Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sagem 4285 Pc Load - problem z połączeniem przez RS

decho 11 May 2008 17:55 1996 4
 • #1
  decho
  Level 12  
  Witam. Wiem, że temat był wałkowany i przeczytałem wszystkie posty z tym związane. Ale może zacznę od początku.

  Mam 2 tunery 4275 oraz 4285. Oczywiście po wgraniu softu z satelity był problem z FTA, więc za pomocą PC Loader wgrałem soft w starej wersji. To było jakieś rok temu z hakiem. I do tej pory wszystko było OK. Ponieważ pojawiły się nowe softy więc chciałem operację powtórzyć i tu właśnie jest problem (na obu tunerkach).

  Po włączeniu PCLoad i ustawieniu portów itd. naciskam F4 i niestety nie nawiązuje się komunikacja z tunerem. Jeżeli nawet coś tam załapie i zacznie odliczać czas do końca aktualizacji, to i tak nie rozpoczyna transmisji bloków do tunera. Wyskakuje za to błąd na dolnym pasku Attention ! Trame recue Invalide (#1).

  Pomyślałem że może mam skopane porty COM w kompie więc podłączyłem do drugiego kompa. Niestety ten sam efekt. Zacząłem kombinować dalej. W opisie było napisane że kabel ma być 1-1 , sprawdziłem kabel i wszystko jest OK. Jedynie co, to nie podłączyłem 9 pinu , bo jako kabel wykorzystałem kabel od skrętki 4 parowy.
  Znowu z tego co pamiętam to chyba do komunikacji jest potrzebny tylko 1,2 i 5 pin. Przerobiłem kabel na prostszą wersję i też nie pomogło.

  Wiem że potrafię to zrobić bo już to robiłem. Tylko nie wiem co inaczej robiłem wtedy. Aha komputer PII350 płyta na chipsecie Intel, system Win98SE

  1. Czy mógłby mi ktoś potwierdzić które piny są wykorzystywane do połączenia ?
  2. Czy może mi ktoś podpowiedzieć co oznacza ten błąd ?

  P.s. Dopuszczam taką możliwość że z jakiegoś powodu mam walnięty RS w tunerku. Czy jeżeli tak jest to można połączyć się na inne piny niż normalnie ? Widziałem że na płycie jest MAX202 czy jakoś tak jeżeli jest on podobny do MAX232 to tan są 2 pary wejść i 2 pary wyjść, czy można się podłączyć zmieniając piny w RS-ie na drugą parę ?

  Z góry dzięki za pomoc.
 • #2
  Lidzia
  Level 28  
  decho wrote:
  Witam
  Znowu z tego co pamiętam to chyba do komunikacji jest potrzebny tylko 1,2 i 5 pin. Przerobiłem kabel na prostszą wersję i też nie pomogło.


  P.s. Dopuszczam taką możliwość że z jakiegoś powodu mam walnięty RS w tunerku. Czy jeżeli tak jest to można połączyć się na inne piny niż normalnie ? Widziałem że na płycie jest MAX230 czy jakoś tak jeżeli jest on podobny do MAX232 to tan są 2 pary wejść i 2 pary wyjść, czy można się podłączyć zmieniając piny w RS-ie na drugą parę ?

  Z góry dzięki za pomoc.


  Piny 2,3,5 z przeplotem
  2 do 3
  3 do 2
  5 do 5
  tak zwany nulmodem,damsko damski
  Poczytaj te tematy ale po rejestracji
  http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=289
  http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=4365
 • #3
  decho
  Level 12  
  Lidzia wrote:

  Piny 2,3,5 z przeplotem
  2 do 3
  3 do 2
  5 do 5
  tak zwany nulmodem,damsko damski
  Poczytaj te tematy ale po rejestracji
  http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=289
  http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=4365


  1. W tych tematach to pisze że ma być 1:1 a nie przeplot.
  2. Spróbowałem z przeplotem brak jakiejkolwiek reakcji, przy włączeniu dekodera. Także chyba to nie powinno być z przeplotem.

  Edit:
  Wpadł mi do głowy taki pomysł że może mam coś źle ustawione w windzie odnośnie portów COM, ale chyba to nie ma znaczenia ? W końcu parametry połączenia ustala się w programie pcload i ustawienia windowsa nie mają znaczenia - czy dobrze kombinuję ?
 • #4
  meloch
  Level 29  
  Sprawdź ustawienia w programie PcLoad - muszą być takie same, jak w instrukcji wgrywania softu.
 • #5
  decho
  Level 12  
  Ustawienia mam takie jak w opisie.
  Kabel 1:1 , bez pinu 6, bo kabel miałem 8 żyłowy (4x2) skrętka.

  Problem już rozwiązałem.
  Okazało się że w obu kompach miałem uwalone porty COM, w trzecim kompie poszło wszystko bez problemu.

  No może prawie bo po wgraniu softu tuner w ogóle nie startuje, ale to najmniejszy problem. Grunt że mam z nim komunikację przez COM-a.
  Jak wrócę dziś do domu, to się jeszcze z nim pobawię. Wczoraj skończyłem testy dopiero o 2 w nocy i już nie miałem sił pisać na forum.

  Mam natomiast jeszcze jedno pytanie - chodzi o wgranie IRD na moją oryginalną kartę CP (niebieska-N1).

  Czy mogę to zrobić interfejsem phoenix (taki stary model którym kiedyś można było programować karty Wizji - chyba SECA) czy muszę kupić nowy jakiś typ phoenixa ?

  Okazało się że mogę, tylko że XNCS-em , bo WinTalk-iem nie szło.
  Niniejszym zamykam temat.