logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony SLV-X50DH - taśma cofa się po wciśnięciu play, co robić?

Keszel3 22 Sty 2004 13:32 1526 6
REKLAMA
  • #1 485933
    Keszel3
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 3
    Po wciśnięciu "play" taśma rusza na kilka sekund i zaraz się cofa. W tym momencie nie działają żadne funkcje, oprócz "eject" i wyłączenia. Przewijanie dzała w obie strony, czściłem czujniki, napięcia z zasilacza w normie, sprawdziłem tętnienia oscyloskopem.Był już podobny temat, ale nie dokończony.Proszę o jakieś sugestie.
  • REKLAMA
  • #2 487265
    milosz26
    Poziom 14  
    Posty: 81
    Ocena: 3
    witam.
    jesli nie wyczysciles przelacznika funkcyjnego to radze to zrobic poza tym
    sprawdz czy nie sa wytarte panewki w capstan motor no i naciag paska klinowego troszke poluznij.
  • REKLAMA
  • #3 487299
    Keszel3
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 3
    Przełącznik funkcji czyszczony, pasek chyba ok. ale spróbuję polużnić. Panewki raczej nie mają luzów.
  • #4 487417
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD
    Posty: 1813
    Pomógł: 119
    Ocena: 194
    Zobacz czy nie jest pęknięte sprzęgiełko na kieszeni windy. Pęknięte sprzęgiełko będzie sie ślizgać po ośce silnika i nie do końca będzie opuszczac kasetę, a co za tym idzie tależyk nie będzie miałsiły obrócic szpuli kasety. Druga żecz to sprzęgło. Sprawdż czy po naciśnięciu PLAY rusza CAPSTAN i sprzęgło i jak jest napęd przenoszony do tależyka. Przy odrobinie wprawy i kombinatoryki można zakleić czujniki końca i początku taśmy i wprowadzic mechanizm w stan PLAY. Wtedy dużo więcej widać. Chyba że masz przezroczystą kratkę serwisową imitującą kasetę. Trzeba takrze rękami obracać tależyki bo pod nimi są czujniki.
  • REKLAMA
  • #5 502467
    Keszel3
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 3
    Znalazłem usterkę, uszkodzony jest czujnik pod prawym talerzykiem. Po zamianie czujników odtwarza obraz i przewija w prawo, zatrzymuje się przy próbie przewijania w lewo. Może ktoś zna symbol tego czujnika, czym ewentualnie go zastąpić ?
  • REKLAMA
  • #6 511121
    Keszel3
    Poziom 14  
    Posty: 115
    Pomógł: 3
    Czy naprawdę nikt nie wie co to jest?
  • #7 511197
    oldboy
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 8453
    Pomógł: 769
    Ocena: 536
    Sensor ma Part No. 8-749-013-23 oraz symbol GP3S120. Niestety, nie widzę go w ofertach.

Podsumowanie tematu

✨ Problem z odtwarzaczem Sony SLV-X50DH polega na tym, że po wciśnięciu przycisku "play" taśma przesuwa się przez kilka sekund, a następnie cofa. W tym stanie nie działają funkcje poza wysunięciem kasety i wyłączeniem urządzenia. Przewijanie działa w obu kierunkach. Sprawdzono czujniki, napięcia zasilacza oraz tętnienia sygnału oscyloskopem. Sugerowano wyczyszczenie przełącznika funkcyjnego, sprawdzenie stanu panewki silnika capstanu oraz naciągu paska klinowego. Wskazano również na możliwość uszkodzenia sprzęgiełka na kieszeni windy, które może powodować ślizganie się i brak prawidłowego opuszczania kasety, co uniemożliwia napęd taśmy. Po dalszej diagnostyce zidentyfikowano uszkodzony czujnik pod prawym talerzykiem. Po zamianie czujników odtwarzanie i przewijanie w prawo działa, natomiast przewijanie w lewo zatrzymuje się. Czujnik ten ma oznaczenie Part No. 8-749-013-23 oraz symbol GP3S120, jednak jest trudno dostępny na rynku.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA