Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Symbian telefon. co kupić

jar-jar17 30 Jun 2008 23:02 9127 27
    jar-jar17
    Level 19  
    witam.
    zastanawiam się jaki telefon z symbianem wybrać. ostatnio miałem nokie 6630 i byłem z niej całkowicie zadowolony, ale spadła z dużej wysokości i się połamała. Jaki wybrać inny telefon na symbianie który jest w miarę tani i w którym bateria dosyć długo trzyma pod czas słuchania muzyki??
    koya
    Level 12  
    Witaj, a czemu akurat symbian wybrałeś? , wiele ludzi nie jest z tego zadowolonych , wiesza sie , wolno chodzi ?
    diablokomis
    Level 20  
    Symbian nie jest aż taki straszny. Tylko trzeba wiedzieć co kupić. 6630 to udany model fakt. nie wiem ile masz na telefon ale ja polecam e51. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że telefon działa szybko.
    pit08
    Level 28  
    Polecam E51, N95 lub N73. Bardzo udane telefony
    koya
    Level 12  
    Również brałbym e51 jak coś
    Ficu
    Level 31  
    koya wrote:
    Witaj, a czemu akurat symbian wybrałeś? , wiele ludzi nie jest z tego zadowolonych , wiesza sie , wolno chodzi ?

koya wrote:

Zaprzeczasz sam sobie?
    Fakt symbian w niektórych modelach muli, ale to jest głównie spowodowane małą ilością pamięci RAM w telefonie. Ja jestem bardzo zadowolony z symbiana. Posiadam nokie E51 (symbian 9.2, s60v3 FP1). Ciężko doprowadzić ten telefon do zamulenie, chyba że używasz go 4 miesiące bez restartu, ta wersja symbiana jest obecnie najnowsza i najszybsza.
    Bateria trzyma ok 6 dni.

jar-jar17
    Pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje z s60 v1/v2 (6630) działają na s60v3 (E51), ale jest kupa odpowiedników.
    PITER.99
    Level 24  
    A ja bym wybral SE w960 lub taniej w950
    Ficu
    Level 31  
    PITER.99 wrote:
    A ja bym wybral SE w960 lub taniej w950

Z tego co pamiętam to one są na UIQ - to inna wersja symbiana, mało podobna i nie działają na niej aplikacje z s60v1/2/3.
    czemen
    Level 11  
    Witam. Polecam E51 dość szybki symbian. Ja osobiście używam E65 no ale jak kupowałem nie było E51 a poza tym E65 jaki wygląd ;)
    jar-jar17
    Level 19  
    nie nie nie. nie chce słyszeć o E51 telefon oprócz funkcjonalności musi ładnie wyglądać a E51 to cegła wiec stanowczo odpada. czyli co mi pozostaje w miarę małego z długo trzymającą baterią??
    Ficu
    Level 31  
    Może fakt E51 jest trochę szeroka, ale za to cienka.
    Napisz dokładnie czego oczekujesz od telefonu, do czego ma być on używany itd, a nie tylko "z długo trzymającą baterią".

Dodano po 3 [minuty]:

Zobacz na 6120.
    jar-jar17
    Level 19  
    hmmm. więc tak. Telefon powinien być w miarę mały, koszt do 500 zł, wersja symbiana dowolna, nie chce nokii 6600, tel ma być używany do ogólnej wiedzy słowniki i inne rzeczy do nauki oraz abym mógł sam tworzyc aplikacje do niego, bateria?? żeby wytrzymała co najmniej cały dzień przy słuchaniu muzy, fajnie by było jak by miała wyświetlacz taki jak 6630( albo większy)
    koya
    Level 12  
    Ficu wrote:
    koya wrote:

koya wrote:

Zaprzeczasz sam sobie?
    Fakt symbian w niektórych modelach muli, ale to jest głównie spowodowane małą ilością pamięci RAM w telefonie. Ja jestem bardzo zadowolony z symbiana. Posiadam nokie E51 (symbian 9.2, s60v3 FP1). Ciężko doprowadzić ten telefon do zamulenie, chyba że używasz go 4 miesiące bez restartu, ta wersja symbiana jest obecnie najnowsza i najszybsza.
    Bateria trzyma ok 6 dni.

jar-jar17
    Pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje z s60 v1/v2 (6630) działają na s60v3 (E51), ale jest kupa odpowiedników.

Nie, nie zaprzeczam sam sobie tylko sugeruje ze moim zdaniem symbian jest niezadobry, ale to jest moja opinia, ale jeżeli miał bym brać telefon z symbianem to brałbym Nokie e51, pozdrawiam !
    swiety82
    Level 12  
    E65 jest bardzo dobry, tylko czemu uparłeś się na symbiana??? Ja przesiadłem się z Symbiana na WinMobile i jestem zachwycony, szybkość i mnogość aplikacji nie do porównania, i ten ekran dotykowy-miodzio.
    Pozdro!
    jar-jar17
    Level 19  
    symbian ?? nie wiem dlaczego. może dla tego że raz już miałem symbiana, dwa może dla tego że łatwo do niego programować, 3 może cena tel nie jest duża w porównaniu z win mobile

Dodano po 17 [minuty]:

jeszcze bardziej sprecyzuje moje poszukiwania bo widzę, że za 500 zł to nie spełnię swoich oczekiwań. Szukam telefonu który ma nawigację satelitarna(a nie dokupywanie jakiś tam anten i łączność przez bluetooth). jeżeli jest coś lepszego od symbiana zapraszam do wypowiedzi.
    scz
    Level 10  
    jar-jar17 wrote:

jeszcze bardziej sprecyzuje moje poszukiwania bo widzę, że za 500 zł to nie spełnię swoich oczekiwań. Szukam telefonu który ma nawigację satelitarna(a nie dokupywanie jakiś tam anten i łączność przez bluetooth). jeżeli jest coś lepszego od symbiana zapraszam do wypowiedzi.

Skoro zależy ci na nawigacji to może Nokia 6110 Navigator ale ona nie ma Symbiana.

A jeżeli jednak coś ze Symbianem to może Nokia 6120 (sam uzywam i nie narzekam) albo E51.
    swiety82
    Level 12  
    Moja propozycja: SPV m3000, możliwość instalacji GPS (w tym obsługa map topograficznych-np OziExplorer), konieczność dokupienia modułu gps, na szczęście tanio, możliwość instalacji najnowszej wersji automapy itp itd...

Symbian z wbudowanym GPS>??< Zapomnij poniżej 500zł, a i tak nie będzie współgrał z zewnętrzną aplikacją-będziesz musiał dokupić licencje nokii za 180zł/pół roku za używanie map, po za tym inne nawigacje na symbiana jak tomtom mają słabe pokrycie i tylko w dużych miastach się nie zgubisz-a i tak nie obsługują wbudowanego gps'a... choć wyszedł ponoć nowy tomtom ale jeszcze nie testowałem go na wbudowanym gps'ie.

Także dołóż troszkę, poskładaj jeszcze i kup coś lepszego.
    newchief
    Level 28  
    Odkąd pamietam używam tylko telefonów z symbianem. od 7650, przez 7610 6630 6680 n70 n73 i kilka innych sztuk, w tej chwili N82 i wierz mi ze ten telefon nie równa sie z żadną inna nokia pod wzgledem szybkosci, niezawodności i funkcjonalnosci. Polecam N82.
    Ficu
    Level 31  
    scz wrote:
    Skoro zależy ci na nawigacji to może Nokia 6110 Navigator ale ona nie ma Symbiana.

Kolego, wiesz co Ty piszesz? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Na symbiana s60v3 jest kilka programów nawigacyjnych. Jedną z nich jest Garmin, który ma pokrycie Polski 99% i działa bardzo dobrze.

Za 500zł nie znajdziesz telefonu z GPS (chyba że jakaś super okazja). No chyba że Motorola A1000 - pracuje ona na trochę innej wersji symbiana-UIQ.
    templar78
    User under supervision
    Polecam nokie E51 - do nawigacji jak znalazł , można 4 rodzaje map załadować Tomtom , Garmin , Route66 , Smart2Go czy jest wiecej niewiem.

mówienie że telefon zamula to mozna porównać tak samo jak mówi się ze telefon w pokrowcu się poci :-)
    Jak ktoś nie umie korzystać z nowosci technicznych niech kupi sobie nokie 3310 to mu napewno nie zamuli. Pozdrawiam wszystkich uzyktowników symbiana i gadżet maniaków:-)
    Ficu
    Level 31  
    jar-jar17 wrote:
    nie nie nie. nie chce słyszeć o E51 telefon oprócz funkcjonalności musi ładnie wyglądać a E51 to cegła wiec stanowczo odpada.

Autor napisał że nie chce E51, proponuje 6110 navi albo 6120c.
    templar78
    User under supervision
    jezeli E51 to cegła to n95 to pustak :-)
    jar-jar17
    Level 19  
    z tych wszystkich telów chyba zdecyduje się na 6110 tylko szkoda że jest wysuwana
    Ficu
    Level 31  
    templar78 wrote:
    jezeli E51 to cegła to n95 to pustak :-)

Fakt ;p ale o gustach się nie dyskutuje.
    templar78
    User under supervision
    nie jest zła , wchodzą te same mapy co na n95 , standardowo to chyba route66 jest wgrana
    jar-jar17
    Level 19  
    kupiłem Nokie 6110 Navigator więc zamykam temat
    andreee
    Level 24  
    heh tutaj piszac o polaczeniu symbian-dlugo trzymajaca bateria- dlugie sluchanie muzyki powiem tylko tyle ze w przypadku nokii te rzeczy sie wykluczaja. telefon na symbianie przy sluchaniu muzyki trzyma pare godzin... wiec smiech na sali. ale jak upierasz sie na symbiana to spoko. ja tam wole mojego sonego ktory na nutce wytrzymuje ponad dobe...
    quiter1979
    Level 13  
    co kolwiek piszecie to na e51 złego słowa nie dam powiedzieć,moja bateria trzyma do tygodnia,przy codziennym graniu i słuchaniu muzyki do 3dni,ale nie mam mowy o jakichkolwiek zawiasach,piekny telefon,jedyne co by mogło
    być lepsze to kamera,ale to biznesowy telefon wiec nie ma dużej straty