Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C# - od czego zacząć ?

30 Jun 2008 23:42 3724 7
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Biegal
    Level 14  
    Zależy jakie są Twoje doświadczenia z programowaniem. Jeżeli miałeś do czynienia wcześniej z C++ i Javą, to myśle że spokojnie wystarczy przejrzenie jakiegoś kursu w necie (coś jest nawet tu: Link), a dalej tylko głowa pełna pomysłów, zapał do ich realizowania i szukanie w sieci rozwiązań na konkretne problemy.

Książek jest w tej chwili od groma, ale niestety nie jestem w stanie nic Ci polecic.

Pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    Makpro1985
    Level 10  
    No cóż ja bym raczej radził C++ ale jak chcesz C# to polecam Link
    A jeśli się zdecydujesz na C++ to polecam (nie mam linka więc podaje nazwę) C++Dla programistów gier Michael J. Dickheiser. I C++ Ćwiczenia praktyczne Andrzej Stasiewicz. Pozdrawiam i życzę Wam miłego czytania i użytkowania forum.
    m3
    Level 11  
    C# to dobry pomysł, bo zapotrzebowanie na osoby programujące w tym języku jest duże. A poza tym dosyć łatwo można się go nauczyć. C++ jest ciężkim językiem i żeby dobrze w nim pisać programy, trzeba wiele pracy, trzeba napisać wiele projektów... Ja poleciłbym Ci zacząć jednak od C++, nabierzesz dzięki temu odpowiednich nawyków programistycznych. Jest to potrzebne przy późniejszym programowaniu w C#. C# ukrywa niektóre rzeczy przed programistą, człowiek jest nieświadomy popełnianych błędów..., programy stają się wówczas nieefektywne.... szczególnie chodzi mi tutaj o obsługę pamięci.

Co do środowiska polecam Ci Visual Studio 2008. Jeśli studiujesz a Twoja uczelnia należy do programu MSDNAA microsoftu, to możesz z ich strony ściągnąć sobie oprogramowanie (zajmuje ponad 3 giga ;] ). Piszę się w nim wyjątkowo przyjemnie :)
    x3r
    Level 17  
    Polecam "Język C# i platforma .NET" Andrew Troelsena. Moim zdaniem świetna książka, warta swojej ceny.

pozdrawiam
    lord_dagoth
    Level 25  
    Makpro1985 wrote:

A jeśli się zdecydujesz na C++ to polecam (nie mam linka więc podaje nazwę) C++Dla programistów gier Michael J. Dickheiser. I C++ Ćwiczenia praktyczne Andrzej Stasiewicz. Pozdrawiam i życzę Wam miłego czytania i użytkowania forum.

Hoho... C++ dla programistów gier na początek? Nigdy w życiu! Przecież to jest lektura dla zaawansowanych programistów. Mam tę książkę, i zdecydowanie ciężko się ją czyta nie mając conajmniej ZAAWANSOWANEJ wiedzy z C++. Niektóre rozdziały są tam poświęcone implementacji mechanizmów dziedziczenia itp.

Jeżeli kolega nie zabiera się za pisanie poważnych aplikacji biznesowych bądź gier, gdzie wydajność ma kluczowe znaczenie, to nie porzebuje czytać tej książki, gdyż w niej skupili się na osiąganiu bardzo dużej wydajności. Po każdym podrozdziale pojawia się rozdział analiza kosztowa, gdzie przedstawiają wady i zaledy związane z wydajnością danego mechanizmu czy algorytmu.

LEKTURA ZDECYDOWANIE NIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH!