Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomieszczenie 50m^2 + Pomoc

stolar_zlom 27 Kwi 2008 13:18 2478 17
  • #1 27 Kwi 2008 13:18
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Witam

Mam zamiar zakupic sobie jakies audio(np kino 5.1 lub stereo)+amplituner czy tam wzmacniacz, poniewaz sluchanie muzyki z laptopa troche mnie nudz, chciałbym poczuc mocny bas, ale i oglądac filmy ze znajomymi w dobrej jakości, ponad to na imprezy sprzet typu Subbofer Magnat + jakis Wzmacniacz Technics to tylko bass i to w jednym miejscu, a mi zalezy zeby wszedzie mozna bylo czuć muzyke...

Prosze o nie pisanie propozyjci z hi-Endowym sprzętem, poniewaz na taki mnie poprostu nie stać.

Moze to byc sprzęt uzywany, chociaz wolałbym naturalnie nowy,

Moje pomieszczenie to (narazie) otwartu pokój 6x8m na poddaszu z jednej strony mam czyste cegły niczym nie ocieplany z pozostałych 2 Plyty gipsone ocieplane "watą szklaną" (chyba tak to sie nazywa potocznie ).

Za zdjęcia przepraszam robione telefonem. i za balagan tez xd

Powiedzmy ze do 4 tys zł sie ograniczam...

pozdrawiam licze na pomoc

0 17
  • #2 27 Kwi 2008 13:22
    Bushmen_DZ
    Poziom 14  

No ale trochu jaśniej w czym pomocy potrzebujesz

0
  • #3 27 Kwi 2008 13:41
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Podajcie konkretne Zestawy + ceny
    pozdro

0
  • #4 27 Kwi 2008 14:08
    Tremolo
    Poziom 43  

Mogłeś spokojnie te obrazki wstawić na elektrodę.

Jak akustycznie się przedstawia ten pokój? PRzydały by się jakieś kwiatki. Moga być reperkusje akustyczne w tym pokoju. Jakies nieciekawe odbicia. Co masz na ścianach i w ścianach bo od tego bedzie trzeba zarojektowac ustawienie? Jak to się ma do tych bocznych pochyłych elementów poddasza? Podłogę masz gładką przydałby sie dywanik jakiś puchaty i mięciutki.

Zestawy konkretne: Przede wszystkim duze skuteczności. I mocny wzmacniacz i powinieneś sobie poradzić. Ale w 4000 można się nie zmieścić.

ja bym poszedł w jakieś nowe Tonsile. Ewentualnie tannoye, ale to juz droższa zabawa.

0
  • #5 27 Kwi 2008 14:15
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Jak sie przedstawia pokój powiem na porównaniu 3 sprzetów,

1

2x Subb(wlasnej roboty ale dobry) 300 WATT RMS
    1x Technics bodajze 200W
    + jakies badziewiaste głosniki od Wieży
    2

Sub Magnata 450 WATT
    Ten sam wzmacniacz
    + jakies badziewiaste glosniki od wieży

3. Jakas kolumna aktywna z 90 WAT RMS

1. Bas bylo czuć w calym pomieszczeniu,
    + jakies 100 m dalej o 4 w nocy

2. Tylko w niektórych miejsach bylo dobrze słuchac wszystkie dziwięki ale bylo o wiele głośniej.

3. To ogolnie bylo kolumna estradowa, raczej nadająca sie na większe pomieszczenia wg. mnie ( a ja sie nie znam)
    Bylo bez rewelacji...

Inaczej nie umiem przedstawić

Co by panstwo powiedzieli na

http://allegro.pl/item348030139_hi_end_koda_harmony_k_5200_sw5200_z_dostawa_.html

0
  • #6 27 Kwi 2008 18:04
    Ravir
    Poziom 12  

A ja zaproponuję coś co powinno się sprawdzić i na 100% bedzie grało bardzo dobrze :

WHARFEDALE - Kolumny - Diamond 8.1
    WHARFEDALE - Głośniki centralne - Diamond Center
    WHARFEDALE - Kolumny - Diamond 8.4
    DENON - Odtwarzacze DVD - Odtwarzacz DVD-1740
    DENON - Amplitunery AV - Amplituner AV AVR-1508
    WHARFEDALE - Subwoofery - Power Cube 8A
    Cena: 4495 zł

Trochę przekraczamy 4000 zł ale moim zdaniem warto dołozyć.

Ja osobiście wydałem 5000 zł i zakupiłem zestaw Diamond 9.5 oraz Amplituner 1908.

0
  • #7 27 Kwi 2008 18:10
    stolar_zlom
    Poziom 9  

A takie pytanie a po co mi dvd ? skoro muzyki i tak słucham z laptopa

0
  • #8 27 Kwi 2008 19:13
    Ravir
    Poziom 12  

To jest zestaw :D - ale bez kłopotu Możesz zamówić sobie kolumny z Amplitunerem bez DVD. Zresztą ja tak zrobiłem. Zamiast 1708 proponowanego w Diamondach 9.5 wziąłem 1908 bez DVD.

0
  • #9 27 Kwi 2008 21:31
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Nom, dzieki rozważe, ale czekam na opinnie wiekszej ilosci uzytkowników...

A źrodła ? moge sobie zamówic w jakims sklepie w Zielonej Górze lub Gorzowie bo tam mieszkam, czy przez internet zeby bylo taniej :)

pozdrawiam

0
  • #10 28 Kwi 2008 07:50
    Rhavir
    Poziom 10  

Proponuję Abyś zerknął na stronę : http://www.firma.horn.pl/203.htm jest to dystrybutor Denon i Wharfedale na Polskę. Znajdziesz sklep blisko Ciebie i kompletną sieć dystrybucji.

Opiszę Ci dokładnie Mój zestaw WHARFEDALE :
    Front - Diamond 9.5
    Tył - Diamond 9.0
    Centrala - Diamond 9.CS
    Sub - WH-210 SUB
    Amplituner - DENON AVR 1908

Całość kosztowała nie całe 4900 zł z przesyłką.

0
  • #11 28 Kwi 2008 21:17
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Byłem dzis w Vobisie w Zielonej G. panowie podeszli z entuzjazmem do sprawy, ale powiedzieli ze lepszy bedzie zestaw Stereo np Jamo + amplituner Denona + sub za jakis 1000zł, nie ukrywam ze moje pomieszczenie nie jest rewelacyjnie akustyczne, ponadto dowiedzialem sie ze jezeli pomieszczenie jest cienkie to nawet sub za 4tys nie pomoze

0
  • #12 29 Kwi 2008 09:09
    Rhavir
    Poziom 10  

Vobis to badziewiarze i lamerzy. :D Taka jest prawda. Znam ich od strony komputerów (jestem informatykiem od 18 lat) i bał bym się u nich kupić papier do drukarki. :D Dodatkowo Denon gra dużo lepiej z Dali i Wharfedale niż z Jamo. Tego Ci nie powiedzieli prawda? Konkretne głosniki grają lepiej z konkretnymi wzmacniaczami/amplitunerami. Tak samo JBL dużo lepiej zagra z Hermanem Goeringiem :D (Harman Kardon) niż z Denonem.

Nie sugeruj się też gadaniem że pomieszczeni jest cienkie - ciency są sprzedawcy :D jak się chce to każde pomieszczenie się nagłośni - trzeba tylko poeksperymentować z ustawieniem kolumn i suba. Ja w bloku z wielkiej płyty i łamanym pokoju z kumplem ustawiliśmy tak kolumny, że sąsiadom nie przeszkadzamy a muza jest głosnia, czysta i nie dudniąca. A jestem amatorem. Wystarczyło pochdzoć z kolumnami.

Pamiętaj, że nie chodzi o bas który wywraca flaki i wysokie tony kruszące plomby :D oraz o głosność tylo o WIERNOŚĆ I JAKOŚĆ. Sam się przekonałem, że ciszej grające ale lepiej "zestrojone" Kino Domowe daje większą potęgę i wrażenia niż głośno dudniące i syczące sprzęty.

Jeśli zaś chcesz się zabezpieczyć :D to polecam zakum droższego Denona Amplituner AVR1908 - najnowszy model - ma WPEŁNI regulowaną scenę - dodatkowo masz w zestawie mikrofon na kabelu - łazisz z nim po pokoju a Ampli sam ustawia parametry, opóźnienie, echa i całąresztę. Wykrywa też wielkość głośników, odcięcie zwrotnic. Każdy kanał ma osobną pełną regulację. Ma wadę : kosztuje jakieś 2200 - 2300 zł - ale ma coś co się nazywa BI-AMPLING - czyli frontowe głośniki zasilają po dwie końcówki mocy nie jedna - przydaje się w stereo.
    Do tego bierzesz Wharfedale DIAMOND 9.3 za 1200 zł i zostaje ci 600 zł na Suba WH-208. Diamond 9.3 są trochę większe od 9.0 ale mają 125 W mocy ciągłej i co ważnie 200 mm głośnik średnio-nisko tonowy - bas refleks z przodu.

Denon AVR 1908 - 2200 zł
    Wharfedale Diamond 9.3 - 1200 zł
    Wharfedale Sub WH-208 - 600 zł
    Razem wychodzi - 4000 zł

Acha - z subem ludzie popełniają często taki błąd, że stawiają go w rogu - co powoduje odbicia, nakładanie się fali dźwiękowej. Lepiej postawić go dalej od ściany i bardziej na środku. U mnie stoi pod telewizorem :D

Twój pokój to poddasze - pewnie wykonane z płyt kartonowo-gipsowych? Pokój może mieć całkiem fajną akustykę - płyty dają małe odbicia - raczej pochłaniają dźwięki - inaczej niż cegła (jak u mnie) czy rezonująca :D wielka płyta. Problemem są pochyłe ściany i pojawiające się jednak odbicia - ale z wym poradzi sobie Poprzesuwasz kolumny, dodatkowo z 1908 bez kłopotu ustawisz akustykę pomieszczenia. Denon zawsze miał doskonałe systemy dżwiękowe.

Jamo - ja pojechałem do znajomego, prowadzącego salon audio. On pozwolił mi na długą sesję odsłuchową i w przeciwieństwie do obcych sprzedawców nie wciskał mi zalegającego na magazynie sprzętu. :D
    Jamo przmiało tak plastikowo i odpadły na początku, JBL dawały potężny fajny bas i dobrze brzmiały, ale wystarczyło odtworzyć Pink Floyd czy muzykę klasyczną i okazywało się, że basu i tej potęgi jest za dużo i muza brzmi nie naturalnie. :D Na dłuższą metę było to męczące, choć jeśli chcesz aby pół osiedla słuchało z tobą :D muzy to będziesz zadowolony. :D Dali grały za miękko. Wharfedale zaś nic nie zmieniał, wspaniała średnica, basy wyraźne, ale bez przesady, kewlarowe głośniki dawały miękkość. Wadą była miękkość wysokich tonów, ale jak dłużej posłuchałem to zaczęło mi się to podobać. Nie "syczą" tak jak inne kolumny, jak dłużej posłuchamy to zaczniemy to doceniać. Po prostu nas nie męczy długie słuchanie. Ja nigdy nie lubiłem syczących wysokich. Oczywiście zawsze można podkrecić tony i bedzie kruszyć kamienie nerkowe starszym sąsiadom :D :D
    Zaś jak puściłem Davida Stewarta z Candy Dulfer - Lily Was Here to odleciałem. Saksofon potęga, gitara masakrowała. :D JAk się skończyła pisenka to zauważyłem, że z 8 osób stało i słuchało z opadem szczęki - nie wierzyli, że tak moze grać budżetwy przecież sprzęt. A pamiętajmy, że to grał amplituner nie wzmacniacz. Bi -ampling to potęga.

0
  • #13 29 Kwi 2008 11:51
    stolar_zlom
    Poziom 9  

No dzieki za wyczerpującą odpowiedz, moze zapros znajomych do tematu,
    bedzie bardziej obiektywnie,
    Własnie to jest ta rożnica bo mi zalezy na Basie chcem miec go duzo,
    co do suba to juz raz wsadzilem Magnata 650, do kąta i było..... jakoś słabiej niz jak stał pod biurkiem nawet siedząc po 2 stronie pokoju,
    dziś ide do znajomej posłuchać troche tańszego sprzętu ALtusów 140, jej ojciec sprawil sobie cos nie obciązającego budżetu ale z jego lat.

pozdrawiam

0
  • #14 29 Kwi 2008 12:05
    Rhavir
    Poziom 10  

Widzisz cały urok z basem polega na tym a by go nie było dużo. :D Może to zabrzmi absurdalnie ale lepiej brzmi sprzęt który nie zawyża basów.
    Pewnie, że zwłaszcza w sklepie robią na nas wrażenie mocno podbitym basem, ale nie o to chodzi.

Dam Ci przykład : jak ogladam u siebie film i siedzę w środku "strefy" to mam wrażenie, że ściany się walą. Wybuchy w Perl Harbour czy Yamato wgniatały w fotel. A wystarczyło udać się do sąsiedniego pokoju i przy zostawionych otwartych drzwiach słyszymy, że leci film, dźwięk nie jest głośny, bassy nie masakrują, sąsiedzi mogą spokojnie spać i nie ma żadnych problemów.
    O to chodzi - Ty siedząc w strefie Masz słyszeć i czuć a sasiedzi czy mieszkańcy sąsiedniego pokoju nie. To jest dobry sprzęt.
    Nie sztuką jest zrobić głośno grające kolumny czy wzmaczniacz. Sztuką jest zrobić sprzęt tak by grając cicho oddał moc i potęgę utworu. Dlatego ludzie tak chętnie wybierają JBL i HK - bo podoba się im potęga i głośność basu.
    Tym czasem jak będziesz chciał to sobie podkręcisz głośniść i po sprawie a dużo ważniejsze jest to by przy cichym słuchaniu wszystko grało, by bas był taki jaki ma być.
    Dużo łatwiej jest dodać "basu" do kolumn które go dają tyle ile ma być, niż obniżyć w tych, które dają go za dużo. :D

0
  • #15 29 Kwi 2008 14:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego, wiele mądrych słów tu padło, jednak ja skłaniał bym się w stronę stereo. Zresztą samego "laptoka" nie uważam za dobre źródło.
    3molo też ma rację, że te pomieszczenie nie wyglada dobrze. Zastanowił bym się nad tym co napisał. Do tego pomyślał bym jeszcze nad "osłonięciem" tych okien. Widzisz, wygłuszenie w ściankach nic nie daje (jeśli bierzemy pod uwagę akustykę tego pomieszczenia). Ja polecam Tobie camridge audio azur 640v2. Dysponuje już sporą mocą. Nie jest to hi-end, ale jeśli chodzi o burzetowy sprzęt jest on wart Twej uwagi. Używany można kupić za ok.1000zł. Jeśli uważasz, że będą potrzebne większe moce, to poszukaj marantza PM80 lub Yamahę a-1000, starszy sprzęt ale i "mocy" więcej. Więc jeśli jakiś "prądożerny" sprzęt to łatwiej go napędzić. No cóż jestem przeciwnikiem sprzętu domowo-imprezowego. Do domu szkoda słuchu na sprzęt "imprezowy", a na imprezy szkoda delikatnych tweeterów. Jeśli ostygniesz i na spokojnie podejdziesz do tematu, to kolumny hx2 z akustyka to koszt ok 2.5-2.7
    Na tych samych przetwornikach esa triton 3 to koszt 8kzł. :idea:
    Podpisuje się pod tym co napisał Rhavir o basie. Jeśli jesteś zwolennikiem "przyklejania" brzucha do kręgosłupa to moje rady "olej". Jeśli zależy Ci na dobrym brzmieniu zestawu, to jest to pomysł warty Twojej uwagi. Po za tym, pozostaje kwestia dobrego ustawienia sprzętu.

0
  • #16 30 Kwi 2008 20:28
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Powiem tak bylem u kolezanki posluchalem sobie tych alutsów 140 + jakis pasujący do tego amplituner coż pomieszczenie nie bylo jakies wielkie 12-14 m^2 ale grało dobrze, a nawet bardzo dobrze jak dla mnie ( jak na takie pomieszczenie ) uznałem ze altusy 300 by mi wystarczyły,
    ale skonsultowałem sie z kuzynek ktory juz bral sobie audio za kilka tysięcy, a on podchodzil zawsze do takich wydatkow z rozwaga, i powiedzial ze alutsy sa do D.. . Za to polecił WHARFEDALE DIAMOND 8 ździwiłem sie szczere bo to juz tutaj padło, z tym ze uwazam ze do
    DIAMOND 8.4
    Denon AVR 1908 bedzie zduuuym zapasem, więc mozna
    kupic tanszy np AVR 1708

DIAMOND 9SW150 lub Wharfedale Sub WH-208.

Co powiedzą panstwo na to

lub http://allegro.pl/item353580329_denon_avr_1708_dvd_1740_wharfedale_gratis_.html

0
  • #17 30 Kwi 2008 21:51
    RADUL
    Poziom 21  

Za niewiele większe pieniądze kupisz zestaw na bazie Yamahy RXV661 lub Onkyo TX-SR605 z zestawem kolumn Tonsil Maestro II 180 + Maestro II 100C + Maestro II 60 z subwooferem, a to kolumny zdecydowanie lepsze i mocniejsze (powinny sprawdzić się w Twoim, sporym pomieszczeniu) niż kiepskie Crystale (typowa, najtańsza budżetówa).

0
  • #18 01 Maj 2008 00:29
    stolar_zlom
    Poziom 9  

Wszystko zalezy od tego ile ludzi zobaczy moj drugi post i ilu sie odezwie :) glownie od tego

0