Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5560A411 problem z wodą

09 Kwi 2008 16:37 2286 11
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich mam problem z pralką jak w temacie. Mianowicie chodzi o to, że podczas prania( np gotowanie program 4 taki testowałem ostatnio) przy płukaniu pralka pobiera płyn przy pierwszym płukaniu gdzie zawsze brała przy ostatnim i bardzo długo pracuje pompka ( która jest nowa - wczoraj wymieniona)podczas wylewania wody przed wirowaniem i pralka ma problem żeby zacząć wirować bardzo długo trzeba czekać żeby weszła na obroty. Wszystkie węże są drożne. Nie wiem co sie dzieje czym to jest spowodowane. Proszę o pomoc i rade :( Z góry dziękuje.
  • Poziom 38  
    Problemy z odlewaniem wody może powodować zacinająca się pompka. Sprawdź ją.
  • Poziom 14  
    Hmm ale pompka jest nowa i woda schodzi z bębna jak robiłem test bez ubrań tylko jest problem z tym wirowaniem nie chce wchodzić na obroty jak są ubrania tzn bardzo długo kręci i pompka pracuje i dopiero po długim czasie zaczyna normalnie wirować. Sam nie wiem w czym tkwi problem. POMOCY :(
  • Specjalista AGD
    pietrass napisał:
    Wszystkie węże są drożne.

A układ hydrostatu?
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy układ hydrostatu jest drożny.
    Widzę iż Nares mnie wyprzedził :D
  • Poziom 14  
    Tak wszystko jest drożne i hydrostat też był jakoś wymieniany ostatnio. Nie wiem czemu ten płyn pobiera za pierwszym płukaniem a nie za ostatnim. Zrobiłem reset i jutro wstawię pranie zobaczę co to sie będzie działo. jak Robiłem testy różne w trybie serwisowym to wszystko działa poprawnie. Nie wiem dlaczego ten płyn tak szybko idzie :/ Pomocy :/
  • Poziom 38  
    Umyj dokładnie zasobnik na proszek.
  • Poziom 10  
    Witam, jeśli mógłbym podłączyć się do pytania.....
    jak dostać się do pompy wody - którędy? od góry , od tyłu czy jak? pytam bo mam bardzo małą łazienkę i manewrowanie pralką jest bardzo trudne a muszę oczyścić jakoś ten wężyk przez który spływa woda z filtra bo się zapchał a przy okazji może jeszcze co tam będzie zasyfionego /pralka ma 6 lat/.
    z góry dzięki za sugestie
  • Specjalista AGD
    Zdejmujesz dolną blachę przodu - 2 wkręty po bokach.
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    Zdejmujesz dolną blachę przodu - 2 wkręty po bokach.

widziałem właśnie po jednym z prawej i lewej strony :) wystarczy że je odkręcę i ten panel pod drzwiczkami jest mój?
  • Specjalista AGD
    goldfinger napisał:
    wystarczy że je odkręcę i ten panel plastikowy pod drzwiczkami jest mój?

Nooo....ciągniesz do siebie, a czasem trzeba podważyć śrubokrętem po bokach.