Witam.
W tym TV cztery razy migała dioda - no vertical sync. Słychać było budowanie się WN, impulsy sterujące linią po około sekundzie znikały, napięcie na rezystorze pomiarowym 1.2V - zadziałanie zabezpieczenia linii +B, stwierdziłem usterkę trafopowielacza - zwarcie rezystora pomiarowego w linii +B spowodowało wystrzał, dużą iskrę i pęknięcie obudowy trafa, na żarówce w linii +B impulsy linii nie znikały. Oryginalne trafo ma oznaczenia 8-598-822-00 wg katalogu 1-453-265-11. I tu moje pytanie: czy lepiej zastosować trafo HR8520 czy oryginał? Moje wątpliwości wynikają z tego, że konieczna jest regulacja geometrii po wymianie na HR8520 a także HR8520 nie jest chyba dokładnym odpowiednikiem skoro ma trzy potencjometry - oryginał ma jeden i jeden kabel pozostaje niewykorzystany. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do aukcji usunąłem. Proszę zapoznać się z pkt. 10.11 regulaminu.
[_OBCY_]
W tym TV cztery razy migała dioda - no vertical sync. Słychać było budowanie się WN, impulsy sterujące linią po około sekundzie znikały, napięcie na rezystorze pomiarowym 1.2V - zadziałanie zabezpieczenia linii +B, stwierdziłem usterkę trafopowielacza - zwarcie rezystora pomiarowego w linii +B spowodowało wystrzał, dużą iskrę i pęknięcie obudowy trafa, na żarówce w linii +B impulsy linii nie znikały. Oryginalne trafo ma oznaczenia 8-598-822-00 wg katalogu 1-453-265-11. I tu moje pytanie: czy lepiej zastosować trafo HR8520 czy oryginał? Moje wątpliwości wynikają z tego, że konieczna jest regulacja geometrii po wymianie na HR8520 a także HR8520 nie jest chyba dokładnym odpowiednikiem skoro ma trzy potencjometry - oryginał ma jeden i jeden kabel pozostaje niewykorzystany. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do aukcji usunąłem. Proszę zapoznać się z pkt. 10.11 regulaminu.
[_OBCY_]