Witam!
Panel jak w temacie
został uszkodzony - zalany, ściemniał i praktycznie nie da się z niego korzystać (nie widać co wyświetla matryca LCD, przyciski działają puki co). Szczegóły https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1012410.html
Sam zakup nowego nie ratuje sytuacji - trzeba przegrać oprogramowanie z uszkodzonego do nowego. I tu jest problem gdyż jestem laikiem w dziedzinie PLC.
Moje pytanie i prośba o pomoc w tej sprawie:
Przez co (kabelek)?
Czym (oprogramowanie)?
Jak (ogólnie tok postępowania, istotne zagadnienia, przemyślenia) zgrać i wgrać wsad?
Ponadto poszukuję wszelkich informacji (dokumentacji) na temat tego panelu.
Tu http://www.mpl.pl/produkty.php?Show=pulpity/pulpity4
znalazłem lakoniczny opis programu SW-MAC-WIN-V4 (MAC Programmer plus). Narazie nic więcej na ten temat.
Mam samą instalkę E_Designer 6.01. Czy ktoś miał może kontakt z tym programem i czy może się on nadawać?
Tu coś o panelach serii E ale nie 300 http://download.mitsubishi-automation.com/res...nuals/023940.pdf?form_submit=Poka%C5%BC+teraz
na stronie 149 z 168 jest jakiś kabel PC<-->MAC na 25 pinowe złącze od strony PC. Tyle narazie znalazłem
Wszelkie info będzie pomocne.
Panel jak w temacie
został uszkodzony - zalany, ściemniał i praktycznie nie da się z niego korzystać (nie widać co wyświetla matryca LCD, przyciski działają puki co). Szczegóły https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1012410.html
Sam zakup nowego nie ratuje sytuacji - trzeba przegrać oprogramowanie z uszkodzonego do nowego. I tu jest problem gdyż jestem laikiem w dziedzinie PLC.
Moje pytanie i prośba o pomoc w tej sprawie:
Przez co (kabelek)?
Czym (oprogramowanie)?
Jak (ogólnie tok postępowania, istotne zagadnienia, przemyślenia) zgrać i wgrać wsad?
Ponadto poszukuję wszelkich informacji (dokumentacji) na temat tego panelu.
Tu http://www.mpl.pl/produkty.php?Show=pulpity/pulpity4
znalazłem lakoniczny opis programu SW-MAC-WIN-V4 (MAC Programmer plus). Narazie nic więcej na ten temat.
Mam samą instalkę E_Designer 6.01. Czy ktoś miał może kontakt z tym programem i czy może się on nadawać?
Tu coś o panelach serii E ale nie 300 http://download.mitsubishi-automation.com/res...nuals/023940.pdf?form_submit=Poka%C5%BC+teraz
na stronie 149 z 168 jest jakiś kabel PC<-->MAC na 25 pinowe złącze od strony PC. Tyle narazie znalazłem
Wszelkie info będzie pomocne.