logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór karty muzycznej do 500 zł: ASUS Xonar D2/PM czy SB X-Fi Xtreme Gamer?

MARCIN.SLASK 23 Mar 2008 12:37 1155 9
REKLAMA
  • #1 4944162
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2643
    Witam.
    Mam pytanie którą kartę muzyczna wybrać do kwoty 500 zł.
    Myślę o ASUS Xonar D2/PM i SB X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro.
    Która lepsza?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4945356
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2643
    Muzyka i filmy. Praktycznie nie gram.
    Więc Asus. Lepiej PCI czy na PCiEX
  • REKLAMA
  • #4 4945383
    wisnialdz
    Poziom 15  
    Posty: 181
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    Ja polecam Creativa. Mam Audigy. Świetna karciocha i do muzyki i do filmów.
  • #5 4945456
    Altus_140
    Poziom 23  
    Posty: 590
    Pomógł: 41
    Ocena: 41
    Nie popadajmy w skrajności.Nawet jeżeli zauważysz różnice nie będziesz w stanie ocenić która karta oferuje lepszy dźwięk.
  • #6 4945955
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2643
    Aktualnie mam SB Live 1024. Już sporo latek ma. Nie narzekam. Dzwiek ładny. Nie ma co nawet porównywać z dzwiękówkami zintegrowanymi. Ale chce zmienić przynajmniej na taką z wyjściem 5.1.
  • #7 4946055
    etezet
    Poziom 26  
    Posty: 939
    Pomógł: 65
    Ocena: 129
    Jak najbardziej polecam SB. Dźwięk spoko, fajny soft/miksery.
  • #8 4946068
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    Kart creative lepiej nie dotykac. Sterowniki i support jest chyba najgorszy jaki mozna spotkach. Nie spodziewaj sie szybkich poprawek do bledow, a juz na 99% nie bedziesz mial sterownikow do nowszych systemow operacyjnych niz obecne.
    W creative na 1 programiste od sterownikow przpada 5 specow od marketingu - nie daj sie nabrac.
  • #9 4949273
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Posty: 11875
    Pomógł: 1033
    Ocena: 2643
    Więc Asusa brać? Ale na PCI czy PCIEx? Ma ktoś go?
  • REKLAMA
  • #10 4949426
    Sarbek
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 11
    Ocena: 12
    Tanie Creative (czyt. X-Fi Xtreme Audio) to tandeta, ale te droższe wersje X-Fi są nie do przebicia. Sam X-Fi Crystalizer bardzo dużo daje! (nie jest to zwykły pic)

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru karty dźwiękowej do 500 zł, porównując ASUS Xonar D2/PM oraz Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro. Wybór zależy od zastosowania: do muzyki i filmów rekomendowany jest ASUS Xonar, natomiast do gier i multimediów lepszy ma być Creative. Użytkownik preferuje głównie muzykę i filmy, praktycznie nie gra, co skłania do wyboru Asusa. Pojawiły się też opinie, że droższe modele X-Fi oferują zaawansowane funkcje, takie jak X-Fi Crystalizer, poprawiające jakość dźwięku. Krytyka dotyczyła sterowników i wsparcia Creative, które są oceniane jako słabe i niestabilne, co może być problemem przy nowszych systemach operacyjnych. W kwestii interfejsu, pojawiło się pytanie o wersję PCI czy PCI-Express dla ASUS Xonar. Użytkownik posiada obecnie starszą kartę SB Live 1024 i chce przejść na kartę z wyjściem 5.1. Podsumowując, ASUS Xonar D2/PM jest polecany do muzyki i filmów, natomiast Creative X-Fi Xtreme Gamer jest lepszy do gier, choć z zastrzeżeniem dotyczącym jakości sterowników.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA