Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston Margherita al 948 brak wirowania

Anukim 12 Cze 2008 08:34 3809 6
  • #1 12 Cze 2008 08:34
    Anukim
    Poziom 2  

Witam.Pralka Ariston Margherita al 948 TxR nie obraca bębna w czasie wirowania.Obroty rewersyjne w fazie prania i płukania wykonuje.Wodę wylewa przed wirowaniem lecz brak efektu odwirowania .Moduł zasilający silnik główny wizualnie wygląda na sprawny podobnie jak i programator.Co może być przyczyną braku odwirowania?

1 6
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 12 Cze 2008 09:45
    ANDYW6
    Poziom 24  

Po pierwsze przeczyść układ hydrostatu.

1
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 12 Cze 2008 12:38
    Anukim
    Poziom 2  

Uszkodzenie układu hydrostatu wykluczyłem juz na samym początku ponieważ do fazy prania pobiera wode w odpowiedniej ilości i po pobraniu wody załącza układ grzejny ale i tak sprawdziłem hydrostat i jego węże doprowadzające powietrze,cały układ jest sprawny.
    Jakieś inne sugestie?

0
  • #5 12 Cze 2008 22:56
    Anukim
    Poziom 2  

Gdyby szczotki silnika byłyby uszkodzone nie byłoby obrotów rewersyjnych o których napisałem w pierwszym poście.Jakieś inne poważne sugestie?

0
  • #6 12 Cze 2008 23:36
    samsu100
    Poziom 22  

Co do poważnych sugestii: załączam schemat tej pralki i jak widać udział w procesie wirowania ma programator załączając odpowiednie styki związane z modułem sterującym pracę silnika, udział ma moduł który analizuje napięcie z tachoprądnicy i przebieg sygnału oraz odpowiednio łączy uzwojenie stojana z wirnikiem. Hydrostat był jak czytam sprawdzony. Szczotki rzekomo są dobre (ale wykręcenie szczotkotrzymaczy aby sprawdzić ich długość i przyleganie do komutatora to czynność niewielka) zaś często jest przypadek dobrej pracy na rewersach a brak wirowania gdy kończą się szczotki.

0
  • #7 14 Cze 2008 10:00
    Anukim
    Poziom 2  

Rozebrałem programator i dzieki schematowi udało sie naprawic uszkodzone styki programatora.Pralka po naprawie zaczeła wirowac.Dzieki za pomoc.

1
  Szukaj w 5mln produktów