Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic RX ED77 COBRA -podświetlenie LCD,jak uruchomić AUX

15 Maj 2008 11:36 3685 3
  • Poziom 11  
    Witam. Ktoś może wie jakie żaróweczki (jakie napięcie, moc, prąd) oraz ile sztuk są zastosowane w tym radiu do podświetlenia LCD TOP PANELa. Oraz drugie pytanie - jak zrobić żeby cały czas było aktywne wejście AUX przy przełączonym odbiorniku na CD, a nie jak jest oryginalnie musi grać płyta (jest tak bo jest to wejście MIC MIX do KARAOKE) a u mnie i tak CD jest uszkodzone.
    Ma może też ktoś schemat elektroniki lub service manual. Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    Żarówka podłużna na 10V w niebieskim filtrze z tego co pamiętam. Ja dawałem w szereg dwie żarówki 6V w normalnej obudowie, świeciło trochę ciemniej ale równomiernie.
    Chyba nie chodzi o wejście AUX tylko o wejście mikrofonowe.
  • Poziom 11  
    Tak dokładnie zgadza się z żarówką, dziś rozebrałem COBRĘ. Znajduję się jedna podłużna, bezbarwna, cylindryczna żarówka (ok. 0,5 cm x 1,5 cm). Napięcie jakie na niej zmierzyłem to ok. 8,5V. Żarówka znajduję się po lewej stronie wyświetlacza (nie ma więc konieczności jego demontażu), po wyjęciu przycisków z laminatu (TAPE EDIT, REC, PRESET EQ itd) już będziemy mieli dostęp. JA zainstalowałem zamiast oryginalnej żarówki w szeregu kilka jasnych jasnoniebieskich LED, wynik jest OK.

Odnośnie wejścia MIC MIX chodzi mi o to jak z niego zrobić wejście AUX, żeby np podłączyć mp3-player itd. Na razie to weijście jest aktywne jako KARAOKE, tzn musi grać CD, (pauza już odpada) lub grać magnetofon, co dla mnie jest bez sensu:(. Pragnę zaznaczyć, że CD mam uszkodzone i tu chciałbym jakoś włączyć mp3-player.
  • Poziom 11  
    Potrzebuję schematu tego radia (Panasonic RX-ED77) lub nawet całej serwisówki. Prosił bym też o wykaz pasków magnetoonowych jakie się w nim znajdują ...