Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie tryby musi mieć Access Point aby to działało??

adamek2828 25 Sty 2009 20:47 5649 15
  • #1 25 Sty 2009 20:47
    adamek2828
    Poziom 10  

Witam
    Mam szybkie pytanko.Jakie tryby musi posiadać AP aby działało połączenie które schematycznie przedstawiłem na obrazku?

Jakie tryby musi mieć Access Point aby to działało??

AP będzie 2 antenowy, aby 1 wykręcić i przykręcić antenę z zewnątrz,2 antenka będzie nieruszona tak aby rozsyłać sygnał po całym domu.

Kabla którym połącze AP i komputer(na obrazku karta sieciowa) można nie brać pod uwagę.

0 15
  • #3 25 Sty 2009 21:36
    adamek2828
    Poziom 10  

Z tego co wiem ,ale oczywiście moge sie mylić to tak
    AP client -to "udaje"że tak napisze karte sieciową
    WISP-zamienia sygnał radiowy na kabel ,ogólnie muwiąc
    potrzeba jeszcze jakiegoś trybu niejestem pewny ale może jakiś most czy coś takiego między 1 anteną a 2,który jedną anteną odbiera a drugą rozsiewa na cały dom.

0
  • #4 25 Sty 2009 22:03
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie do końca poprawnie odpowiedziałem.

W Twoim przypadku wystarczy AP pracujący w trybie Repeater lub WDS (NAT'em zajmie się router kolegi).

0
  • #5 25 Sty 2009 22:26
    adamek2828
    Poziom 10  

Podsumowując wystarczą takie tryby AP:
    -AP client
    -wds lub repeater

I ostatnie pytania, związanie z WDS i repeaterem .Czy mojego kolegi router musi mieć WDS lub repeater?
    i małe upwnienie żeby niewyżucić pieniedzy w błoto
    czy ten AP będzie dobry??
    linksys wap54g v.2 jego opis znalazłem na allegro
    oto link
    http://allegro.pl/item531581467_punkt_linksys_wap54g_v_2_jak_nowy.html

0
  • #6 25 Sty 2009 23:43
    pudryssek
    Poziom 21  

Nie, router nie musi tego mieć.

Tak, ten router posiada takie tryby i powinno śmigać. Jednak polecam AirLive Ovislink wl-5460ap. Na nim na 100% będzie Ci to śmigać.

0
  • #7 25 Sty 2009 23:52
    adamek2828
    Poziom 10  

Na moje oko to jest AP gdyż
    "== tryby pracy: punkt dostępowy, most (punkt-punkt lub punkt-wielopunkt), klient innego AP (AP Client) oraz repeater"
    cytat z opisu ''punkt dostępowy''to po angielsku access point.

dzięki za naprowadzenie mnie do ovislink ale szukam czegoś tańszego i z 2 antenami bo jak 1 wykręce i wkręce antene zewnątrzną kierunkowąto jak to raczej niebędzie chodziło. Na tej sieci będą chodzić 2 kompy w porywach do 3,no i oczywiście budżet.

szukam prostej odpowiedzi będzie chodziło czy nie będzie chodziło.

0
  • #8 26 Sty 2009 00:29
    pudryssek
    Poziom 21  

Kolego, jak pisze, że coś będzie chodziło to będzie. Ten Ovislink ma drugą antenę wbudowaną. Nie jest drogi, do 160zł go spokojnie kupisz.

Na tym do którego podałeś link będzie chodziło.

PS. Sorki za błąd w drugiej części posta, oczywiście zamiast router miało być AP.

0
  • #9 26 Sty 2009 00:46
    adamek2828
    Poziom 10  

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi wiem wszystko co chcę wiedzieć,to by było na tyle do tego tematu.

P.S.pudryssek czy mógłbyś mi dać linka do tego ovislinka do 160zł ewentualnie na PW i jaki ma zasięg i moc ta antena wbudowana.A i pomylić sie każdy może.

0
  • #10 26 Sty 2009 08:03
    pudryssek
    Poziom 21  

Tutaj masz dane na stronie producenta Link. Drugi sznurek masz na PW.

0
  • #11 26 Sty 2009 14:37
    adamek2828
    Poziom 10  

Tam chyba nie jest napisane ile ma antena wewnątrz WL-5460AP
    Jest tylko moc wyjsciowa radia.A niema napiasne że w środu AP jest wogule jakaś antena.Może sie ta antena jakos inaczej nazywa niż antena w wewnętrzna)chodzi mi o antene w AP w obudowie.

0
  • Pomocny post
    #12 26 Sty 2009 19:21
    pudryssek
    Poziom 21  

Jak Ci już napisałem w PW ten AP został pod tym względem sprawdzony. I działa on w tym trybie który jest Ci potrzebny.

0
  • #13 18 Lut 2009 00:31
    gresiek
    Poziom 9  

adamek2828 napisał:
    Podsumowując wystarczą takie tryby AP:
    i małe upwnienie żeby niewyżucić pieniedzy w błoto
    czy ten AP będzie dobry??
    linksys wap54g v.2 jego opis znalazłem na allegro
    oto link
    http://allegro.pl/item531581467_punkt_linksys_wap54g_v_2_jak_nowy.html

jezeli nie chcesz wyrzucic pieniedzy w bloto to Linksys WAP54G raczej na pewno nie bedzie dzialal w przedstawionej konfiguracji. Wedlug instrukcji obslugi po drugiej stronie (u twojego kolegi) musialby byc Linksys WAP54G lub WRT54GL, strona 13-14, wersja angielskojezyczna instrukcji. Byc moze z jakims alternetywnym firmware (o ile istnieje) taki uklad by zadzialal, nie wiem. Sam sie zastanawialem nad tym Linksysem w podobnej konfiguracji ale po przegladnieciu instrukcji (niesamowite!) zrezygnowalem...
    Pozdro,
    gr

0
  • #14 18 Lut 2009 01:49
    jockey7o2
    Poziom 13  

Chciałem zrobić u siebie w domu tak samo poszedłem do pierwszego lepszego sklepu z komputerami i zapytałem co i jak. W odpowiedzi usłyszałem ze zamiast kupować jeden router z takimi funkcjami (koszt około 300 zł) lepiej kupić dwa routery (cena 2x około 120zł). Jeden miałby nadawać a drugi odbierać. Powiem ze mi chodziło o połaczenie szeroko pasmowe w którym mam login i hasło, nie wiem czy to coś zmienia.

0
  • #15 18 Lut 2009 23:21
    PiotrUnioII
    Poziom 11  

Posiadam wl-5460ap. Urządzenie dziala w sieci radiowej. Niestety moim zdaniem nie ma zadnej anteny wewnętrznej. Tryb "WISP+Universal Repeate" co prawda działa jak zakłada producent, tyle ze sygnał wysyłany jest bezpośrednio do anteny którą mam na maszcie. W efekcie w domu zasięg w granicach 30%, za to 90% w około domu:)

0
  • #16 22 Cze 2009 21:40
    ricki_123
    Poziom 11  

podepnę się do tematu, a więc moja konfiguracja w tej chwili to router d-link dsl2740B. I teraz co potrzebuję zrobić:
    Muszę podłączyć (koniecznie przewodowo) drugiego kompa po drugiej stronie domu (ta sama kondygnacja).
    A więc czy za pomocą AP (jaki byłby w miarę dobry i tani) bezprzewodowo pociągnę sygnał wifi z d-linka i ten AP podłączę (przewodowo) do drugiego kompa? Czy taka konfiguracja będzie działać no i jak tego AP (w jakim trybie) będzie trzeba poustawiać?

0