Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawić sygnał telewizyjny z kablówki

02 Kwi 2008 18:11 4782 7
  • Poziom 11  
    Witam mam pytanie jak poprawić sygnał tv z kablówki. Sygnał nie jest aż tak zły na pierwszym telewizorze bezpośrednio z kabla sygnał jest w miarę bo niestety nie potrafią narazie poprawić sygnału żeby naprawdę był w miarę poruwnywalny do obrazu cyfrowego ale już na następnych telewizorach sygnał jest gorszy. Podłączałem przez trójniki, filtry i nic sygnał traci na wartości, nie wiem może jakiś wzmacniacz zastosować. Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Stanowczo wzmacniacz, bez problemu kupisz taki na kabel (wzmacniacz + zasilacz). Zainstaluj go jak najbliżej gniazda i dopiero za nim rozdziel sygnał na telewizory. Wzmacniacz 10/12dB powinien być wystarczający.
  • Poziom 16  
    Witam. 1).Za pomocą miernika poziomu sygnału, sprawdż jego wielkość (powinien mieć standardowo ok 72db/uV). 2).Każde przesłanie sygnału do kolejnych gniazd, czy to za pomocą odgałężników , gniazd przelotowych lub rozgałężników,spowoduje jego osłabienie. 3). Minimalna wartość sygnału powinna wynosić ok 56db/uV. Jeżeli na wejściu do mieszkania jest ,jak wnioskuję z opisu ok 60 db,zastosuj wzmacniacz pracujący w zakresie do 860Mhz, ze wzmocnieniem ok. 25db i regulacją nachylenia charakterystyki ok 15db. taki układ pozwoli na zasilenie w prawidłowy sygnał nawet do 10 gniazd pracujących w układzie odgałężnym. Nie mniej przed opisanymi pracami poproś technika od kablówki ,aby dokonał pomiaru poziomu sygnału. Resztę już będziesz wiedział. Powodzenia.
  • Poziom 11  
    Ostatnio był gosć z kablówki i wyregulował mi sygnał na około 72db/uV bo miałem przesterowany na powyżej 84db/uV ale sygnał który niby jest juz prawidłowy przy kolejnych odbiornikach słabnie i to znacznie. Dzięki za podpowiedź i pomoc spróbuje tak zrobić jak napisałeś i dam znać jak sie dalej to przedstawia mam nadzieje że będzie ok. Pozdrawiam Robert.
  • Poziom 16  
    Witam ponownie. Proszę o podanie typu i nazw gniazd zastosowanych w instalacji, a powiem dalej co należy zrobić. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam jako takiego gniazda nie mam, bezpośrednio ze skrzynki leci kabel i jest podłączony do telewizora a sygnał roździelam tzw. rozgałęźnikami Radio Splitter 5-1000 MHz. Próbowałem też rodzielić sygnał zwykłym trójnikiem z i bez rezystora i zadużej różnicy nie ma.
  • Poziom 12  
    wywal to dziadowstwo "rozgałęźnikami Radio Splitter 5-1000 MHz" i połacz to wtyczkami "F" i tego samego typu rozgałęziaczami a wszystko będzie ok.
  • Poziom 11  
    Wtyczki F pomogły