Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chce kupić wzmacniacz i equalizer ale nie wiem jaki

criso 28 Apr 2008 15:42 1383 4
    criso
    Level 2  
    mam na oku ten sprzęt :

wszystko jest firmy FISHER

wzmacniacz - CA-2221
    equalizer - EQ-3000
    magnetofon- CR-4140
    tuner - FM-2421

w temacie napisałem że chce kupić wzmacniacz i equalizer, ale koleś nie chce sprzedać osobno, więc biorę wszystko.

pytania :

1) czy Fisher to dobra firma ? można ją porównywać np. do Pioneer'a ?
    2) czy te modele są dobre ?
    3) ile są warte poszczególne części tego zestawu ? na allegro nic nie znalazłem oprócz tunera (kup teraz = 179zł) w ogóle mało jest na allegro tego sprzętu firmy Fisher, czy to znaczy że jest dobry i mało kto chce sprzedawać ? czy po prostu, że to niemiecka firma i dlatego w Polsce mało tego jest ?

Z góry dzięki .
    Pablo1964
    Moderator
    Fisher to stara japońska marka, dziś już nie istnieje. Należała bodajże do koncernu Hitachi (na 99%). Firma produkowała sprzęt AV klasy popularnej i hifi. Pozycjonowana była nieco niżej od Pioneera, na równi np. z Akai.
    criso
    Level 2  
    o to już przynajmniej wiem że to nie jest jakaś "cienka" firma :)

a co do wartości tego sprzętu ? nigdzie na necie nie mogę znaleźć informacji o nim, w ogóle o firmie Fisher nic nie pisze ;/ może ktoś ma jakieś linki ?

I jeszcze pare pytań

1 jeśli wzmacniacz ma moc 200W , i 4 wyjścia na głośniki to na pojedyńczym wyjściu ma 50W ?

2 i jakie głośniki najlepiej podłączyć do takiego wzmacniacza ? po 50W ? czy większe ? i jakiej firmy ?

3. jeśli kolumna ma 3 głośniki ,i ma 140W to te Waty sie dzielą na 3 głośniki ? np. 80W,35W i 25W ?

4. co sądzicie o tych kolumnach :
    http://allegro.pl/item351956645_kolumny_2x250watt_
    criso
    Level 2  
    i jeszcze to :
    czy jak są 4 wyjścia na głośniki a wzmacniacz ma 200W to będzie miał 4x50W ? ale jeśli podłącze 4 głośniki ? a jak podłączę 2 głośniki to będzie miał 2x100W ? ( proszę o wyrozumiałość jestem zielony w tych sprawach )

proszę też o odpowiedzi na pytanie z moich pierwszych postów :)

Proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi tego sprzętu.
    Mogą występować różne dopuszczalne obciążenia, a co za tym idzie różnie zrealizowane łączenie kolumn.
    (dj-MatyAS)
    mybrain
    Level 10  
    Też jestem ciekawy jak to jest, przyłączam się do powyższych pytań kolegi.

Proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi tego sprzętu.
    Mogą występować różne dopuszczalne obciążenia, a co za tym idzie różnie zrealizowane łączenie kolumn.
    (dj-MatyAS)