Witam,
Otrzymałem dzwonek zasilany transformatorem, lecz sterowany w sposób przedstawiony w załączniku.
Do transformatora podłączamy 230V, a przyciskiem sterujemy dzwonkiem. Ostatecznie do dzwonka powinny dochodzić 4 przewody.
U mnie do dzwonka dochodzą 2 (L i N 230V), przy czym L jest sterowane przez włącznik. Podłączyłem więc je pod transormator, a złącza przycisku (P) zwarłem.
W efekcie po naciśnięciu przycisku na zewnątrz uruchamiany jest transformator i dzwonek, ale po kilkakrotnym naciśnieciu przycisku na zewnątrz, dzwonek wydaje już różne dziwnie modulowane dźwięki.
Chciałbym, by każdorazowo po naciśnięciu włącznika odtwarzano od początku "bim-bam". Czy istnieje jakiś prosty układ resetujący dzwonek?
Pozdrawiam
Damian
Otrzymałem dzwonek zasilany transformatorem, lecz sterowany w sposób przedstawiony w załączniku.
Do transformatora podłączamy 230V, a przyciskiem sterujemy dzwonkiem. Ostatecznie do dzwonka powinny dochodzić 4 przewody.
U mnie do dzwonka dochodzą 2 (L i N 230V), przy czym L jest sterowane przez włącznik. Podłączyłem więc je pod transormator, a złącza przycisku (P) zwarłem.
W efekcie po naciśnięciu przycisku na zewnątrz uruchamiany jest transformator i dzwonek, ale po kilkakrotnym naciśnieciu przycisku na zewnątrz, dzwonek wydaje już różne dziwnie modulowane dźwięki.
Chciałbym, by każdorazowo po naciśnięciu włącznika odtwarzano od początku "bim-bam". Czy istnieje jakiś prosty układ resetujący dzwonek?
Pozdrawiam
Damian