Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu Monitor Optiview 795M

19 Kwi 2008 09:09 1674 2
  • Poziom 14  
    Pracował normalnie do wczorajszego wieczora i usłyszałem „puch” jak przy wystrzale kondensatora następnie dźwięk rozmagnesowania monitora i zobaczyłem pionową cienką bardzo jasna linię na środku górnej połowy obrazu. Wymieniłem jeden kondensator 22μF 250V był trochę wypuchnięty i nastąpiła nieznaczna poprawa.
    Obraz pojawia się na dwie sekundy podczas włączania komputera, czyli jedna linijka post testu a potem jest już zupełnie ciemno.
    Dioda LED zasilania nie gaśnie, ale też nie pokazuje się żaden inny obraz. Na razie nie zauważyłem na oko innych uszkodzonych elementów zwłaszcza nic, co dochodzi do tego kondensatora.
    Podobno pasuje schemat od PROVIEW px_796N.
    Nie dysponuje oscyloskopem ani poważną wiedzą o monitorach. Potrafię natomiast szczegółowo zastosować się do łopatologicznych wskazówek i o takie proszę.
    Będę bardzo wdzięczny za choćby szacunkowe określenie, co może być uszkodzone i czy warto albo ile mniej więcej może kosztować tego naprawa w serwisie.
  • Poziom 15  
    Jak sie pojawia obrazik na 1s to pokazuje ze zimny lyt gdzies lu condensator jakis wysechl jak szczal to jakis wysokonapieciowy moze rozwalilo
    Tak czy tak poogladaj plyte dokladnie przy dobrym swietle z obu stron i sprawdz polaczenie kabla do cewek tam tez puszcza lut

Proszę poprawić post. Na forum piszemy zgodnie z ortografią i interpunkcją. [dzimi]
  • Poziom 14  
    i jakoś nic nie znalazłem co mam pomierzyć i gdzie może ktoś ma jakiś pomysł lub standardową procedurę testową