Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kupić wzmacniacz pioneer a-221

05 Kwi 2008 10:00 4175 12
  • Poziom 16  
    Witam czy opłaca się kupić wzmacniacz pioneer a-221 bo mam taką możliwość i jakie ma on dane techniczne.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Dane:Moc:około 2x100/120 w. Pobór mocy:260w. 4 wyjścia głośnikowe
    Wzmacniacz dosyć dobrze gra,ma funkcję wyłączania korekcji(CD Direct),wytrzymuje duże obciążenia.Ma jednak kilka wad:co jakiś czas dobrze byłoby wyczyścić mu styki w guziczkach od źródeł,przy podłączeniu 4 kolumn znacząco spada mu moc.Sam mam ten wzmacniacz więc wiem co mówię.Lepiej dołóż sobie te 50-100 zł. i kup jakiś wyższy model.
  • Poziom 16  
    80zł więcej nie mam a za tyle mam okazje kupić.
  • Poziom 31  
    za tyle to nic nie kupisz poza starą unitrą więc bierz :)
  • Poziom 16  
    Jeszcze jedno czy wzmacniacz uciągnie kolumny pioneer cs-444 ok60 watt rms
  • Poziom 31  
    do tych kolumn niczego lepszego bym nie brał...
    szczerze mówiąc to opchnij je na allegro ;]
  • Poziom 16  
    Dlaczego są takie złe te kolumny.Po regeneracji grają bardzo dobrze ale czy ten wzmacniacz nadaje sie do tych kolumn.W wakacje jak zarobię to mam zamiar kupić jeszcze altusy 140 i jakiś wzmacniacz ale narazie to gram na tym.
  • Poziom 31  
    jakbyś posłuchał czegoś na choćby przeciętnym poziomie - i nie mówie tu o altusach, to sam byś wiedział o czym mówię :)
  • Poziom 34  
    Witam !

Łuki8Drx napisał:
    Dane:Moc:około 2x100/120 w. Sam mam ten wzmacniacz więc wiem co mówię.

Takie bajki , to możesz swobodnie wypisywać jedynie na Allegro .

A-221 : 2x30W / 8Ω (20Hz-20kHz , THD-0,07%) ; 2x38W / 8Ω oraz 2x45W / 4Ω (1kHz , THD-1%) .
  • Poziom 16  
    Sluchałem altusów grają super ale na pioneery nie narzekam ale pytam sie czy te kolumny będą pasowały.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Takie bajki , to możesz swobodnie wypisywać jedynie na Allegro .

Człowieku,ty chyba nigdy z tym piecykiem nie miałeś do czynienia.
    Nie każdy wzmacniacz 2x30 w. jest w stanie ciągnąć Altusy 300 przez 10 godzin kiedy potencjometr na skali pokazuje 7/10.

P.S.Nie robiłem takiego obciązenia raz.
  • Poziom 34  
    Łuki8Drx napisał:

Nie każdy wzmacniacz 2x30 w. jest w stanie ciągnąć Altusy 300 przez 10 godzin kiedy potencjometr na skali pokazuje 7/10.

Wzmacniacz to nie Danusia S. (nie ciągnie) . Z takim samym efektem możesz do niego podłączyć kolumny 100 W lub 500 W , gdyż moc kolumny nie ma najmniejszego wpływu na moc dostarczaną przez wzmacniacz . Fakt , że nie każdy wzmacniacz wytrzyma takie katowanie świadczy jedynie o dobrej stabilizacji termicznej i solidnym zasilaniu . I tego akurat nie kwestionuję , ponieważ A221 ma zasilacz ze sporym zapasem w stosunku do możliwości stopnia końcowego . Niestety , z pary tranzystorów A1263/C3180 przy zasilaniu -/+37 V (przy mocy znamionowej leci do 27V) nie da się zrobić 100W .