Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Film NTSC na odtwarzaczu DVD i telewizorze PAL

kopan 29 Mar 2008 23:27 2596 0
  • #1 29 Mar 2008 23:27
    kopan
    Poziom 1  

Witam.
    Od razu napisze że sprawa dotyczy filmów nagrywanych przeze mnie kamera NTSC. Pytanko:jak powinien byc wyświetlany film nagrany w systemie ntsc odtwarzany na DVD obslugującym NTSC i PAl ale na telewizorze PAL??? Czy powinien być wyświetlany w normalny sposób? Tzn plynnie i kolorowo?

A teraz opisze moja sytuację. Mam w domu TV obslugujący tylko PAL. krecilem filmy kamera NTSC w związku z czym wiadomo ze wszystko bylo w tym formacie. Moj poprzednii odtwarzacz DVD obslugiwal zarówno NTSC jak i PAL. Od razu napisze ze nie pamietam jaki byl ustwwiony format wyjściowy w odtwarzaczu ale z tego co pamietam bawiąc się tymi ustawieniami nie robilo to wiekszej róznicy, bo brak kolorów bym zauważyl. W kazdym razie filmy z wesel PAL byly odtwarzane malo plynnie ale kolorow, a moje NTSC byly OK. W pewnym momencie na moich filmach zniknął kolor. Pomyslalem ze moze wina kabla/odtwarzacza albo Bog wie co. Odtwarzacz lipny, to pomyslalem ze konczy swoj żywot. Kupilem LG i co sie okazalo. Moje filmy NTSC, gdy format wyjsciowy odtwarzacza ustawiony jest na PAL sa kolorowe ale skaczą, natomiast poprzednie filmy PAL chodzą po prostu pięknie. Gdy zmieniam format wyjsciowy na NTSC moje filmy sa plynne ale juz czarno biale. NIe mam kompletnie pojecia dlaczego tak jest stąd mloje pytanie na poczatku, jak powinien wyglada film NTSC na odtwarzaczu obslugującym PAL i NTSC ale na telewizorze wyłącznie PAL.

Moderowany przez oldboy:

Przeniesiono z działu VCR VCP DVD DVIX

0 0