Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston Margherita al 948 brak wirowania

12 Cze 2008 08:34 4013 6
 • Poziom 2  
  Witam.Pralka Ariston Margherita al 948 TxR nie obraca bębna w czasie wirowania.Obroty rewersyjne w fazie prania i płukania wykonuje.Wodę wylewa przed wirowaniem lecz brak efektu odwirowania .Moduł zasilający silnik główny wizualnie wygląda na sprawny podobnie jak i programator.Co może być przyczyną braku odwirowania?
 • Poziom 24  
  Po pierwsze przeczyść układ hydrostatu.
 • Poziom 2  
  Uszkodzenie układu hydrostatu wykluczyłem juz na samym początku ponieważ do fazy prania pobiera wode w odpowiedniej ilości i po pobraniu wody załącza układ grzejny ale i tak sprawdziłem hydrostat i jego węże doprowadzające powietrze,cały układ jest sprawny.
  Jakieś inne sugestie?
 • Poziom 2  
  Gdyby szczotki silnika byłyby uszkodzone nie byłoby obrotów rewersyjnych o których napisałem w pierwszym poście.Jakieś inne poważne sugestie?
 • Poziom 22  
  Co do poważnych sugestii: załączam schemat tej pralki i jak widać udział w procesie wirowania ma programator załączając odpowiednie styki związane z modułem sterującym pracę silnika, udział ma moduł który analizuje napięcie z tachoprądnicy i przebieg sygnału oraz odpowiednio łączy uzwojenie stojana z wirnikiem. Hydrostat był jak czytam sprawdzony. Szczotki rzekomo są dobre (ale wykręcenie szczotkotrzymaczy aby sprawdzić ich długość i przyleganie do komutatora to czynność niewielka) zaś często jest przypadek dobrej pracy na rewersach a brak wirowania gdy kończą się szczotki.
 • Poziom 2  
  Rozebrałem programator i dzieki schematowi udało sie naprawic uszkodzone styki programatora.Pralka po naprawie zaczeła wirowac.Dzieki za pomoc.