logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Który wzmacniacz wybrać? Do głośników Jamo S708.

kumulus14 20 Mar 2008 16:35 1542 9
REKLAMA
  • #1 4932261
    kumulus14
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 3
    Chcę kupić wzmacniacz do głośników Jamo S708 (300watt). Proszę o pomoc w wyborze firmy wzmacniacza i modelu. Mnie osobiście zainteresował wzmacniacz Technics SU-V670, chociaż sprzedawca w sklepie odradzał mi sprzęt tej firmy.
  • REKLAMA
  • #2 4932572
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Napędu pod kolumny nie dobiera się pod kątem renomy firmy!!! Jakie pieniążki chcesz przeznaczyć na wzmacniacz i może jakiej muzyki słuchasz?
  • #3 4932620
    kumulus14
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 3
    Mam zamiar kupić wzmacniacz używany. Budżet to 500-600zł. Słucham głównie hip hop i pop.
  • REKLAMA
  • #4 4933479
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Yamaha ax-492, Denon PMA-860; PMA-560.

    3 typy, które słyszałem pod różnymi kolumnami. Są to najbardziej elastyczne modele. Denon nieznacznie przewyższa Yamahe pod wzgledem średnich i wysokich przynajmniej mój słuch na to wskazuje.
    Wybór należy do Ciebie... Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 4934190
    Tomo66
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Ocena: 1
    raczej ku denonowi się zwracaj
  • #6 4934852
    kumulus14
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 3
    pepis000 napisał:
    Yamaha ax-492, Denon PMA-860; PMA-560.


    Ile maksymalnie mogę dać za te wzmacniacze używane, żeby się opłacało.
  • #7 4939237
    pepis000
    Poziom 17  
    Posty: 210
    Pomógł: 18
    Ocena: 20
    Ceny oscylują miedzy 450 - 600zł w zależności od stanu wizualnego
  • REKLAMA
  • #8 4939321
    bratek58
    Poziom 23  
    Posty: 558
    Pomógł: 35
    Ocena: 28
    Lepiej dołożyć więcej do Denona PMA-860. Lepiej zagra od pozostałych. Na allegro jest kilka ofert.
  • #9 4947991
    kumulus14
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 3
    Kupiłem Denona PMA-860 za 550zł. Jeszcze go nie mam w domu. Zobaczymy jak zagra.
  • #10 5030314
    kumulus14
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 3
    Wreszcie mam ten wzmacniacz. Nie gra tak jak się spodziewałem. Gra o wiele lepiej;)

Podsumowanie tematu

✨ Do głośników Jamo S708 (300W) poszukiwano wzmacniacza używanego w budżecie 500-600 zł, preferowanego do muzyki hip hop i pop. Zalecano nie kierować się renomą firmy, lecz parametrami i dopasowaniem do kolumn. Wskazano trzy modele o dużej elastyczności brzmienia: Yamaha AX-492 oraz Denon PMA-860 i PMA-560, z przewagą Denona w zakresie średnich i wysokich tonów. Ceny używanych wzmacniaczy oscylują między 450 a 600 zł, zależnie od stanu wizualnego. Ostatecznie zakupiono Denon PMA-860 za 550 zł, który po odsłuchu okazał się lepszy niż oczekiwano.
REKLAMA