logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?

Konrador 23 Mar 2008 12:45 3238 20
REKLAMA
  • #1 4944180
    Konrador
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    1. Jak i do czego mocowaliście u siebie wzmacniacze?

    2. Czy zgodne z sztuką będzie przymocowanie wzmacniacza do skrzynki?
  • REKLAMA
  • #2 4944204
    skolaszczecin
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 9
    Ocena: 4
    Ja standardowo tylne siedzenie za pomocą blachowkrętów :). Do skrzyni też możesz przymocować jeżeli to mono i napędza tylko suba :)
  • #3 4944405
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    Płyta mdf 18mm do stelażu oparcia kanapy za pomocą śrub, monoblok do płyty wkrętami do drewna. Wszystko po to żeby obudowa wzmacniacza nie dotykała masy samochodu. A nad monoblokiem półeczka z pleksy, na dwóch deskach przymocowanych do tej samej płyty mdf
    Załączniki:
    • Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką? oparcie.JPG (60.2 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #4 4944511
    kris1990r
    Poziom 17  
    Posty: 296
    Pomógł: 11
    Ocena: 28
    Invalid no no pieknie :D a masz do tego jakies podswietlanie??
  • REKLAMA
  • #6 4944670
    kris1990r
    Poziom 17  
    Posty: 296
    Pomógł: 11
    Ocena: 28
    prawie jak tuning :D
    a co to tam za sub bo nie widze.
    jesli to sam robiłes to bardzo ładnie !! pozdro
  • #7 4944700
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    kris1990r napisał:
    prawie jak tuning :D
    a co to tam za sub bo nie widze.
    jesli to sam robiłes to bardzo ładnie !! pozdro

    Nie chodziło o tuning, ale nie chciałem żeby wszystko świeciło jak choinka w różnych kolorach :D Sub to sonic 15", zrobiłem taką półkę z pleksy żeby mi się wszystko zmieściło w bagażniku i zostało jeszcze miejsce na zeszyt :D Poza skrzynką, którą zrobił bbartasswlkp cała reszta to moja praca :)

    Dodano po 1 [minuty]:

    Konrador napisał:
    1. Jak i do czego mocowaliście u siebie wzmacniacze?

    2. Czy zgodne z sztuką będzie przymocowanie wzmacniacza do skrzynki?


    Do skrzynki jak najbardziej możesz, nie widzę w tym problemu :)
  • #8 4944981
    kora98
    Poziom 20  
    Posty: 375
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    Mój brat wymyślił coś takiego ;). Jest to prototyp, brakuje jeszcze mocowania na kondzia, no i dobrego wzmaka, i pleksy

    Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?
    Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?
    Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?
    Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?
  • REKLAMA
  • #10 4946171
    Konrador
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    Scratch masz może zdjęcia z procesu produkcji? lub możesz bardziej opisać jak zrobiłeś boczek/czego używałeś/jakie koszty
  • #11 4946250
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  
    Posty: 741
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    ale pięknie wyglądają wasze zabudowy. TYLKO podziwiać ;)
  • #12 4946461
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    invalid a nie gotuje ci się ten mono :?:
  • #13 4946525
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    pan dan napisał:
    invalid a nie gotuje ci się ten mono :?:

    Co masz konkretnie na myśli?
  • #14 4946549
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    jest jeden nad drugim

    sprawdza się taka instalacja :?:
  • #15 4946639
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    pan dan napisał:
    jest jeden nad drugim

    sprawdza się taka instalacja :?:


    Odstęp wynosi ok 3cm między nimi, gain mam przykręcony tak więc problemów nie mam. Ciepło ucieka do góry a górę ma odsłoniętą.
  • #16 4949685
    Scratch
    Poziom 11  
    Posty: 20
    Konrador, użyłem płyty wiórowej 18mm surowej(czyli bez okleiny) którą dociąłem na wymiar i zamocowałem od spodu na krótkich dwóch zawiasach(trzeba było wywiercić 4 małe dziury w podłodze żeby przynitować) dzięki czemu można ją otwierać. Ojciec stolarz więc płyta za darmo a płaciłem tylko za ten ciemny materiał i butapren(dziadostwo). Płytę wycinałem wyżynarką a końce wygładziłem papierem ściernym.
    Wszystko zależy od chęci a jeszcze tak jak ja miałem dostęp do narzędzi to wychodzi tanio.
    Wyszło dokładnie tak jak chciałem, zanim się za to zabrałem to głęboko temat przemyślałem i dzięki temu nawet materiału nie zmarnowałem bo najpierw zrobiłem szablon z cienkich pilśnii(można tekturę albo coś w miarę sztywnego a łatwego w obróbce).
    Jak kiedyś będzie drugi wzmacniacz to z drugiej strony zrobię to samo.
    Proste i przyjemne
  • #17 4951886
    MOLmedia.pl
    Poziom 11  
    Posty: 5
    ja zastanawiem sie nad zamocowaniem w nogach pasazera, z przodu, zabudowane i na wierzch plyta z plexi. Jakies pomysly jak to zrobic?
    chcialbym, zeby wygladalo to podobnie jak tutaj:
    Jak przymocować wzmacniacz do skrzynki zgodnie ze sztuką?

    Z gory dziekuje za wszelkie rady :)
  • #18 4951896
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    ja tak mam zamontowane

    tylko nie jest tak wyeksponowany wzmak
  • #19 4952346
    kora98
    Poziom 20  
    Posty: 375
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    Musisz sobie zrobić fajnie wyprofilowany szkielecik (tak aby ładnie sie dopasował do konsoli i plastików naprzeciwko) jak Zrobisz sobie taki szkielecik, Obijasz go cienkim materiałem. Malujesz to żywicą, po wyschnięciu, znowu Malujesz żywicą i nakładasz włókno szklane (kilka warstw, lecz nie od razu), Po wyschnięciu Możesz "przejechać" szpachlą , wszystko ładnie wygładzić, obić lub pomalować ;)
  • #20 4952596
    Konrador
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    Ja bym się bał złodzieji.. choć oczywiście sposób efekciarski
  • #21 4953606
    kora98
    Poziom 20  
    Posty: 375
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    No przy tak wyeksponowanym wzmacniaczu itp. pasował by alarm połączony z firma ochroniarską, i wideo rejestracją :D

Podsumowanie tematu

✨ Wzmacniacze samochodowe można mocować na różne sposoby, zależnie od typu i miejsca instalacji. Popularne metody to montaż do tylnego siedzenia za pomocą blachowkrętów lub do skrzynki subwoofera, szczególnie gdy wzmacniacz jest monoblokiem napędzającym subwoofer. Zaleca się stosowanie płyty MDF o grubości 18 mm jako podkładu montażowego, mocowanej do stelaża kanapy śrubami, co zapobiega bezpośredniemu styczności obudowy wzmacniacza z masą pojazdu. Dodatkowo można wykonać półkę z pleksi, aby uporządkować elementy i zapewnić odpowiednią wentylację. Wykonanie zabudowy bagażnika lub boczku z płyt wiórowych lub MDF jest popularne, często z użyciem zawiasów umożliwiających dostęp do wzmacniacza. Przy montażu ważne jest zachowanie odstępu między wzmacniaczami (np. 3 cm) dla efektywnego odprowadzania ciepła. Wzmacniacze można także zabudować w przedniej części pojazdu, np. w nogach pasażera, stosując profilowane szkielety obite materiałem i zabezpieczone żywicą oraz włóknem szklanym. W przypadku eksponowania wzmacniacza zaleca się dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak alarmy czy monitoring. W dyskusji pojawił się subwoofer Sonic 15" oraz przykłady estetycznych i funkcjonalnych zabudów z wykorzystaniem MDF, pleksi i płyt wiórowych.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA