Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka electrolux EWT 1015 - Nie kończy programu

woodoo_giganet 16 Maj 2008 11:43 5804 2
  • #1 16 Maj 2008 11:43
    woodoo_giganet
    Poziom 9  

Witam
    Mam pralkę Electrolux EWT1015 i problem.
    Po ustawieniu pralki na program prania (szybki program) 30-90 stopni , wirowanie. Łączny czas tego programu 120 min. (Przy normalnym programie 2h20, dzieje sie to samo). Po uruchomieniu pralka rozpoczyna program, jednak przy 45 min staje i po chwili na wyświetlaczu wyskakuje czas 120, nieda sie otworzyć klapy. Zaobserwowałem że pralka podczas programu nabiera wodę poprzez komorę z detergentem, obraca bębnem, grzeje wodę, wylewa wodę. Pralka w tym programie dochodzi do 45 min wylewa wodę z bębna i koniec (nie zgłasza żadnych błędów). Wydaje mi sie że następnym krokiem powinno być nabieranie wody do płukania, ale tego nie jestem pewien.

Dodam tylko że pralka na samych programach płukania, wylewania wody, wirowania pracuje bez zastrzeżen kończy program.

W pralce sprawdziłem elekrozawory, silnik (wymiana szczotek), Hydrostat, Elektroniczny czujnik poziomu wody,bęben ustawia się prawidłowo, pompy (wylewanie wody i jet system), drożność od komory po koniec węża, grzałkę, czujnik temperatury. I nic wszystko ok. Co jeszcze może być przyczyną ?

Czy w tej pralce jest jakiś tryb serwisowy i czy ma ktoś jakiś schemat. Proszę o pomoc.

3 2
  • Fibaro
  • #2 16 Maj 2008 12:32
    ANDYW6
    Poziom 24  

A nie jest przypadkiem włączona funkcja "zatrzymanie wirowania"?

0
  • Fibaro
  • #3 16 Maj 2008 13:43
    woodoo_giganet
    Poziom 9  

Nie wirowanie można ustawić od 500 do 1000 obrotów. Ale to nie pomaga. W programie "wirowanie" pralka normalnie wiruje

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo