logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Whirlpool 2 agregaty – lodówka słabo mrozi, świeci czerwona kontrolka temperatury

rekrut 31 Sty 2004 19:40 7637 18
REKLAMA
  • #1 497149
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    Cześć mam Whirpoola (2 agregaty) od pewnego czasu zdaża się że słabo mrozi i zapala się czerwona lamka oznaczająca za wysoka temperaturę . Lodówka ma 2 lata co to moze być i co mozna z tym zrobić.
    Proszę Was bo nie stać mnie w tej chwili na serwis
    Z góry dzieki
  • REKLAMA
  • #2 497693
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Jeżeli sprężarka pracuje cyklicznie, to przyczyną mogą być:
    -Przerwy w zasilaniu. To może robić nawet liche gniazdko.
    -Za duży ruch w zamrażarce i jednocześnie za słabo nast. termostat.
    -Duże ilości zamrażanej żywności i na dodatek nie włącznie odpowiednio wcześnie "super zamrażania".
    -Uszkodzony termostat.
    A jeżeli idzie na okrągło to:
    -Nieszczelny układ.
    -Spadek wydajności sprężarki.
    To nie są wszystkie możliwości, ale te najczęściej spotykane.
  • #3 497697
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    o boże panowie tyle możliwości
    jak je po kolei eliminować . może zacząłbym od tego termostatu ja się to spina na krótko aby sprawdzić czy to nie jego wina ?
    Ps. kolega w tym drugim poście napisał że mam dziurę. Ale co to znaczy i jak tonaprawić
  • #4 497707
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Na ile masz nast. termostat?
    Wyłącz lodówkę i posłuchaj, czy sprzezarka zamr.
    wyłącza się, czy idzie bez przerwy.
  • #5 497712
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    termostat ustawiłem na - 23 st
    Wyłączyłem go teraz z sieci i załączyłem słuchałem uważnie coś cicho pobuczało potem był słychać taki jakby metaliczny klik i na razie nic
    ps . po jakis 5 min załączył się agregat zamrażarki
  • #6 497714
    axxx
    Specjalista AGD
    Posty: 3437
    Pomógł: 376
    Ocena: 1716
    sprawdz czy gwarancja jeszcze jest aktualna
  • REKLAMA
  • #7 497722
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    gwarancja była na rok alew czytam teraz w karcie że jest przedłużona gwarancja do 7 lat na agregat chłodniczy z całą hermetyczą instalacją chłodniczą
  • #8 497723
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Miałem na myśli wylączenie tylko lodówki, a nie
    lodówki i zamrażarki. :D Po to żeby lepiej było
    słychać pracę sprężarki zamrażarki (czy taktuje).
    Ale Ty chyba masz tam termostat elektroniczny
    z wyświetlaczem temp. Jeżeli tak to może mu czasami coś
    odbija. Zmierz temp. w zamrazarce. A może dzieci bawią
    się w jazdę na drzwiach zamrażarki? :)
  • REKLAMA
  • #9 497729
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    termostat mam takie pokrętło na którym sątemperatury które teoretycznie mogęse ustawić.
    Sprężarka od załaczenia idzie cały czas bez przerwy
    a co do drzwi to wykluczam zamrażarka szła całą noc i nic
  • #10 497740
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Spóbuj zmierzyć temp. zamrażarki, a w między
    czasie zacznij szukać siedmioletniej gwarancji
    na agregat.
  • #11 497743
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    temperatura jest zbyt wysoka bo lampka cały czas miga agregat caqły czas pracuje. No i mam duży problem z gwarancjęwcieło mi gdzieś dowód zakupu.
    Ps. nowe wiadomości lampka zgasła wygląda że teraz mrozi jak trzeba
    po odłaczeniu od sieci wcisnąłem przycisk szybkiego mrożenia i agregat cały czas pracuje i wygląda na to że zamroził ale przez całą noc też było załączone mrożenie i nie zamroził
  • #12 497748
    axxx
    Specjalista AGD
    Posty: 3437
    Pomógł: 376
    Ocena: 1716
    jak juz przerbiles gwarancje to teraz przerob
    instrukcje obslugi,moze zamrazarka juz potrzebuje
    rozmrozenia-zbyt duza ilosc lodu????
  • REKLAMA
  • #13 497755
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    To, że lampka miga to jeszcze nie znaczy, ze jest wysoka temp.
    Masz oczywiście termostat mech. Teraz przeczytałem dopiero
    Twój poprzedni wątek gdzie piszesz, ze rurka powrotna jest
    oszroniona, a to wskazuje raczej na dobry agregat.
    Zmierz temp. (wyciągnij z zaokna termometr :) ) i wszystko się
    wyjaśni. Może gwarancja nie będzie potrzebna.
    Może być uszkodzony tylko termostat, a 7-letnia gw. tego
    oczywiście nie obejmuje.
  • #14 497764
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    niestety nie posiadam w domu żadnego termometru ale teraz zaczęła dobrze mrozić. Ale obawiam się że to tylko ten pierwszy raz zmrozi jak potrzeba a jak się coś nowego pojutrze wsadzi to będzie lipa.
    Ps jak się upewnićczy to termostat
  • #15 497778
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Koniecznie kup sobie jakiś termometr.
    Tylko nie taki za 3,99 w hipermarkecie.
    Bez pomiaru temp. do niczego nie dojdziemy.
  • #16 497784
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    ok postaram się kupić
    Ale czy to nie dziwne że teraz dobrze mrozi a wcześniej nie bardzo
    ----------------------------------------------------------------------------
    Cały czas sprawdzam tązamrażarkę i wydaje mi się że nie wyłącza się wogóle ten agregat (i jest bardzo gorący)
    Posty połączyłem POL02
  • #17 498476
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    Jeżeli temp. spada do jakieś -30 to termostat,
    a jak jest w okolicach -18 to gorsza sprawa.
    Koniecznie pomierzyć temp. ( w górnej szufladzie)
  • #18 498523
    rekrut
    Poziom 11  
    Posty: 28
    postaram się załatwić termometr i pomierzęte temperatury
    Na razied dzięki za rady i cierpliwość
  • #19 498953
    oliwagdansk
    Poziom 13  
    Posty: 51
    Ocena: 7
    rekru temperatura zamrzazania wody jest 0 C

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada lodówkę Whirlpool z dwoma agregatami, która od pewnego czasu słabo mrozi, a czerwona kontrolka temperatury sygnalizuje zbyt wysoką temperaturę. Sprężarka pracuje bez przerwy, co może wskazywać na uszkodzony termostat, nieszczelny układ chłodniczy lub spadek wydajności sprężarki. Zalecane jest sprawdzenie ustawienia termostatu, pomiar temperatury w zamrażarce oraz kontrola, czy sprężarka taktuję (włącza się i wyłącza). Użytkownik powinien również zweryfikować ważność gwarancji, która w przypadku agregatu może wynosić do 7 lat. Możliwe jest także, że zamrażarka wymaga rozmrożenia z powodu nadmiernego nagromadzenia lodu. Pomiar temperatury jest kluczowy do diagnozy, dlatego rekomendowane jest zakupienie termometru do lodówki. Wskazano, że temperatura zamrażarki powinna oscylować około -18°C, a spadek do -30°C może wskazywać na problem z termostatem. Obserwacje użytkownika sugerują, że agregat pracuje cały czas i jest bardzo gorący, co może potwierdzać usterkę termostatu lub inne problemy z układem chłodniczym.
REKLAMA