Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pixma ip2000 - problemy z programem do resetowania głowic

17 Mar 2008 13:26 10020 9
  • Poziom 19  
    Witam, mam tego typu problem że ten probram iptools nie chce się uruchowmić - pokazuje sie komunikat "Port Name Not Regist !!" . Jak uruchomić ten program?

• Poziom 34  
    Ten program nie resetuje głowic tylo pochłaniacze. Ten błąd pochodzi z systemu koputera. Prawdopodobnie masz zadużo po instalowanych drukarek pod portem USB. Spróbuj na innym kompie, lub postaw na nowo system.
  • Spec od drukarek
    Konkretnie chodzi tu o reset tzw. licznika ochrony. Nie wiem, jak w iP2000, ale w niektórych Canonach, by skasować ten licznik programem serwisowym, trzeba było najpierw "odblokować" drukarkę naciskając jej przyciski w odpowiedniej sekwencji, inaczej były właśnie problemy z wykryciem jej w rzeczonym programie.

• Poziom 34  
    tą drukarke jeżeli chodzi o reset, to wykonuje sie z "palca". dzisiaj to robiłem i nie potrzebowałem żadnego programu.
  • Poziom 19  
    A w jaki sposób to zrobiłeś? Jest to trwały reset czy tylko do momentu wyłączenia zasilania?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wymiana zbiornika na zużyty atrament
    Usuwanie blokady drukarki wywołanej przepełnieniem
    Mechanizm ochrony przez przepełnieniem zbiornika zużytego atramentu w dru Canona działa dzięki zliczaniu operacji czyszczenia głowicy i może całkowicie sprawne urządzenie. Blokujący wpis skasujemy z pamięci EEPROM drukarki < kombinacją przycisków.
    Przykładowe procedury resetu za pomocą przycisków:
    Canon i255, i320, PIXMA iP1000, PIXMA iP1500 oraz podobne
    1. Wyłącz drukarkę, odłącz przewody.
    2. Wciśnij i trzymaj przycisk POWER.
    3. Podłącz przewód zasilający (zaświeci zielona lampka).
    4. Naciśnij i puść przycisk RESUME (lampka zmieni kolor na pomarańczowy).
    5. Ponownie naciśnij i puść przycisk RESUME (lampka zmieni kolor na zielon
    6. Puść przycisk POWER.
    7. Podłącz przewód USB do komputera.
    Canon i550, i560, i850, i860, i865, 19100, J9950, PIXMA IP3000 oraz podobne
    1. Wyłącz drukarkę.
    2. Wciśnij i trzymaj przycisk RESUME.
    3. Wciśnij i trzymaj przycisk POWER.
    4. Puść przycisk RESUME.
    5. Dwukrotnie wciśnij i puść przycisk RESUME.
    6. Puść przycisk POWER.
    7. Czekaj, aż zielona lampka przestanie migać.
    8. Czterokrotnie naciśnij i puść przycisk RESUME.
    9. Wciśnij i puść przycisk POWER (aby zapisać zmiany).
    10. Ponownie wciśnij i puść przycisk POWER (aby wyłączyć drukarkę).
  • Poziom 19  
    Ten drugi sposób na Pixme ip 2000 działa bez zarzutu. Dziękuje bardzo :)

• Poziom 34  
    Działa, bo to jest sposób wymyślony przez Canona. Lecz trzeba wymienić te pochłaniacze bo mogą zalać biurko tuszem, a on ciężko się zmywa.
  • Poziom 1  
    Witam
    Ściągnęłam program do resetowania tego pampersa, wczoraj kombinacja klawiszy nie chciała zaskoczyć, dzisiaj zadziałała. W tej chwili mam podłączoną drukarkę, świeci zielona dioda, uruchomiłam program, zaznaczam eeprom clear, destination ip1000, klikam test pattern 1 ( nie wiem czy dobrze zrozumiałam z innego wątku, że tak trzeba) i wyświetla mi się komunikat "pattern data print false" co zrobić?Przy pattern 2 jest to samo. Jak prawidłowo posłużyć się tym programem? ( ściagnięty z http://www.esnips.com/doc/68a459c9-5b8b-426a-b4b7-af80fc84c71d/iP1000-Service-Tool)

edit:
    a czy można tej wymiany dokonać samemu? bo o ile się orientuję, to w serwisie taka "przyjemność" kosztuje ok 100zł
  • Poziom 9  
    MI NIE DZIAŁA
    jak tak zrobiłam w programie pokazuje mi polecenie PATTERN DATA PRINT FALSE
    a jak chcialam drukować dokument to pokazuje - pisze że drukarka jest w trybie offline - czyli wyłączona mimo że sie świeci na zielono - po zrobieniu poleceń powyzej
    nie wiem jaki port usb wpisać bo mi z programu pokazuje usb002 ????????? co mam robic pomuzcie