp prof

    Log z Hijack
    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\NetLimiter 2 Pro\nlsvc.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe
    C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
    C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2008\vsserv.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\Program Files\NetLimiter 2 Pro\NLClient.exe
    C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2008\bdagent.exe
    C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\Ad-Watch2007.exe
    C:\Program Files\Opera\Opera.exe
    C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    O4 - HKLM\..\Run: [BitDefender Antiphishing Helper] "C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2008\IEShow.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [BDAgent] "C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2008\bdagent.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Ad-Watch] C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\Ad-Watch2007.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\nwprovau.dll
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3F99F7AD-BBC7-4F26-A36B-7343BD2BEFC0}: NameServer = 10.0.0.1
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{9FA01DD6-6241-4E29-87EE-3EF0CEA6A301}: NameServer = 10.0.0.1
    O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{3F99F7AD-BBC7-4F26-A36B-7343BD2BEFC0}: NameServer = 10.0.0.1
    O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
    O23 - Service: CommuniGate Pro Messaging Server - Unknown owner - C:\WINDOWS\CommuniGatePro\CGStarter.exe (file missing)
    O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
    O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - BitDefender SRL - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Update Service\livesrv.exe
    O23 - Service: NetLimiter (nlsvc) - Locktime Software - C:\Program Files\NetLimiter 2 Pro\nlsvc.exe
    O23 - Service: BitDefender Virus Shield (VSSERV) - BitDefender S.R.L. - C:\Program Files\BitDefender\BitDefender 2008\vsserv.exe
    O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - BitDefender - C:\Program Files\Common Files\BitDefender\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe

    --
    End of file - 3810 bytes
  • REKLAMA
  • #2 4880234
    Alchemik2600
    Poziom 22  
    Posty: 484
    Pomógł: 39
    Ocena: 14
    O23 - Service: CommuniGate Pro Messaging Server - Unknown owner - C:\WINDOWS\CommuniGatePro\CGStarter.exe (file missing)
    To możesz wywalić, bo plik nie istnieje.
    Ogólnie czysto.

    Spróbuj w ustawieniach przestawić, by Ci pokazywał ikonkę.
    Ewentualnie przeinstaluj stery.
  • #3 4880303
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    W panelu sterowania -> polaczenia sieciowe wybierz swoje polaczenie, kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz Napraw, nastepnie w opcjach polaczenia wlacz pokazywanie ikony.
  • REKLAMA
  • #4 4880571
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    Dalej nic to nie pomaga.

    Na karcie rj45 gdy daje Napraw wszsytko przebiega OK ale dalej nic
    Na karcie Wifi gdy daje Napraw czasem potrafi zawiesic kompa albo na koncu wysw. ze Tpc/ip nie zostalo wlaczone dla tej uslugi

    probowalem juz odinstalowywac sterowniki wlacznie z kasowaniem wpisow w rejestrze i wgrywaniu nowych ale dalej to samo.

    Osttanio wykrylem ze jak pinguje z sieci ten komputer to pingi skacza bardzo wysoko zas gdy z tego komputera pinguje kompy w sieci lan i nawet hosty internetowe to pingi sa idealne.

    Mysle ze wina lezy po stronie systemu- obslugi tcp ip i tych rzeczy lub rejestru


    Ma ktos moze jakies uwagi na ten temat ?
  • #5 4880624
    Alchemik2600
    Poziom 22  
    Posty: 484
    Pomógł: 39
    Ocena: 14
    Przede wszystkim - upewnij się, że masz we Właściwościach tego połączenia włączony "Protokół internetowy TCP/IP".

    Zerknij do Usług systemowych, czy masz włączoną Pomoc TCP/IP NetBIOS.

    Pomajstruj może jeszcze przy konfiguracji karty, poprzestawiaj, w końcu przywróć na domyślne ustawienia - jeżeli to jest problem z systemu, to teoretycznie reinstalka sterów powinna pomóc, a że nie pomaga... Może zmień stery?
  • REKLAMA
  • #6 4880803
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    Dzieki za zaangazowanie ale o tym co piszesz to juz dawno sprawdzilem i dalej nic. stery wczesniej dzialaly bez problemowo

    Wina stoi gdzies w obsludze sieci, jak na nowo zainstalowac lub dograc pliki systemowe odpowiedzialne za siec ?
  • #7 4881202
    Alchemik2600
    Poziom 22  
    Posty: 484
    Pomógł: 39
    Ocena: 14
    Może spróbuj coś w stylu opcji Napraw system?
  • REKLAMA
  • #8 4881319
    lolo56
    Poziom 22  
    Posty: 387
    Pomógł: 48
    Ocena: 23
    Napraw pliki systemowe- włóż płytę z windowsem do napędu a następnie:
    start/uruchom
    sfc /scannow
    Zostaną wymienione uszkodzone pliki na właściwe.
    Pozdrawiam
  • #9 4882010
    al777
    Poziom 27  
    Posty: 646
    Pomógł: 105
    Ocena: 83
    Jeśli jeszcze nie zrobiłeś tej naprawy, spróbuj TCP/IP Fix - http://www.xp-smoker.com/freeware.html - czasem pomaga, a próba będzie dużo krótsza niż ponowna instalacja naprawcza systemu.
  • #10 4882674
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    chyba sie udalo ........ ?

    Przypadkowo uruchomilem plik Systray.exe w katalogu C:\WINDOWS\system32 i ikonki sieci i glosnikow pojawily sie w pasku oraz mozna sprawdzic stan polaczenia sieciowego.

    Teraz pytanie jak zrobic aby po kazdym wylaczeniu i wlaczeniu kompa odpalal sie ten plik ? Pojsc na latwizne i wrzucic go do autostartu ?
    Moze podpowiecie jak zrobic to w rejestrze ?
  • #11 4882772
    Alchemik2600
    Poziom 22  
    Posty: 484
    Pomógł: 39
    Ocena: 14
    Sprawdź ten ciąg rejestru:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad]

    Powinieneś tam mieć Systray.exe. Jak nie masz - zrób, bo z mojego rejestru wychodzi, że to to ;-)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik systemu Windows XP Professional zgłasza brak ikony połączenia sieciowego w zasobniku systemowym oraz niemożność wyświetlenia stanu połączenia sieciowego po kliknięciu prawym przyciskiem i wybraniu opcji "Stan". Problem pojawił się po usuwaniu wirusa trojana za pomocą narzędzi HijackThis i Combofix. Próby naprawy obejmowały reinstalację sterowników kart sieciowych (RJ45 i WiFi), sprawdzenie włączonych usług systemowych (m.in. TCP/IP, NetBIOS), użycie opcji "Napraw" w panelu połączeń sieciowych oraz skanowanie i naprawę plików systemowych za pomocą polecenia sfc /scannow. Ostatecznie rozwiązaniem okazało się ręczne uruchomienie pliku Systray.exe z katalogu C:WINDOWSsystem32, co przywróciło ikony sieci i dźwięku oraz umożliwiło sprawdzenie stanu połączenia. Wskazano, że aby automatycznie uruchamiać Systray.exe przy starcie systemu, należy dodać odpowiedni wpis w rejestrze pod kluczem HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionShellServiceObjectDelayLoad.
REKLAMA