Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 1.8 GX -86-88r wtrysk mechaniczny - jak to podłączyć

02 Kwi 2008 21:53 4346 14
  • Poziom 23  
    Witam.
    Koledzy pomóżcie bo cos mnie trafia już z tym samochodem . Ale od początku.
    Był sobie passat VR6 konstrukcja niezbyt udana urwał się pasek i właściciel stwierdził że przerzuci silnik z golfa. Mechanik mu miał to wszystko zrobić ale sprawa go przerosła i zrobił tylko silnik.Na instalację trafił do mnie. Za cholerę nie moge go uruchomić pompa w baku jak i tak wysokiego ciśnienia zasilone paliwo pompują do rozdzielacza.Iskra jest , klapa nie uszkodzona , układ powietrzny pod względem nieszczelności sprawdzony. Jak mu napompuje paliwa wtryskiem wstępnym po pochodzi chwilę i zgaśnie . Może ktoś ma schemat do tego silnika , żadnego sterownika tam nie ma jest tylko przekaźnik do zimnego rozruchu. Wydaje się mi że tutaj jest cała przyczyna.
  • Poziom 23  
    jaki wtrysk K-jetronic czy KE-jetronic tzn z sonda czy bez
  • Poziom 23  
    K-jetronik , golizna jeśli chodzi o elektronikę.
  • Poziom 23  
    a jakie cisnienie na pompie?
  • Poziom 23  
    Nie mierzyłem jeszcze ale jak poluzuję śróbę na zasilaniu to leje na 50cm , golf do końca jeżdził.
  • Poziom 23  
    2,8 vr6 cisnienie w układzie 3,5 bar ,mechaniczny wtrysk 5,2-6,0 bar czyba ze przełozyłes pome?
  • Poziom 23  
    Mam mechaniczną pompe wysokiego ciśnienia wyjetą z golfa , wstępna pozostała z passata. Oczywiscie mechanik o tym zapomiał :)
  • Poziom 23  
    zmierz cisnienie bedziemy myslec ,pozdrawiam
  • Poziom 19  
    do KE mam poradnik serwisowy
    o jakiej pompie wysokiego ciśnienia Ty piszesz :?: to nie pompa tylko rozdzielacz paliwa
    tak jak pisze prezes 11 ciśnienie w układzie w granicach 5-6 bar
    pompa elektryczna w baku musi utrzymać to ciśnienie
    być może masz założoną inną
    zmierz ciśnienie
  • Poziom 23  
    Dokładnie są 2 pompy jedna w baku druga obok obie sprawne.
  • Poziom 19  
    no i czasami wyłącznik termiczno-czasowy do wtryskiwacza rozruchowego(nie pamiętam jak jest tutaj)
  • Poziom 23  
    No właśnie mam kilka elementów o których nie mam pojęcia , mało takich aut się robi praktycznie wcale , za młody jestem :) gruszka na kostkę 2 pin przy rozdzielaczu połączona wężykiem z przepustnicą , metalowy prostopadłoscian na bloku silnika ( podobno podgrzewacz paliwa) na kostkę 2 pin oraz to chyba zawór powietrza pod kolektorem dolotowym . Może ktoś mi powiterdzi lub wyjaśni to .
    pozdrawiam