Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6280 nie działa aparat foto

23 Maj 2008 22:28 1841 6
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich serwisantów ;-)
    Mam mały problem z 6280 otóż:
    telefonik po wejściu w tryb kamery zawiesza sie a potem standardowy komunikat (operacja nie powiodła się)
    kamerki już 2 wymieniłem, 3 taśmy z innych 6280
    i dalej to samo. nawet przełożenie płyt nie pomaga nie działa kamera
    Czy to możliwe żeby za prawidłowe działanie kamery odpowiedzialny był wyświetlacz ??

płyta główna na zbitym wyświetlacz robi zdjęcia ponieważ słyszę dzwiek aparatu, natomiast na dobrym wyświetlaczu ten komunikat
  • Poziom 21  
    Wciśnij "szukaj", to, że taśma lub... jest opisane setki razy.
  • Poziom 19  
    Witam.

Za dzialanie kamery odpowiedzialna jest mala plytka klawiatury przy wyswietlaczu. Sam lcd nie ma nic do tego.Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    no te płytki też wymieniałem z 2 innych 6280 i dalej było tak samo
  • Poziom 17  
    Tasma,plytka klawiatury,sam aparat,soft,uklad po lewo od aparatu bodajze 2.8v maly czarny:-D..

Najczestrze przypadki

Mialem przypadek ze przez lcd niedzialal aparat ale tel po wejsciu w aparat sie poprostu zawieszal lub czasem na sekunde pojawil sie obraz ale na 1sekunde...
    Lecz bylo to w 6300 :-D
  • Poziom 15  
    Wyświetlacz nie ma nic do kamery.
    Wymieniałęś "dużą" kamerę czy "małą"? Aby fon robił zdjęcia OBIE kamery muszą by ok, inaczej wyświetla komunikat "operacja nie powiodła się". Najlepiej podstaw "swoją" taśmę z małą kamerą pod inny 6280 i zobacz czy robi zdjęcia.
    Robiłeś softa?
  • Poziom 10  
    Problem leży pewnie w taśmie , zdobądź na 100% oryginalna załóż i ma działać