Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana domofonu - mały problem z kabelkami

02 Kwi 2008 14:45 4450 3
  • Poziom 36  
    Przy okazji remontu, postanowiłem wymienić domofon w mieszkaniu. Lecz po przejrzeniu różnych ofert na Allegro przekonałem się, że to nie będzie takiego łatwe, z tego powodu, iż na chwilę obecną niezbyt się na tym znam. Dlatego wierzę, że ktoś z was szybko mi to jakoś wytłumaczy :)

Zatem mianowicie na początek kilka informacji:
    Mieszkam w bloku mieszkalnym. Dotychczasowo na ścianie miałem taki domofon:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c9/Domofon.jpg/273px-Domofon.jpg - aczkolwiek bez tego czerwonego przycisku :P
    Na dole (na klatce) domofon takowy:
    http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepe.../public/zdjecia/remont_niekontrolowany_03.jpg
    Całą sprawę zagmatwała mi ilość kabelków wychodzących ze ściany po zdjęciu domofonu. Mianowicie do domofonu były podłączone wyłącznie 2 kabelki w kolorze niebieskim i czerwonym (stąd też podejrzewam instalacje 2-żyłową). Jednak były też kabelki nie podłączone, a dokładnie było ich 6. Jakby dwa trzykablowe "zestawy" (kabelki były owinięte wokół siebie) w kolorach szary, niebieski, przezroczysty (złoty).

Podsumowując mam 8 kabelków. Moje pytanka to:
    - ilu żyłowa jest w końcu ta instalacja?
    - do czego służą kabelki dotychczas niepodłączone?
    - jakiego domofonu do kupienia powinienem szukać? (aby działał :])

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie rady :)
  • Poziom 14  
    Hmmm. Mysle ze pozostale przewody sa w razie montazu domofonu z kamera. Do standardowego wystarczaja 2 przewody ( + i - ) przy montazu nie zapomnij sprawdzic bieguny przewodow bo jezeli podlaczysz odwrotnie to nie bedzie dzialac
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Wcześniej mogły być zainstalowane domofony,gdzie jest wymagana instalacja 6-żyłowa.