logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak ustawić zewnętrzne IP na routerze US Robotics 9107 i Neostradzie 6 Mb/s?

domelnik022 10 Mar 2008 22:11 1213 5
REKLAMA
  • #1 4895179
    domelnik022
    Poziom 12  
    Posty: 57
    Pomógł: 3
    Witam problem, chcialbym ustawic u siebie zewnetrzne ip, mam router u.s.robotics 9107 na 4 komputery i neostrade 6mb/s

    na wszytkich komputerzach mam wewnetrzne ip, a potrzebne mi zew, bo chcialbym uruchomic server gry, a takze kilka innych rzeczy, odrazu mowie ,ze "hamachi" mnie nie interesuje, oto strona z instrukcja do routera (ja nic z tego nie rozumiem):

    http://www.usr.com/support/9107/9107-pl-ug/wui_security.htm#option5

    Prosze o wyjasnienie prostym polskim jezykiem jak to zrobic na forum lub napisac na gg, prosze tlumaczyc powoli i dokladnie ktok po kroku,


    Z gory dzieki, cholernie licze na pomoc z waszej strony, bo bardzo bardzo mi natym zalezy!!


    Pozdrawiam:cry:
  • REKLAMA
  • #2 4895235
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    Czesc

    Najprosciej i najszybciej jak wpiszesz w zakladce DMZ Host (Host DMZ) i dodasz swoje Ip wewnetrzne tego kompa na ktorym chcesz miec serwer.

    Pamietaj zeby ustawic na kompie recznie Ip a nie przydzialane z automatu DHCP bo wtedy za kazdym razem bedziesz mial inne wewn. ip.
  • REKLAMA
  • #3 4895403
    domelnik022
    Poziom 12  
    Posty: 57
    Pomógł: 3
    Aha, dziekuje, a jeszcze jedno pytanko,co dokladnie wpisac w ip na kompie? mam zmienne ip wiec co restart systemu bede musial wpisywac nowe?
  • REKLAMA
  • #4 4895419
    stonkers
    Poziom 15  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 25
    domelnik022 napisał:
    Aha, dziekuje, a jeszcze jedno pytanko,co dokladnie wpisac w ip na kompie? mam zmienne ip wiec co restart systemu bede musial wpisywac nowe?


    mowisz oczywscie o zmiennym w sieci lokalnej, jakie adresy ci przydziela serwer dhcp na routerze ?

    ustaw recznie na kompie w konfiguracji polaczenia sieciowego w protokole TCP/IP
  • REKLAMA
  • #5 4895428
    domelnik022
    Poziom 12  
    Posty: 57
    Pomógł: 3
    Dzieki za szybka odpowiedz, w uzyj nastepujacego adresu ip wpisac ten zewnetrzny? przeciez on mi sie zmienia co restart kompa ;( i co mam wpisac w dns server? skad to wziasc? z gory dzieki za odp.. a i jeszcze jedno, jaka maske podsieci uzyc

    @Edit: niestety jak zmienie na zew ip dam maske 255.255.255.0 i bramke domyslna na 192.168.1.1 czyli adres routera to trce dostep do neta ;(


    Pozdrowionka ;p
  • #6 4898210
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Masz ustawić na stałe IP z tej samej klasy do dostajesz z DHCP routera np. jeśli przydziela PI z zakresu 192.168.1.2-50 to ustaw 192.168.1.100.
    reszta parametrów taka sama jak dostajesz z DHCP.
    Następnie IP 192.168.1.100 wpisujesz do DMZ.
REKLAMA