Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarkozamrażarka Ariston B450-VL - nie chłodzi

21 Lip 2008 17:11 2197 4
  • Poziom 21  
    Witam.
    Posiadam w domu chłodziarko-zamrażalkę Ariston typ: DF02X, model B450-VL ( na górze zamrażalka, poniżej chłodziarka w kolorze metalicznym). Wszystko było dobrze do dnia wielkich porządków. Lodówka została odsunięta po wcześniejszym rozmrożeniu, od ściany i odkurzaczem oraz szczotką przeczyściłem ją z tyłu. Po podłączeniu zamrażalka mrozi ok, w komorze chłodziarki jest około 17°C, agregat prawie cały czas pracuje.

Teoretycznie brak chłodziwa, ale czy to możliwe aby coś się rozszczelniła i gaz uciekł niemalże od ręki? Czy są tam może jakieś zabezpieczenia, które mogłem niechcący załączyć. Co i jak mam sprawdzić - bo nie uśmiecha mi się płacenie za napełnienie jeśli sytuacja miała by się powtórzyć. Jeśli rozszczelnienie powstało by gdzieś na widoku to można to jakoś poznać?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Trzeba ciąć tył aby sie dostać do nieszczelnosci :cry:
  • Poziom 21  
    Nie pocieszyłeś mnie i nie bardzo chce mi się wierzyć że od odsunięcia lodówki od ściany rozszczelniła się instalacja i to w miejscu gdzie trzeba ją pruć. Jeśli masz doświadczenie w tych lodówkach to podpowiedz mi na co mam zwrócić szczególną uwagę gdy przyjedzie serwis aby mnie w konia nie załadowali. Gdzieś na forum doczytałem się, że ma znaczenie również czy chłodziarka była wyłączana przyciskiem czy wtyczką z gniazdka, oraz że należy zrobić jej coś w stylu resetu. A co ze sprawdzeniem jakichś zaworów? Termostat i czujnik myślę że ok, skoro agregat ciągle działa nie mogąc schłodzić komory. pzdr.
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    Chciałbym odświeżyć temat, mam analogiczny przypadek. Czy udało się naprawić urządzenie? Może spotkał się ktoś z takim problemem i go rozwiązał? Pomóżcie mi również zrozumieć jak działa taki układ. Lodówka ma dwie osobne komory, górna - zamrażalnik, dolna - chłodziarka. Jest jedna sprężarka i jeden termostat.

Skoro zamrażalnik działa, układ nie miał prawa się rozszczelnić. Sprężarka pracuje, na ssaniu ma chłodną rurkę, przed skraplaczem jest gorąca. Nawet słychać jak w okolicach zamrażalnika gaz paruje. Pytanie zatem czy w tego typie lodówki są dwa parowniki, osobny dla chłodziarki i osobny dla zamrażalnika? Co decyduje (jaki układ, element wykonawczy), który parownik ma pracować w danym momencie?
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,
    Nie wiem czy w dobrym miejscu jest ten wątek i czy jeszcze ktoś odpowiada na tym forum? Jednak jeszcze się łudzę, więc prośba o podpowiedź j/w, ewentualnie może ktoś poleci dobry serwis chłodniczy z Legnicy, chłodziarz z Legnicy poszukiwany!
    Pozdrawiam.