Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR PDH 585 Dafne

02 Kwi 2008 19:45 4447 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Potrzebuję porady dotyczącej pralki POLAR Dafne. Problem polega na tym, że pralka nabiera wody (nie zatrzymuje jej poboru), ale nie kręci bębnem na początku prania i przy płukaniach. Pralka wypompowuje wodę (płukanie) oraz prawidłowo wiruje pranie. Myslałem, ze to silniczek programatora i rzeczywiście po wyjęciu go okazało się że jest zepsuty. Wymieniłem go na nowy, ale problem nie został rozwiązany.

Prosze o pomoc.

pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Układ hydrostatu - wpisz w szukajkę.
  • Poziom 10  
    wpisałem i przyznam, że jako laik nie za bardzo sie w tym orientuję. Gdzie znajduje sie hydrostat, może mógłbym go przeczyścić, jesli oczywiście nie przekracza to moich możliwości.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak odkręcisz pokrywę górną, to zobaczysz go w prawym tylnym narożniku - okrągła puszka z wężykiem. Z hydrostatem nic nie robisz, natomiast czyścisz, płuczesz wężyk i kubek znajdujący się na końcu wężyka na dole. Wszystko ma być drożne i szczelne.
  • Poziom 10  
    juz dzisiaj za późno, ale jutro jak wrócę z pracy spróbuję zastosować sie do instrukcji.

Dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam. Hydrostat przymocowany jest do ramy z prawej strony w górnej części pod pokrywą. Odkręć też osłonę z tyłu, pod kołem pasowym w lewej części pralki w zbiornik wchodzi plastykowa wkładka , a z niej wychodzi wężyk wprost do hydrostatu. Wyczyść wkładkę i dmuchnij w wężyk ,powinieneś usłyszeć podwójne kliknięcie styków hydrostatu. Po tym zabiegu sprawdż pralkę i napisz jakie są efekty. Należy także sprawdzić elektrozawór czy odcina wodę, tzn. podczas pobierania wody kilkakrotnie wyłącz i włącz pralkę. Narazie tyle.
  • Poziom 10  
    witam

Uff, pomogło, przeczyścilem kubek termostatu i działa. Bardzo dziękuje Wam za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

slejer