Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAP11 / WAP54g-kilka pytań

bomber999 07 Maj 2008 19:00 2020 7
  • #1 07 Maj 2008 19:00
    bomber999
    Poziom 10  

Witam.
    Ostatnio zauważyłem niezabezpieczona siec wifi na moim laptopie sie łączy ale sygnał jest slaby a wiec chce kupić tego AP żeby przekazać sygnał dalej do mojego laptopa w funkcji bridge.
    Moje pytanie jest następujące czy ten model będzie współpracować w trybie klienta z d-linkiem dl524. W opisie linksysa widziałem ze współpracuje w trybie bridge tylko z linksysami, czy to prawda? Czy może zmiana firmware daje coś jakby ten ap nie współpracował z innymi ap. Upatrzyłem sobie jeszcze ewentualnie linksysa wap54g może z nim by była większa kompatybilność z innymi acces-pointami i większa funkcjonalność?.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

0 7
  • #2 07 Maj 2008 19:06
    Koliber-Kraków
    Poziom 16  

Ja polecam zdecydowanie tp-link 501 posiada wszelkie niezbędne funkcje łącznie z funkcją przemiennika może wzmacniać odbierany sygnał i rozsyłać u ciebie.Ma bardzo czuły odbiornik.

0
  • #3 08 Maj 2008 14:32
    bomber999
    Poziom 10  

W sumie nie glupi pomysl z tym tp-linkiem. A czy nie bedzie on mial problemow z komunikacja z tym routerkiem wi-fi dl524? i czy jedna antena to wystarczajaco zeby mi ten routerek zlapal sygnal z balkonu( na balkonie bedzie antena standardowa) a takrze zeby przekazal sygnal mi na laptopa do innego pokoju- jakies 10m max??
    prosze o odpowiedz
    pozdrawiam

0
  • #4 22 Maj 2008 13:47
    jaros85
    Poziom 20  

Linksys WAP54G z firmware w wersji 3.x pracuje jako klient WiFi i bez problemu można połączyć się z każdym tego typu urządzeniem. Ja mam wersję sprzętową 1.0 tego Linksysa i bez problemu zaktualizowałem firmware do wersji 3.08.02 ale nie wiem jakiego ty chcesz kupić podobno wersja to pierwsza cyfra numeru seryjnego MDG0xxxxxxxx = V1.0Nie wiem jak jest z TPlinkiem ale Linksys daje zawsze stabilne łącze nawet jak sygnał jest na poziomie 10%

0
  • #5 22 Sty 2009 16:05
    didek666
    Poziom 2  

kontynuując temat WAP11, bo takiego właśnie syfa posiadam (v2.8). Da się to jakoś zadziałać z innymi AP'ekami nielinksysowymi?

0
  • #6 22 Sty 2009 22:33
    jaros85
    Poziom 20  

Pewnie że zadziała.
    Technologia WiFi jest przecież uniwersalna i dowolne urządzenia mogą ze sobą się komunikować.

Nie wszystkie funkcje mogą być w takiej sytuacji wspierane.
    WAP11 pracuje w standardzie B czyli 11Mb/s i chyba wspiera tylko słabe szyfrowanie WEP które na dzień dzisiejszy nie daje żadnego zabezpieczenia.

Więc ten apek będzie działał normalnie z każdym inny ap ale jeżeli chodzi o kopiowanie dużych plików przez to WiFi to niestety może być totalna masakra np (sieć LAN po WiFi) ale net powinien śmigać normalnie.

Pozdrawiam :D

0
  • #7 24 Sty 2009 13:57
    didek666
    Poziom 2  

Chodziło mi o obsługe takiej opcji jak AP Client.

0
  • #8 26 Sty 2009 21:40
    jaros85
    Poziom 20  

Jeżeli chodzi o to że jakiś inny AP ma się do tego WAP-a11 podłączyć jako Acces point Client. To na pewno zadziała. Przecież sama nazwa jest Acces point WAP11. Czyli punkt dostępowy. W urządzeniach D-linka jest opcja Repeater.

Jeżeli chodzi o to czy ten WAP11 ma działać jako Acces point Client to nie wiem czy ma taką opcje w ustawieniach. Jeżeli nie to proponuję odwiedzić stronę www.fen.pl
    Tam w dziale Download wybrać sterowniki i odszukać WAP-a 11 w odpowiedniej wersji i wgrać mu najnowsze firmware.

Jeżeli ten Linksys obsługuje opcję Acces point Client to połączy się z dowolnym innym urządzeniem. Ja sam łączyłem się WAP45G jako Acces point Client do rutera US Robotic.

Jedyna rzecz jaka jest ważna to jakie jest wykorzystywanie szyfrowanie w sieci wifi jeżeli WEP to ten ap się nadaje jeżeli WPA to niewidem czy ten ap to obsługuje to szyfrowanie a jeżeli jest WPA2 to na pewno się nie nadaje.

0