Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator obrotow silnika 24v 250w

19 Lut 2004 12:06 5917 7
  • Poziom 11  
    Witam Posiadam skuter elektryczny ale ktos wyrwal z niego modul sterowania czy ktos moze posiada schemat jakiegos regulatora obrotow silnika 24v ok 250W Prosze o pomoc.
  • Poziom 12  
    znajdziesz taki regulator w "Radioelektroniku"nr 2/2000str.22 nie mam skanera bo bym Ci podesłał ten artykuł, jest tam sterowanie silnikiem szczotkowym około 300W jak nie znajdziesz tego artykułu daj znać postaram się go gdzieś zeskanować i podesłać.Jest to sterowanie zrobione do silnika zamontowanego w rowerze.A jaki silnik masz w tym skuterze bo teraz są w modzie silniki bezszczotkowe i do tego jest potrzebny specjalny sterownik lecz nigdzie nie dpoatrzyłem się żadnej publikacji na ten temat - sam to pilnie poszukuje i jestem tym zainteresowany. Pozdrawiam Stefan.
  • Poziom 11  
    :cry: no wlasnie silnik jest bezsczotkowy:( jesli bedziesz mial cos na ten temat to bardzo prosze Ciebie i Wszystkich innych o pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Tak jak przypuszczałem jest to silnik bezszczotkowy,jak do tej pory śledząc tematy na różnych stronach nic konkretnego nie znalazłem żadnych rozwiązan regulatorów a dostępne modelarskie są potwornie drogie i niewiadomo czy w tym wypadku spełniły by tą funkcję, podam Ci adres strony gdzie są śilniki z regulatorem do rowerów być może że oni sprzedadzą sam regulator ale w tym przypadku radziłbym to sprawdzić czy będzie pracowało strona to www.ekonapędy.com trochę dużo ale ja również się tym interesuję .w przpadku znalezienia czegoś konkretnego czekam na wiadomość.
  • Poziom 11  
    no tak ta strone tez znam. Moze ktos jeszcze ma jakies propozycje odnosnie takiego regulatora chetnie poczytam rad.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ja mam skuter z modulem ale niestety sie popsul i musze dojsc do tego co sie zapsulo :/

Probowalem go podmienic na inny ale nic z tego, nie zadzialal :( Teraz bede szukal jakiegos schematu serwisu itp...
  • Poziom 12  
    Witam
    Rozbierałem taki silnik 24V 250W i jest to silnik szczotkowy ( 4szt. czyli dwie pary biegunów) cena nowego regulatora to ok 60zł, mi się udało kupić na allegro nowy za 40zł i manetke za 20zł.
  • Poziom 14  
    Witam
    Ja też mam problem z takim skuterkiem, silnik działa (poza układem sterującym), oświetlenie i sygnał dzwiękowy również. Nie mam pojęcia co to może być pozostaje chyba tylko sterownik, który jest zalany i nie ma do niego dojścia, kolega @Grzegorz_504677147 pisał że nowy kosztuje ok 60 PLN, a możesz podać gdzie takie chińskie cudo można dostać ??

Znalazłem usterkę w tym skuterze wcześniej ktoś tam coś usiłował zdziałać i przewody były zaizolowane ale nie połączone, jednak dalej jestem zainteresowany tym nowym układem.

Jednak to nie jedyna awaria zapomniałem wcześniej napisać, że jest tam walnięty zasilacz mam taką prośbę jak sprawdzić co tam nawaliło wizualnie jest wszystko OK, a ze mnie taki elektronik jak z 4 liter .......... :) może ktoś zna jakąś stronkę dla początkujących jak sprawdza się poszczególne elementy nie wylutowywując ich i jak się zabiera do takich rzeczy.