Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak mozna uzyskać czyi¶ nr. IP

10 Lut 2004 11:56 4364 17
  • #1 10 Lut 2004 11:56
    11937
    Użytkownik usun±ł konto  
  • #2 10 Lut 2004 12:14
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Je¶li włamywałe¶ się do jego komputera to on maj±c Norton Internet Security uzyskał adres IP oraz lokalizację komputera.

0
  • #3 10 Lut 2004 12:18
    11937
    Użytkownik usun±ł konto  
  • #4 10 Lut 2004 12:28
    Father
    Poziom 26  

Trudno wyrokować sk±d uzyskał ip, je¶li rzeczywi¶cie go zna, sposobów jest wiele między innymi gg, skanowanie sieci, sniffery...

0
  • #5 10 Lut 2004 12:40
    Platon
    Spec od komputerów

a kolega z innej sieci? czy z tej samej? pewnie sprawdzil naglowek w mailu, lub jakims inwigilatorem do gg.

0
  • #6 10 Lut 2004 12:40
    ankuch

Power GG ma tak± możliwo¶ć m.in.
    A propos:
    Elpr :arrow:
    Kto jeszcze nadaje z Twojego IP :?:
    Czy to może Twoje drugie konto :?:
    Przypominam, że to niezgodne z regulaminem.

0
  • #7 10 Lut 2004 16:33
    11937
    Użytkownik usun±ł konto  
  • #8 10 Lut 2004 16:47
    Adam1988
    Poziom 25  

Anuchowi chodzilo o to ze na elektrodzie jest dwuch uzytkownikow (ty i ktos jeszcze) piszacych z jednego ip (twojego)

PS: A ja znam ip elektrody :D

0
  • #9 10 Lut 2004 16:59
    maliniak86
    Poziom 16  

elpr napisał:
    Platon napisał:
    a kolega z innej sieci? czy z tej samej? pewnie sprawdzil naglowek w mailu, lub jakims inwigilatorem do gg.

Jest z innej sieci. Mam power gg ale jak wejde w inwigilator to mam wszysztkie osoby niedostepne pomimo ze s± niekture dostępne czemu tak się dzieje?, jego wersja to1.3.0

Masz star± wersje PowerGG . Sci±gmoj PowerGG 1.6.2 z www.gg3d.com

Zapwenie on zdobył IP twoje z inwiligatora powergg i nic ci niepowiedział ze ma nowsz± wersję powergg.

0
  • #10 10 Lut 2004 17:49
    zyraf
    Poziom 26  

Adam1988 napisał:
    PS: A ja znam ip elektrody :D

ŁAŁ!
    no to to niejest chyba tajemnica znac ip servera... jedziesz pingiem poprostu...
    moge wam powiedziec tez gdzie stoi server (traceroute) i to tez nie jest tajemnica
    ale jesli sie ma kompa w domku i nie jest to server to tez nie jest tajemnica, na www na ktore wchodzisz moze zostac twoj ip (np w liczniku), chyba ze uzywasz anonimowego proxy, moze byc przez maila jak juz pisano, ale przez gg tez bez problemu, pgg powinno dzialac chyba ze cos naknocisz (albo nie zrestartujesz), na linuxie np ekg wyswietla od razu jak ktos ma cie w kontaktach...

0
  • #11 10 Lut 2004 17:49
    Adam Rz.
    Poziom 14  

Po pierwsze to w jaki sposób jeste¶ podł±czony do sieci? Mam wrażenie że to LAN, ponieważ na forum ¶a dwa konta z tym samym IP (tak uważa @ankuch) - je¶li nie Ty założyłe¶ oba, to widocznie jaki¶ Twój współtowarzysz z LAN'u równierz jest zarejestrowany na elektrodzie, ponieważ wasze IP zewnętrzne jest wspólne dla całego LAN'u. Po drugie w jaki sposób porozumiewasz się z t± osob±?? Je¶li GG to wszystko jasne. Czy wogóle kontaktujesz się przez sieć z tym go¶ciem?? Może namierzył Cię przez P2P np. eMule, albo jakiego¶ firewall'a.

P.S Być może nie działa Ci inwiglator bo nie masz wł±czonych poł±czeń P2P w ustawieniach GG - ale to tylko taka teoria.

Pozdrawiam :-)

0
  • #12 10 Lut 2004 17:59
    zyraf
    Poziom 26  

albo ma duzy lan z natem np przez sdi...
    jesli ty masz wylaczone p2p to twojego ip w inwigilatorze tez nie zobaczy... pozatym kolejna sztuczka nie bedaca tajemnica - ustawienie forwardowania na ip np pentagonu...
    jesli gadales z nim na jakims shellu (choc malo mi sie to prawdopodobne wydaje...) to tam bez problemu mozna wziac IP.
    a zreszta co mu z tego ze ma twoje ip? floodowac cie bedzie? wsadzic sobie je moze i cieszyc sie ze ma:D albo wystawic aukcje na allegro z unikalnym numerem IP...

0
  • #13 10 Lut 2004 18:28
    Adam Rz.
    Poziom 14  

@zyraf dużego LAN'u chyba na SDI raczej nie ma bo to by się troszke nieco muliło - no chyba że to sieć która istnieje dla siebie samej - tj. dla LAN'u.

0
  • #14 10 Lut 2004 18:38
    ankuch

To nie jest SDI bo IP jest zmienne.

0
  • #15 10 Lut 2004 18:48
    zyraf
    Poziom 26  

no w znaczeniu "duzego" lanu chodzilo mi o lan taki np w bloku, czasem ludzie robia cos takiego i placa dosyc nieduzo, ale predkosc nie jest powalajaca
    wiem ze istnieja wieksze sieci mowie od razu, ale wieksze tamto niz lan w domku na pare kompow
    a skoro to zmienne IP to gosciu naprawde ma powody do radosci :wink:

0
  • #16 10 Lut 2004 19:03
    Adam Rz.
    Poziom 14  

Skoro jest zmienne to @elpra kolega miał Jego IP, bo zmienia się co sesje więc niech się nie cieszy zanadto.

0
  • #17 23 Lut 2004 20:05
    amator1
    Poziom 11  

Prosze bez slangu bo nie jarze. Moje IP się zmienia a u innych nie. Z czego to wynika?

0
  • #18 24 Lut 2004 14:53
    zyraf
    Poziom 26  

hmm. jesli masz neostrade lub laczysz sie przez mozem (lub jeszcze inne zeczy :) ) to przy kazdym polaczeniu dostajesz wolny numer, wiec sie on zmienia. jesli jest to SDI czy niektore kablowki (chociaz czasem chca zeby wykupic opcje stalego ip...) to masz staly i nie zmienia sie on nawet jak sobie wylaczysz uzadzenie przez ktore sie laczysz (modem kablowy etc).
    wiec nie tylko ty masz zmienne IP :wink:

0