Witam serdecznie.
Podczas pisania programu w BascomAVR dla atmegi lepiej ręcznie przyporządkować obszar w pamięci SRAM dla zmiennych wykorzystywanych w programie czy lepiej, żeby automatycznie zostały rozmieszczone w pamięci?
Chodzi o to czy lepiej tak:
Dim As Zmienna At 800,
czy tak:
Dim As Zmienna ?
Jeżeli lepiej ręcznie to czy są jakieś reguły rozmieszczania tych zmiennych? Np. tak, żeby nie zostały nadpisane przez stos itp.
To, że w EEPROM lepiej rozmieszczać samemu to przekonałem się na własnej skórze jak zaczęły znikać mi dane umieszczone automatycznie w pierwszych obszarach EEPROM.
Proszę o odpowiedzi.
Dziękuję.
Podczas pisania programu w BascomAVR dla atmegi lepiej ręcznie przyporządkować obszar w pamięci SRAM dla zmiennych wykorzystywanych w programie czy lepiej, żeby automatycznie zostały rozmieszczone w pamięci?
Chodzi o to czy lepiej tak:
Dim As Zmienna At 800,
czy tak:
Dim As Zmienna ?
Jeżeli lepiej ręcznie to czy są jakieś reguły rozmieszczania tych zmiennych? Np. tak, żeby nie zostały nadpisane przez stos itp.
To, że w EEPROM lepiej rozmieszczać samemu to przekonałem się na własnej skórze jak zaczęły znikać mi dane umieszczone automatycznie w pierwszych obszarach EEPROM.
Proszę o odpowiedzi.
Dziękuję.