Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trunking Szczecin

18 Maj 2008 23:53 4191 8
  • Poziom 14  
    witam. czy warto inwestować w kupno skanera z trukingiem EDACS i MOTOROLA I II III. jestem ze szczecina, ina skanerze REALISTIC PRO-50 nie odbieram ani straży pożarnej ani pogotowia ratunkowego. czy skaner z trukingiem będzie przydatny, czy zna ktoś częstoty sp , pr , lub inne ciekawe w szczecinie, te podane na stronach Pana W,GAILERA ,są w iększości nieaktualne.
    pozdrawiam ze szczecina, może jakiś ziomal z naszego pięknego miasta coś mi podpowie.

Moderowany przez c2h5oh:

Post był raportowany.
    Co oznacza słowo "truning" (z tytułu) czy "trukingiem" ? Czy może Koledze chodzi o trunking ?
    Proszę na przyszłość sprawdzić jak się poprawnie pisze to, o co się pyta.
    Tytuł zmieniłem.
    Co to są "częstoty"? Proszę pamiętać o punkcie 10.9 regulaminu.

• Poziom 32  
    Witam, zawsze warto :) podejrzewam że PSP w dużych miastach "siedzi" na Tetrze.
  • Poziom 14  
    witam. sorry za pomyłkę. chodzi o odbiór w systemie trunkingowym podczas nasłuchu skanerem w szczecinie.
    czy skanery oferowane na ebay z regionu USA, mają zastosowanie w europie, czy mają jakieś ograniczenia uniemożliwiające ich używanie.
    nadal szukam nasluchowców ze szczecina do wymiany doświadczeń.
    pozdrawiam.

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku trunking Szczecin przed wysłaniem postu.
    Następnym razem będzie "OSTRZEŻENIE". /c2h5oh/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na 100% w trankingu pracuje energetyka. Wyjątkiem jest Łódź gdzie - nie wiedzieć czemu - 'używają' systemu EDACS...
    Nie wiem jak komercyjny UNI-NET/RADIO-NET (raczej działa), ale Metro-Bip w szczecinie (SmartNet - patent motoroli) ma się dobrze.
    O ile w trankingu MPT1327 nic ciekawego nie słychać - kurierzy, ochrona itp., to w EDACS'ie jest czego posłuchać. Przeskanuj pasmo 460 - 462MHz i sprawdź czy jest tam ruch (nie pamiętam czy przypadkiem nie wynieśli się na Tetre).

W szczecińskim 'edku' pracowała/pracuje komunikacja miejska.

Generalnie musisz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    rock90 napisał:
    Trzeba zaznaczyć, że najbardziej popularnego trankingu MPT1327 żadnym skanerem w pełni nie odbierzesz. Piszę w pełni, bowiem rozmowy owszem usłyszysz ale numerów grup i ID radii na wyświetlaczu skanera już nie zobaczysz. Nie będziesz też miał wpływu na to jakich użytkowników systemu będziesz nasłuchiwał. Do w pełni komfortowego odbioru MPT1327 na dzień dzisiejszy służy jedynie zestaw PC+jeden, ewentualnie dwa skanery. Z MPT korzysta m.in. Energetyka i UniNet.
    Skanery trankingowe firm Uniden i RadioShack są zdolne odebrać tranking Edacs (Shack-tylko szeroki, Uniden-zarówno szeroki jak i wąski) oraz tranking Motoroli (SmartNet). Pierwszego, jak napisał Yes2mike używa szczecińska Komunikacja Miejska, drugiego MetroBip. Z tego co zaobserwowałem będąc rok temu w Szczecinie to pasmo 460-462 MHz (Edacs MSWiA) milczy, tak więc większość korespondencji policyjnej odbywa się w trankingu cyfrowym TETRA. Czy na Tetrze "siedzi" też Pogotowie i PSP-tego nie wiem.

Dodano po 59 [sekundy]:

Interesant napisał:
    Witam, zawsze warto :) podejrzewam że PSP w dużych miastach "siedzi" na Tetrze.

W Warszawie na Edacsie.

Zaciekawiło mnie to zdanie Kolego w Twojej wypowiedz "Do w pełni komfortowego odbioru MPT1327 na dzień dzisiejszy służy jedynie zestaw PC+jeden" może coś więcej byś zdradził w tym temacie? jakiego softu należy uzywać, jakaś nazwa, ewentulanie jak masz taki sofcik może podzieliłbyś sie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    yes2mike napisał:
    Przeskanuj pasmo 460 - 462MHz i sprawdź czy jest tam ruch (nie pamiętam czy przypadkiem nie wynieśli się na Tetre).

W szczecińskim 'edku' pracowała/pracuje komunikacja miejska.

Generalnie musisz

Witam. Zgodze sie co do wypowiedzi Michała (YES2MIKE). W szczecinie Edacs juz dawno (2002) roku przestal funkcjnowac. Tzn zostal "przeniesoiny"
    do Legnicy i Jeleniej Gory w momencie kiedy pojawila sie tam TETRA ;) Takze z Edacsa w Szczecinie NICI... Pozdrawiam BASKOM
  • Poziom 10  
    Witam w Szczecinie straż, policja, straż miejska pracuje w systemie tetra wiec szkoda pieniedzy na skaner z edacsem jedynie mozesz sobie jeszcze posłuchac pogotowia bo pracuj normalnie w anologu pozdrawiam.