logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć układ wygaszania powrotu linii B w transkoderze SECAM/PAL?

leszek.b 31 Mar 2008 10:27 1239 3
REKLAMA
  • #1 4976029
    leszek.b
    Poziom 29  
    Posty: 1733
    Pomógł: 64
    Ocena: 157
    W niektórych modelach , po przestrojeniu -transkoder SECAM / PAL
    w dolnej części ekranu pojawiały się powroty 1do 2 linii, najczęściej niebieskie.
    W takiej sytuacji stosowano dodatkowy układ wygaszania, (na popularnych układach 555 sztuk 2) którego schemacik potrzebuje, lub podobny .
    Jak był podłączony wspomniany układ wygaszania ?.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4977131
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19065
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Znalazłem cały komplet robiony przez Proelco na układzie TC 4528BP(wygaszanie). Może na ich stronie coś znajdziesz.
  • REKLAMA
  • #3 4980222
    leszek.b
    Poziom 29  
    Posty: 1733
    Pomógł: 64
    Ocena: 157
    To tak stary temat ze trudno cokolwiek odszukać.
    Może się mylę ale wspomnianym układzie TC, to był formowany impuls SC niezbędny do pracy transcodera

    Natomiast mało kto stosował układ wygaszania o który pytam ,w wielu modelach był nie potrzebny
  • #4 4980427
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19065
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    Znalazłem jeszcze inny Proelco na TDA 3592A i 2xMCY bez dodatkowej płytki -oznaczenie gdzie ona mogłaby być to MV. Wygląda mi , że to jednak pion a jak pion to wygaszanie. I mam jeszcze jedne na takim samym TDA i na UL1111.
    Jeszcze firma Omega robiła dekodery Pal ( może transkodery)
REKLAMA