Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston Margherita al 948 brak wirowania

Anukim 12 Jun 2008 08:34 4253 6
    Anukim
    Level 2  
    Witam.Pralka Ariston Margherita al 948 TxR nie obraca bębna w czasie wirowania.Obroty rewersyjne w fazie prania i płukania wykonuje.Wodę wylewa przed wirowaniem lecz brak efektu odwirowania .Moduł zasilający silnik główny wizualnie wygląda na sprawny podobnie jak i programator.Co może być przyczyną braku odwirowania?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ANDYW6
    Level 24  
    Po pierwsze przeczyść układ hydrostatu.
    Anukim
    Level 2  
    Uszkodzenie układu hydrostatu wykluczyłem juz na samym początku ponieważ do fazy prania pobiera wode w odpowiedniej ilości i po pobraniu wody załącza układ grzejny ale i tak sprawdziłem hydrostat i jego węże doprowadzające powietrze,cały układ jest sprawny.
    Jakieś inne sugestie?
    Anukim
    Level 2  
    Gdyby szczotki silnika byłyby uszkodzone nie byłoby obrotów rewersyjnych o których napisałem w pierwszym poście.Jakieś inne poważne sugestie?
    samsu100
    Level 23  
    Co do poważnych sugestii: załączam schemat tej pralki i jak widać udział w procesie wirowania ma programator załączając odpowiednie styki związane z modułem sterującym pracę silnika, udział ma moduł który analizuje napięcie z tachoprądnicy i przebieg sygnału oraz odpowiednio łączy uzwojenie stojana z wirnikiem. Hydrostat był jak czytam sprawdzony. Szczotki rzekomo są dobre (ale wykręcenie szczotkotrzymaczy aby sprawdzić ich długość i przyleganie do komutatora to czynność niewielka) zaś często jest przypadek dobrej pracy na rewersach a brak wirowania gdy kończą się szczotki.
    Anukim
    Level 2  
    Rozebrałem programator i dzieki schematowi udało sie naprawic uszkodzone styki programatora.Pralka po naprawie zaczeła wirowac.Dzieki za pomoc.