Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki skaner i za ile? Skaner dla początkującego, przenośny.

13 Maj 2008 20:54 2605 4
 • Poziom 18  
  Dopiero zaczynam w radio i chciałbym sobie sprawić jakiś skaner dla zupełnie początkującego. Dlatego też cena nie może przekraczać 3 cyfr. Na Allegro można dostać skanerki już od ok. 250 pln nówki. Nie wiem, czy warto kupować tak tani sprzęt. Czego on nie ma, co ma skaner za 2,5k i jakie to ma znaczenie dla początkującego? Skaner ma być przenośny, najlepiej na paluszki. Co chcę słuchać? Napewno okolice 88-175mhz, 446mhz. Poza tymi częstotliwościami tj. stacje radiowe, służby typu gliny, psp oraz krótkofalówkami nie bardzo się orientuję gdzie można coś ciekawego znaleźć na eterze. Czy są w ogóle jakieś tanie modele godne uwagi?

  dodano:
  Odbiór ukf 88-108 nie jest jednak wymagany, ale mile widziany.
 • Poziom 14  
  Witam.
  Jeśli mogę, to podam Ci link do forum, gdzie 95 % użytkowników to nasłuchowcy ze skanerami róznej maści.
  Jest tam kilka osób, którzy mieli dużo urządzeń tego typu, i orientują się w temacie.
  Pozdrawiam.
  Forum pasjonatów skanerów radiowych
 • Poziom 18  
  Chyba mają coś ze skryptem, bo dwa razy sobie przysłałem mail aktywacyjny i klikam link w nim podany i mi pokazuje albo, że użytkownik nie istnieje, albo przekierowywuje do strony głównej i nadal nie mogę się zalogować, bo konto nieaktywne.
  pzdr.
 • Poziom 28  
  Na początek może być AR108 - ładnie chodzi i "najważniejsze" odbiera. Jak chcesz wydać kilka pln więcej celuj w Alinco DJX3 lub 7 lub icoma R2. Masz wtedy 100khZ do 1,3GHz bez najmniejszych przerw.... jak zapragniesz kiedyś posłuchać w SSB na pasmach 100kHz do 30MHz dokup DEGEN DE1103 za 200pln i już nic Ci nie umknie...