Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik do 120zł? MAGNAT MWS 260 CP 4120 IG może być?

15 Maj 2008 15:16 4436 36
  • Poziom 13  
    Tak jak w temacie. Sam nie doszukałem się konkretnej odpowiedzi...A właściwie doszukałem, zresztą typowej jak zawsze czyli " Weź lepiej dozbieraj sobie kasy i kup coś lepszego" Nie! Ja chcę kupic głośnik w takim przedziale nowy i nie rozpoczynajcie tematu z dokładanie kasy ok? Dla mnie ta bajka może się ciągnąc do paru tysiecy. Jeden powie " Dołoz kasy na magnata" a nastepny " Daj se spokój lepiej laznar max za 200zł" a trzeci dopowie "lepiej eartqueke db-12" za prawie 300zł...Ja nie dam wiecej kasy jak tyle co podałem za kawałek metalu i papieru czy plastiku..
    Oczywiście! Pewnie, że lepiej zagra ale nie każdego stac i mnie równierz. Zapewne ktoś prowadzi z was sprzedarz na allegro i opyla różne subwoofery typu: pyle, alphard, spx, boschmann itp. Napewno przebierajac w tych głośnikach można wytypowac tego najlepszego lecz niestety nikt z was nie testował ich a opinie są wręcz powtarzane od innych...A macie? Nie macie... Ja miałem alpharda cw802cx a dokładniej 2 sztuki w zamknietej około 40l i grały wyśmienicie jak na 8'. Sprzedałem je i zastanawiam się nad przejsciem na 12' ale byc może w tym przedziale cenowym jest coś lepszego i z tym kieruje się do was.

Mam earthquake db-12 fajnie mruczy, mam Infinity kappa 120w.ib ale zaczął charczec bo sie przegrzał i gra(a właściwie grał) jeszcze lepiej od db-12 ale chcę się dowiedziec jaki głośnik jest najlepszy NOWY w tym przedziale cenowym. Odpowiedzi typu dozbieraj i kup lepszy darujcie sobie...Wolę szumu narobic systemem przednim niż marnowac kase w bass...I tak zagłuszy mi reszte akustyki...Mam mase kolegów co równierz chca kupic jak najmniejsze zło za cene doo 100-120zł i też im chce pomóc. Co mnie to obchodzi, że wyglądaje te głośniki jak wygladają wśród nich możnma równierz wybrc cos dobrego. Dobre wspomnienia mam też do głośnika Pyle( śa takie za ok 100zł na alledrogo).
    Czekam na odpowiedzi osób zorientowanych w temacie. Pozdrawiam
    Czy nprawdę nikt nie prubował znaleźc naprawdę niksobudżetowego głosnika? Wolę więcej szumu narobic przodem srednimi i wysokimi tonami a niskimi podkreślic a nie...Trząśc autem bo nie widz e nic w tym nadzwyczjnego słuchac buczenia...

W grę wchodz co nawyżej za 130zł taki o to głośnik : MAGNAT MWS 260 CP 4120 IG i nic drozszego po za tym.
  • Poziom 38  
    Widszisz i tutaj mamy problem.

policzny 120zl - 18.03% (podatek VAT) = 98,36zl netto - 20% (marza) = 78zl... to dego zapewne clo itd. bo sciagniete z chin... wiec sam widzisz za ile kupujesz glosnik.

Problemem z takimi glosnikami jest to ze nie tylko kiepsko graja, ale maja tak samo kiepska trwalosc co przenosi sie na zakup powiedzmy za kilka miesicecy nowego i kolejny wydatek 120zl.

Inna sprawa to do policzenia obudowy potrzebne sa parametry ktore w przypadku glosnikow z chin najczesciej sa podawane z "kosmosu" wiec masz kolejny problem.

Wiec wymagasz od kogos aby ci ktos doradzil kupienia czegos kiepskiego... Myslisz ze bedzie wielu chetnych ??? Napewno tak - na Alledrogo - tam wszystko jest piekne i wspaniale.

Zwlaszcza ze decydujesz sie na nowy sprzet... (Auta tez kupujesz nowe ??? - co bys wolal nowego f126p czy Golfa ??? ;) )

Jak nie masz kasy poszukaj cos z STX-ow... Inna sprawa to taki glosnik nalezy czyms zasilic - a realne waty tez trudno kupic za mala kwote...
  • Poziom 13  
    Hej. Wybacz... przykład z używanym autem już przerabiałem i dobrze, że sprzedałem puki się nie zaczął naprawdę psuc(choc mi słuzył bezawaryjnie, natmomiast koledze, który zaadopotował sobie je i potraktował jak wyścigówkę...hmm już nie ma sensu go naprawiac tak się popsół)!To samo miałem z głośnikiem i to samo z używanym radiem(Blaupunkt cd 32) Z chęcia wolał bym teraz nowe seicento z roku 2000(dzieci nie mam i poznałem smak uzytkowania wiekszego auta) niz zgnitego golfa mk3. Z subwooferem równierz...kupiłem używany i wszystko było pieknie do puki nie dostał lekko po uszach. To był właśnie ten infinity o którym wspomniałem wcześniej...A po co ludzie sprzedają używane głośniki? Uważam, że z reguły raz przecholowali i puki jeszcze chodzi - sprzedają dla naiwnych. Owszem są przypadki, ze ktoś się chce pozbyc bo po prostu chce ale w wypadku używanych głośników 3mam dystans. Co innego auto a co innego głośnik.

Nie dopity napój też zakupisz? Albo używaną gumę(tę do żucia)?

Nowe to nowe i w dziedzinie głośników pozostane przy nowym sprzęcie.

Co do parametrów z kosmosu to skąd ta pewnośc? Ja przy zakupie Alphardow 2x cw802 jakos posłużyłem się tymi paramertami i zaprojetkowałem odpowiednią skrzynię zamknietą(Qts 0.7) i co? Zagrały szybko, ładnie a wszystko łacznie z komórkami, puszkami itp spadały na dywan(test w domu). W aucie? Hmm po otwarciu klapy bagażnika drgały szyby w garażu a takze w domu gdzie mieszkał kolega obok... A wycieraczki podkskiwały i to znacznie bo aż się rzucało w oczy.Co wy na to? Może powiecie, że jestem na pigułkach?:D . A skad wiecie jak powinien wygladac prawdziwy bass? A skąd pewnośc pomiarów TS w wypadku lepszych markowych głosników? Wiadomo, że droższy a zapewne i lepszy przetwornik zagra lepiej a my usłyszymy głębszy i mocniejszy bass co w porównaniu do takiego boschmana nazywa się pierdzeniem(często błednie nazywane pojęcie bo tak naprawdę głośnik wydaje z siebie o wiele słabsze fale). Nie upadłem na rozum, żeb y za kawałek papieru i stalowego kosza zapłacic parę stówek jak nie więcej, Wolę zakupic CB radio czy np. tuning mechaniczny samochodu.
  • Poziom 38  
    Owszem z glosnikami jest roznie... ale mozna kupic od pewnej osoby lub firmy CA glosniki w bdb stanie.

Temat z samochodem byl na troche innej zasadzie, poprostu jak cie nie stac na cos dobrego nowego (w kwocie jaka dysponujesz) kupujesz uzywke.

Tylko trzeba kupowac z glowa.

Kupno nowego glosnika za 120zl jest malo realne - niestety taka brutalna prawda. Owszem nie mowie abys nie kupowal - zrob eksperyment kup jakis glosnik i po pewnym czasie go ocenisz. Mi szkoda kasy na takie eksperymenty.

P.S.
    mam auto z 91 roku i nie zmienie na inne :) no chyba ze Skyline GTR ;)
  • Poziom 17  
    po co ci "cos" co moze zepsuc scene w Twoim aucie ?
    prosta sprawa, ludzie inwestuja w lepsze sprzety zeby cieszyc sie jakoscia utworow i pieknem ich wykonania. podam prosty przyklad:
    - przychodzi koles na silke i przed wakacjami na 2 miesiace, mysli ze przykoksil i z tego powodu moze isc lansowac sie na basen przed dziewczynami... a po sezonie przestaje cwiczyc bo rozbierac sie juz nie bedzie... a ludzie cwicza rok w rok intensywnie, efekty naprawde widac i taka osoba moze powiedziec ze przypakowala...
    i mysle ze to dobry przyklad do glosnikow np za 120zl... chcesz to kupic, odbebnic sprawe i pozniej cos tam bedzie sobie gralo... bo przeciez sprzetu nie kupuje sie na 2 miesiace a na rok i dluzszy okres czasu... kupisz cos lepszego i bedziesz sie cieszyl tym jak bas schodzi nisko, plynnie, czysto i dynamicznie. wiem ze nie oczekiwales takiej odpowiedzi, ale lepiej w bagazniku miec wolne miejsce niz zlom za 100zl
  • Poziom 13  
    Jak już napisałem wcześniej nie chcę wydac na te głośniki dużo owszem załatwiłem sobie uzywkli jak db-12 i potem infinity za symboliczne 50zł., Db-12 się 3ma ale juz widac, że stary teb głośnik wiec nie chcę go katowac bo wiem, że to jego ostateczne zużycie(pęknięcia w zawieszeniu górnym itp...)
    Co powiecie na ten głośnik : MAGNAT MWS 260 CP 4120 IG
    Wygląda przyzwoicie a nie spotkałem się z parametrami i opiniami na jego temat...Wyraźcie proszę opinie na jego temat...(Xpress to wszyscy chwalą a ten?)W końcu Magnat...Dodam, że spodobały mi się w tym przedziale do 130zł bo jeśli chodzi o przedział do ok 200zł biorę Lanzarka max, natomiast do 300zł tylko i wyłącznie EQ db-12 nową(i niech mi ktoś powie, że jest lepsza propozycja za te ceny co teraz podałem :D ). Dodam, że chcę zakupic 4 sztuki i umieścic w jednej skrzyni najlepiej 12 ale 10' też wchodzą w grę. Dlatego pytam szczególnie o te magnaciki z góry.
  • Poziom 38  
    Magnat to nie jest rewelacyjna firma.

MAGNAT MWS 260 CP 4120 IG - hmm a jak myslisz dlaczego nie ma opini :)

Szukalem w necie i na stronie Magnata (nie udalo mi sie znalezc). Nawet parametrow do policzenia obudowy nie ma. Wiec co oczekujesz od takiego glosnika ?

Tak jak mowilem jak tanio to STX bo przynajmniej parametry maja cos wspolnego z rzeczywistoscia...

Dodane:

Sorry 4 sztuki ??? majac 120zl - po co ci to i czym to zasilisz Firstem 1800W za kolejne 120zl ???

P.S.

za 300zl to wole PB S10 - moze nie jest to glosnik do lupania, ale calkiem z kultura potrafi zagrac...
  • Poziom 11  
    ja bym polecil cos z STXa
    Niedrogie i calkiem przyzwoite głosniki. na stronie www.stx.pl znajdziesz wszystki parametry do obliczenia skrzyni.

GDN-30-300-4-AP ten jest bardzo przyzwoity ale niestety wykracza poza Twój budżet, ale sa i tansze.
  • Poziom 13  
    Zaraz zaraz. Chcę zakupic 4 takie Magnaty (zapomniałem dopisac)bo w końcu tak je wszyscy chwalą więc sam nie wiem. Juz Carpowera hpb 1502 mam...jeszcze drugi kiedyś.... i będzie cacy. Tylko nie wiem te magnaciki wyglądają mi do obudowy zamknietej, he może przez te membrane..Zawsze plastiki do zamkniętej się dawało...Cięższa membrana robi swoje...Czyli zamula..
  • Poziom 38  
    Do zamknietej daje sie taki glosnik bo nie ma innego wyjacia... Jednak mimo tego ze obudowa zamknieta ma spora tolerancje to i tak zawsze na tym tracisz.

Prawde mowiac za te 2 carpowery i 4 kiepskie glosniki mial bys juz 1 a przyzwoity...

Cos dziwne masz podejscie... lepiej szajs ale za to w duzej ilosci...
  • Poziom 11  
    Ja bym tez zrezygnowal z 4 głośników, i kupil jeden a porządny. PB M12
    jest naprawdę przyzwoity.

Osobisie mam PB M10 i jestem zadowolony, kosztowal okolo 350 zl.
    a M12 kosztuje cos kolo 400 zl.
    niestety nie zmiescilby mi sie ten glosnik w obudowie do samochodu :P
    www.essa.com.pl.
  • Poziom 28  
    Brawo kolego michalkl1 wreszcie się ktoś tu postawił na tym forum bo mnie to już słabi.

Skoro tak wszyscy twierdzą i są znawcami tematu to proszę o przykłady skrzyń opartych na sławnych głośnikach STX-a.

Przecież od tego jest forum.

Podać konkretny model głośnika STX-a i skrzynie do tego closed i BR.

I nie wywijać się tu że to zależy od tego jak ma nisko zejsć i inne brednie.

Poprostu ma zagrać na 60 Hz i ładnie łupać.

Przecież chyba każdy z tych co się znają budował chociaż jedną skrzynię na opartą na tych tanich STX-ach.

A co do pojęcia pierdzenie i przyjemny głeboki bass jest BARDZO SZEROKIE bo każdy człowiek ma inne ucho i inaczej słyszy dźwięki...

A np MAGNAT XPPRESS 10 lub 12 , PIONEER TS-W257D4 zagra lepiej czy gorzej niż np Hertz w podobnej klasie cenowej???

Na pewno głośniej i będzie miał MOCNIEJSZY bass (masakrator bassu) niż Hertz....

Więc poco zwykłemu zjadaczowi chleba głośnik dla audiofilów któy zagra ciszej i słabiej bo ma bardziej precyzyjny bass...

Zresztą grono ludzi kupuje skrzynkę wrzuca ją do nieprzygotowanego auta do CarAudio i poco im te HERTZ-e Infinty Powerbass-y skoro przy głośniejszym słuchaniu muzyki wszystko w aucie gra w rytm bassu z tabliczką rejestracyjną na czele.

Niech wsadzi tam STX-a i też mu zagra.

Porównanie zakupu sprzetu audio z pakerem mija się z celem
    Osoba która nie ćwiczy regularnie traci kształt i wielkość mięśni zamieniając je w wiszące wory pod pachami.

A sprzęt nawet ten z dolnej półki pogra w aucie kupe czasu jeżeli będzie sie o niego dbało i uzywało jak nalezy.

Miałem swego czasu subwoofer marki Pioneer taki mały zgrabny z głośnikem 20 cm.
    Grał naprawdę ładnie i czysto bass był precyzyjny czysty mięsisty.
    Żadnego walenia w karton .
    Byłem drugim właścicielem tej tuby pierwszym mój wujek
    Obywdwoje graliśmy ile sie dało z niego wycisnąć i dopiero po 5 latach używania go po 4-5 godz dziennie padł głośnik w nim ale to już koledze bo ją sprzedałem i zjarał ją na monoblocku Solinga chyba 130W na kanał.

Więc reasumując moją wypowiedź naprawdę nie każcie każdemu kupować Hertz-ów i innych drogich głośników.
    Te z okolicy 100-150 też fajnie grają.
    Zamiast rzucać teksty "ej dołóż ze 100 a najlepiej to 1000zł"pomóżcie ludziom znaleść to czego oczekują i na co mają fundusze.
    Nie każdy chce startować w dBDrag-u.

To nie takie trudne.

Tutaj fotka skrzynki którą miałem kiedyś :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5143769#5143769
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sorki ja się nie znam

ale nie miałem nigdy takich

wynalazków

a ty trance84 skoro jesteś

przekonany że te tanie są

takie dobre

po co pytasz o tani głośnik 8" :?:
  • Poziom 38  
    trance84 napisał:

Więc reasumując moją wypowiedź naprawdę nie każcie każdemu kupować Hertz-ów i innych drogich głośników.
    Te z okolicy 100-150 też fajnie grają.
    Zamiast rzucać teksty "ej dołóż ze 100 a najlepiej to 1000zł"pomóżcie ludziom znaleść to czego oczekują i na co mają fundusze.
    Nie każdy chce startować w dBDrag-u.

Reasumijac to dla takich ludzi jest Alledrogo, a nie dzial CarAudio gdzie staramy sie mowic o sprzecie dobrze grajacym, oraz o tym jak sie powinno prawidlowo naglasniac samochod.

To nie jest forum pod znakiem - gdzie kupic najtanszy glosnik bo mi taki wystarcza...

CarAudio (pod znanym tutaj pojeciem) nie rowna sie byle jakim i byle gdzie montowanym glosnikom.

Do takiego montowania byle czego i byle gdzie nie potrzeba forum, na kazdej "wiosce" "specjalista" ci doradzi i zamontuje taki sprzet...
  • Poziom 28  
    Nie twierdze i upieram się że tanie sa dobre ale znowu nie najgorsze.
    Choć tak jak tplewa stwierdził że na alledrogo są tanie głośniki
    Ba , nawet za 30 zł można dostać 30cm masakratora bassu.
    Ja mówię że w przedziale 100-150 można dostać jakiś rozsądny głośnik typu STX lub Tonsil.
    I napewno przy dobrze zrobionej i starannie wykonanej skrzyni ładnie zagra może nie rozniesie auta jak np 2xPB m12 ale coś tam miło zabasi w bagażniku.

Ale skoro ktoś pyta się o głośnik za 120 zł to raczej nie nastawia się na jakość tylko na ilość i zapewne nie ma przygotowanego auta pod jak się tutaj zgodzę porządne CarAudio.

Nie problem wsadzić skrzynie w bagażnik a jako scene z przodu tworzą dwa szerekopasmowce na podszybiu.

A może lepiej zablokować temat forum tanich głośników i stworzyć dział pod nazwą "nie masz 1000zł w kieszeni to nawet tu nie zaglądaj"

Bo skoro nawet na elektrodzie pytają się o tak jak wymienia się żarówke postojową w maluchu to pytania o tani dobry głośnik też sa na miejscu...
    tu jest inna sytuacja

michalkl1 nie ma problemu z kasią

przecież chce kupić 4-ry sztuki!

jak dla mnie kupi 4-ry badziewki

zamiast jednego GRAJĄCEGO suba
  • Poziom 38  
    trance84 napisał:

A może lepiej zablokować temat forum tanich głośników i stworzyć dział pod nazwą "nie masz 1000zł w kieszeni to nawet tu nie zaglądaj"

Bo skoro nawet na elektrodzie pytają się o tak jak wymienia się żarówke postojową w maluchu to pytania o tani dobry głośnik też sa na miejscu...

Taka osoba od malucha to nie powinna sie nawet za wymiane zarowki brac jak sie pyta, bo z tego wynika ze ma 2 lewe rece i jeszcze cos zepsuje w samochodzie jak sie za to wezmie. Zapewne tez uzywa stolu i 4 osob do wumiany zarowki w domu ;)

Nie moja wina ze ludzie glosuja na baranow i mamy w tym kraju tak jak jest - czyli zarabiamy grosze, placimy ogromne podatki i dla wielu kwota 1000zl to bardzo duzy wydatek.

Niestety nie ma czegos takiego jak tani i dobry glosnik (czysta ekonomia).

Dobry sprzet produkuje sie na zachodzie gdzie robocizna jest wysoka.
    Inna sprawa to dobre materialy nie sa tanie.

Do tego w PL doliczmy jeszcze VAT-y i inne pierdoly (10 posrednikow) i mamy cene koncowa. To tez nie moja wina...

Opini na temat tanich glosnikow jest tutaj wiele - wiec jak ktos wpada warto poczytac forum. Jesli nie ma opini to istnieje spore prawdopodobienstwo ze ten glosnik to szmelc...
  • Poziom 28  
    Temat polityki w kraju to temat rzeka :D:D:D i zgodzę sie z toba...

Ale są ludzie co maja np 3000 miesiecznie i kupują sprzęty warte 1000 i w 4 miechy poskłada fajny sprzęt za 4000zł.

Ale są też tacy co maja 1200 miesiecznie i chcą za te 100-150 kupić coś.

No właśnie coś....

To może właśnie do nich ta oferta STX-a

Ale jak znam życie obsłuchają i za 2 miesiące będą szukać lepszego i mocniejszego ale to już ich problem i kasa wywalona w błoto....
  • Poziom 17  
    po co komu 4 wofery ktore beda powodowaly odkrecanie sie srobek w calym aucie... jak mozna kupic 1 ktory emituje dzwiek a nie drgania...
    piszecie ze chcecie to a tamtego nie... a nie sluchaliscie ani tego ani tamtego... a wystarczy isc do sklepu i niech wloza 4 suby do bagaznika a pozniej 1 dobry... i wszystko sie okaze kto mial racje...
    pisze 4 suby do nie widzialem zeby ktos w 1 wsadzil 4 glosniki... jak chcecie zeby auto drgalo to wiertarke udarowa sobie wsadzcie pod siedzenie i po sprawie
  • Poziom 13  
    Dzięks za odpowiedzi. No pewnie! Od razu jeden głośnik ma pobic 4 słabsze tej samej wielkości nie no ja jestem pod wrażeniem :D. Ok ale mi nie zależy jak narazie na miejscu w bagażniku. I naprawdę mi się nie znudzi taki czy inny bass... Wolę hałasu narobic systemem przednim gdzie w planach mam wpakowac przykładowo 2 x Hertz esk na stronę(czyli razem 4 sztuki)i do tego z 4 sztuki gwizdków (tak dla zaostrzenia w razie potrzeby tonów wyskokich bo lubię jak mi ładnie gra srednio wysokie pasmo, ;Lubię jak słychac mnie z daleka i ludziom wydaje się, że tam jakaś jest impreza ! Lubie głośną muzykę i lubię ogladac miny patrzących z daleka ludzi. Nie jestem wieśniak i nie kozacze, lubię pograc glośno ale nie bębnic bassami z daleka. To ma mi podkreślic cała linię i nie zabardzo rozumiem jak może mi "szajski" głośnik zepsuc całą scenę? Czyżby były różne rodzaje niskich tonów?Pierdzące? Mniej pierdzące? Buczące? Miękie? Mięsiste? Wystarczy, że obejrzę filmik i jak walnie bassem to cała scena akustyczna znika tylko sam rezonans i niksie tony a gdzie reszta akcentów w muzyce? Nie mam zmiaru jeździc i cieszyc się bassem puszczając bass testery. Rozumiecie co to znaczy podkreślic a NIE skreślic scenę? Co mi po bassie, wolę usłyszec naprawdę głośno pozostałe akcenty. A byc może to co zrobię będzie grało i jednoczesnie efektywnie...A może kupię jeden taki dobry(dla was szajski) głośnik i resztę przeznacze na wzmacniacze na systemy przednie...Dla mnie nie ma reguły czy najpierw przód a najpierw tył czy najpiewrw wytłumianie...No co mi po głosniku za 500zł i więcej. Klekocząca karosieria i okaleczenie słuchu?
    Wiem, że chcecie dobrze ale no ja nie chce takich drogich głośników. Pytam o wszystkie głośniki w tej cenie co podałem. Od STx-a wole alphard cw 1202Cx bo gra zdecydowanie mocniej i lepiej a budową wcale nie rózni się od STX... I dziwne nie? Ale potrafię rozpoznac czy głośnik faktycznie narobi więcej szumu czy też nie...
    Trzeba byc szarpniętym, żeby dac tyle kasy za kawałek papieru wkomponowanego w stalowy kosz. Heh. I ja dam sobie uciąc głowę, że naprawdę nie słuchaliście takiego alpharda chociażby z serii cw ale co to komu szkodzi...Lepiej powtórzyc opinię innych! Głosniki 2 drożne sony 165mm(nie pamiętam modelu cena ok 100zł) też pewnie źle grają? A ja mam takie w domu wpakowane w kartoniki po alphardach cw802cx i wytłumione wsrodku szmatami typu czapki skarpety itd. I wiecie co? Do pokoju nie można wejśc tak to czadu daję( ja jestem oswojony z ą głośnością) ale gwarantuje, że jakby ktoś posłuchał ich ciut dłużej to będzie ogłuszony na parę minut. A grają one pod jednytm kanałem starego wzmacniacza unitry chyba aws 303Jeden napisze jakiś tam Dark Blue jest super i co cała elektroda to doradza a po czym wnosicie, że dobre? Nie prubowaliście chinszczyzny gdzie można przebierac w 50 modelach i napewno jest taki ktory zagra lepiej. Bo dla mnie jest przegięciem choc sam mam zamiar się zdecydowac na te hertzy esk choc nbie wiem czemu bo nawet ich nie słyszałem tylko naczytałem się cudownych opinii.. Czekam na odp.

Mnie naprawdę nie wciąga zabawa w wymiany subwooferów na lepsze bo tamten już jest nudny...Wolę dorobic sobie średniotonowce i cieszyc sie głośną muzyką przede wszystkim...
  • Poziom 38  
    Cytat:

Od razu jeden głośnik ma pobic 4 słabsze tej samej wielkości nie no ja jestem pod wrażeniem Very Happy.

A bys sie zdziwil :) Tylko wlasnie trzeba sluchac roznych systemow, a nie mluckarni na alpierdach i buszmenach.

Jak dla mnie to mozesz pakowac glosniki nawet do beczki po kiszonych ogorkach ;) Ale nie wmawiaj innym ze tak jest ok...

Zreszta jak jestes tak oblatany to po co sie pytasz cieniasow kupujacych drozsze glosniki, zrob sysytem i porownaj z jakims innym zrobionym przez takiego co placi za papier i metal troche wiecej....

W sumie samochod to tez tylko tona lub wiecej metalu :) wiec po co sie tyle placi...

Poprostu jestes nie reformowalny i nawet jak ci ktos cos powie to i tak kupisz to co uwazasz za sluszne...
    wiec pozostaje ci: http://www.allegro.pl
  • Poziom 22  
    Panie widzisz i nie grzmisz...
    michalkl1 napisał:
    Zaraz zaraz. Chcę zakupic 4 takie Magnaty (zapomniałem dopisac)bo w końcu tak je wszyscy chwalą więc sam nie wiem. Juz Carpowera hpb 1502 mam...jeszcze drugi kiedyś.... i będzie cacy. Tylko nie wiem te magnaciki wyglądają mi do obudowy zamknietej, he może przez te membrane..Zawsze plastiki do zamkniętej się dawało...Cięższa membrana robi swoje...Czyli zamula..

to ma być podkreślenie sceny :?:

4-ry sztuki :!:

przydałby sie konkurs Darwina
  • Poziom 28  
    Kolego sorry ze tak napisze ale jestes idiotą, sam sobie zaprzeczasz, mowisz ze nie chcesz ogluchnac, ze chcesz tylko podkreslic scene, i chcesz kupic 4 suby ? heh smieszne, i to jeszcze takie gowniane ktore tylko będą ruszały blachą, a nie grały. Do podkreślenia sceny kup sobie jeden maly subik, i wtedy bedzie z Toba lepiej. Co do hertzow z przodu, 2 zestawy, tez ciekawe po co. Od kiedy ilosc > Jakosc ? I mowisz ze Twoje glosniki w domu tak graja ze sie wyttrzymac nie da, spoko, tylko czy to jest granie ? czy wydawanie glosnych dzwiekow ? Bo sprzet ktory wydaje dzwieki podobne do musyki to mozesz na smietniku znalezc, drozsze glosniki wcale nie mają grać głośniej czy mocniej, tylko CZYSCIEJ !! Piszesz ze nie chcesz jednego suba dobrego, tylko 4 gowniane, bo chcesz slyszec tez przod, a nie sam bas. Zastanow sie zanim cos napiszesz, bo im wiecej glosnikow basowych tym bedzie gralo glosniej i napewno nie uslyszysz swojego super przodu. No ale taki jak Ty nigdy nie zrozumie o co chodzi w CA
    Ostatnio niemal pokłóciłem się z kolegą. Kupił sobie "prawie nówkę" Opla signum ( samochód ładny nie powiem chciałbym) specjalnie do mnie zadzwonił i zaprosił "na odsłuch" jako , że auto ma "wypaśny" system audio na 8-miu głosnikach (różnica cenowa auta z audio i bez niego około 3 tys. zgroza !!!!). Wsiadłem , posłuchałem ...i delikatnie stwierdziłem , że to .... nie gra u niego :cry: . Nie potrafię powiedzieć dokładnie ale z całą pewnością ta muzyka ... nie grała . Nasza rozmowa zakończyła sie tylko skwitowaniem , że ja mam u siebie suba , z całym szacunkiem może to jeszcze nie to co pragnę ... ale moje systemy... grają i wbrew pozorom mój "sub" wcale nie czesze grzywki :D.
    Pisze to dlatego ,ze mój cały system opiera się na :!:głośnikach:!: i wzmacniaczach z tzw. drugiej ręki , nie powiem , że zapłaciłem za wszystkie komponenty mało bo po podliczeniu sporo mnie to wszystko wyszło ( jakos od ponad pół roku nic sie nie zepsuło :D ) Ale mam satysfakcję ... śmiało mogę powiedzieć mój sprzęt nie robi łaski ... on gra i to tak jak sobie założyłem.
  • Poziom 13  
    Hmm.
    Do Bluesystem : A co powiesz kolego jak ktoś chce i lubi posłuchac muzyki głośniej przy zachowaniu jednocześnie jakości? Czy twierdzisz, że słucham muzyki na głośnikach w fre air? Tak się składa, że nie i wszystkie akcenty są odtwarzane i wiernie i nie odczuwają moje uszy żadnych zniekształceń. Zapewne to miałeś na myśli. Bo charczenie typowy przy przesterowaniu to potafię wyodrębnic tk samo jak zanik poszczególnych pasm w wyniku przesterowania...Nie wiem jak to inaczej określic. Jak stawiasz na jakośc to sobie przycisz i napewno bedziesz miec jakośc względem cichej muzyki. I nie stawiam na ilośc tylko na jakośc przy jednoczesnie maksymalnej głośności. A nie uważasz, że stosując po parze głośników na stronę zyskasz na głośności? Efektywności? Bo z moich doświadczeń wynika, że nie tylko wiecej głośników zagra głośniej ale i lepiej. Nigdy nie będzie tak, że jeden głośnik 165mm będzie najlepszy bo wystarczy zastosowac 2 z nizszej półki np cenowo za ok 100zł za zestawik do tego odpowiednie wytłumienie i na bank każdy mi powie, że to gra lepiej niżeli jeden z którego Ty wyciskasz siódme poty. Człowieku jak by stawiano na jakośc to jak to jest na dyskotekach? Niby tam nie stwia się tak na jakośc bo w końcu duży głosnik 18' i wiadomym jest, że przy takich głośnościahc nasze uszy nie dostrzegaja pewnych zniekształceń...A zapodaj mi przykładem jakości...Co kryje się w twoim rozumieniu jakośc? Chcę kiedyś porównac np. Moj sprzecik(po swojemu) z jakims cudem za nie widomo jakie pieniądze( mowa o systemach przednich) a nie pompach powiewtrza tj. Subwoofery.

Nie idzie to w parze 1 głośnik dobrej jakości kontra 2 z niższej półki. W pewnym momencie okazuje się, że te 2 niby gorsze grają o wiele lepiej niż tej jeden super hiper...
  • Poziom 28  
    michalkl1 napisał:
    Hmm.
    A nie uważasz, że stosując po parze głośników na stronę zyskasz na głośności? Efektywności? Bo z moich doświadczeń wynika, że nie tylko wiecej głośników zagra głośniej ale i lepiej. Nigdy nie będzie tak, że jeden głośnik 165mm będzie najlepszy bo wystarczy zastosowac 2 z nizszej półki np cenowo za ok 100zł za zestawik do tego odpowiednie wytłumienie i na bank każdy mi powie, że to gra lepiej niżeli jeden z którego Ty wyciskasz siódme poty.
    Nie idzie to w parze 1 głośnik dobrej jakości kontra 2 z niższej półki. W pewnym momencie okazuje się, że te 2 niby gorsze grają o wiele lepiej niż tej jeden super hiper...

Tak To pokaz mi chociaz jedna taką osobe, skoro kazdy tak powie, bo narazie to Tylko Ty tutaj masz takie zdanie o tym, a reszta sie z Ciebie smieje ;) Jak juz zbudujesz to swoje niby Audio to zapraszam i porownamy z moim, i zobaczysz o co mi chodzilo.
    Zapomniany , niechciany :idea: , pomijany , nieuwzględniany nie wiem co jeszcze dodać taki parametr jak ...DYNAMIKA , uwzględnia się go po kilku latach tzw. PRAKTYKI w temacie CA . Z całą ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ stwierdzam , że posiadają go "wyszukane" rarytasy , (niekoniecznie za kosmiczne pieniądze , ale nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje dobrych sprzętów za małe pieniądze) to właśnie te rarytasy potrafią nadać muzyce to... , że chce się jej słuchać . Niestety w kwocie do 120 zł sprawa nieosiągalna , co jak co ale w tej kwestii prawa ekonomii mają dużo wspólnego z prawami fizyki czy elektryki :D . Taka prawda miałem kiedys w seicento system na bezmała 10 głośnikach (nie najgorszy) nie grało to to , choć nie było źle , teraz mam przedni system (3 way) i subwoofer i nigdy nic więcej nie dodam chyba , że znajdę coś co ma ... jeszcze lepszy pazur :D sprzęt ... gra , po prostu gra ...idzie muzyka z tych przetworników, to już sztuka opanować takie systemy , że muzyka wcale nie gra głośno ale powoduje ... jeżenie karku :D .
    Takie układy nie są wynikiem kupna ...nastu głośników , do takich prawideł dochodzi się z czasem , życzę Ci byś to odkrył.
    Kilku userów tego forum opanowało i zrozumiało pewne zależności które próbują przekazać i na pewno nie robią tego w złej wierze .
    Do wszystkiego się dojrzewa (przypomniałęm sobie mój etap CB radia ..ehh z 15 lat temu :cry: ) najpierw była pogoń za DOPAŁAMI i Bóg wie czym tam ... potem nastąpił etap SKRĘCANIA mocy w dół to dawało prawdziwą satysfakcję . Tak samo jest z CA i nie mówię tego zarówno jak jak i koledzy po jakiejs złośliwości czy coś w tym stylu .
    Przypomnisz sobie kiedys słowa ...doświadczonych ludzi . Tymczasem sukcesów na polu CA życzę.
  • Poziom 13  
    Sylwek zapodaj mi jakimś modelem. Chciał bym chociaż to zobaczyc na jakże popularnym youtube...
    I co będziesz oglądał na yotube jak membrany pracują ? Bez sensu , tylko potwierdzasz wspomnianą regułę .
    Podam Ci model mojego kick basu uDimension 06 JR z ciekawości powiem Ci , że całkiem niedrogo je zdobyłem (jak myślisz dlaczego na allegro królują boshmany alphardy i inne tego typu a jak pojawi sie coś godnego grzechu to przeważnie odstraszy ceną? ) A ktoś konkretny kto zna sie na rzeczy kupi "białego kruka" . Zapewniam Cię , że ich odsłuch spowodowałby ładnego banana na buzi ( a co tam jestem moderator ale równiez jestem user ).
    Jedynym wyjściem jest przyjechać... posłuchać . (Choć zaznaczam mój system jest ciągle w fazie "budowy" ) .
    Suma sumarum , bezsensowna jest dalsza nasza dyskusja skoro chcesz oceniac mój system na podstawie filmu .
    P.S. Głośniki są ważne rzekłbym zależy od nich około 60-70% systemu ale reszta również bardzo się liczy.