logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radiotelefon Unitra Radmor 3041/2 - jaka czestotliwość pracy?

SP9 UXG 02 Kwi 2008 18:20 5422 9
REKLAMA
  • #1 4985626
    SP9 UXG
    Poziom 15  
    Posty: 216
    Pomógł: 5
    Ocena: 17
    Z jakiego pasma może ten Radmor 3041/2.
  • REKLAMA
  • #2 4985915
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3054
    Pomógł: 258
    Ocena: 320
    Nie jest przypadkiem z jakiejś taksówki ?
  • REKLAMA
  • #3 4985940
    SP5ANJ
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 9953
    Pomógł: 1382
    Ocena: 656
    Chciałbym pomóc , ale nie mogę odszukać sprzętu "retro" z Radmor-a.

    Możesz dać tu zdjęcie od strony elementów , to odrazu bedzie widać co i jak. :D

    Pozdrawiam. SP5ANJ
  • REKLAMA
  • #4 4986141
    SP9 UXG
    Poziom 15  
    Posty: 216
    Pomógł: 5
    Ocena: 17
    Nie mogę zrobić zdjęcia bo to jest radiotelefon wystawiony na alegro a ten kolega nie orientuje się z jakiego to jest pasma , podał tylko nazwe Radmor 3041/2 ..
  • REKLAMA
  • #6 4986234
    jkk
    Poziom 20  
    Posty: 329
    Pomógł: 31
    Ocena: 40
    Na mój nos ten sprzęt to tzw. "murzynek" z zakresu 300 - 308 MHz. Tak przynajmniej Radmor chrzcił swe wyroby. Tak jak np. typ 3043/1, 3041 to chyba wersja z manipulatorem. Ale jak zaznaczyli Koledzy powyżej - bardzo pomocna w identyfikacji byłaby fotka... Doklejam stronkę z serwisówki "murzynka" ze stosowną rozpiską...
    Załączniki:
    • Radiotelefon Unitra Radmor 3041/2 - jaka czestotliwość pracy? T1.jpg (93 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #7 4986301
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3054
    Pomógł: 258
    Ocena: 320
    Nie mogę zrobić foto, nie wiem czy z taksówki... A ja mam czerwone auto - jaki to model ?
  • #8 4986308
    SP9 UXG
    Poziom 15  
    Posty: 216
    Pomógł: 5
    Ocena: 17
    Jwśli mogę jeszcze dodać o tym Radmorze to z wygląda jak 3011, po prostu jest to blaszak .
  • #9 4986731
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9683
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1237
    FM3041,/ to simpleksowa wersja na pasmo 336-344 MHz, odstęp 25 kHz, stopień mocy z pasma 162-170 MHz, trochę sie trzeba namęczyć by przestroić tak na pasmo 2 metry jak i na 70 cm...
    3041/1 simpleks 300-308 MHz
    3041/2 simpleks 336-344 MHz
    3041/3 duosimpleks nadawanie 300-308 MHz odbiór 336-344 MHz
    3041/4 dousimpleks przeciwstawnie do wersji /3 (na stacje bazowe)
  • #10 4986886
    SP9 UXG
    Poziom 15  
    Posty: 216
    Pomógł: 5
    Ocena: 17
    Dziekuje za odpowiedzi na mój post , odrazu podejrzewałem że to chyba na wysokie pasmo. Temat zamykamy,pozdrawiam..

Podsumowanie tematu

✨ Radiotelefon Unitra Radmor 3041/2 to urządzenie pracujące w paśmie 336-344 MHz w trybie simpleks, z odstępem kanałów 25 kHz. Model 3041/2 jest wersją z manipulatorem, natomiast inne warianty serii 3041 obejmują: 3041/1 (simpleks 300-308 MHz), 3041/3 (duosimpleks nadawanie 300-308 MHz, odbiór 336-344 MHz) oraz 3041/4 (duosimpleks o przeciwnych zakresach do wersji 3041/3, stosowany na stacje bazowe). Urządzenia te były określane potocznie jako "murzynek" i produkowane przez Radmor. Identyfikacja modelu i pasma pracy jest utrudniona bez zdjęcia sprzętu, jednak na podstawie oznaczeń i typowych zakresów Radmor stosował pasma około 300-308 MHz oraz 336-344 MHz dla tej serii radiotelefonów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA