Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy na skrzyni automatycznej e34 525tds jest czujnik

21 Jul 2008 17:23 6225 11
  • Level 10  
    Witam wszystkich mam problem ze skrzynia automatyczna po odczytaniu bledow pojawil sie komunikat ze jest problem z odczytaniem predkosci obrotowej a zmierzam do tego ze nie wiem czy oprocz czujnika predkosci obrotowej walu korbowego nie ma przypadkiem czujnika skrzyni biegow czy komputer skrzyni pobiera dane z tego czujnika od walu czy moze dodatkowo jest tam czujnik skrzyni biegow tego nie wiem i dlatego pytam was Pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 10  
    a gdzie sie znajduje ten przemiennik
  • User removed account  
  • Level 10  
    no tak ale gdy blad zostal wykasowany to skrzynia dzialal normalnie do momentu ponownego wyskoczenia bledu czyli ze to nie jest awaria mechaniczna tylko cos ze sterowniem a blad wyskakuje o nastepujacej tresci "blad odczytu predkosci obrotowej" a wiec wiemy ze skrzynia jest ok tylko teraz szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy
  • User removed account  
  • Level 43  
    Mam wrazenie,ze chodzi o czujnik zwany OUTPUT SHAFT SPEED SENSOR.Nie jestem pewien ale chyba to podobna skrzynia jak w RANGE ROVER TDS(silnik diesel BMW)Czujnik ten umieszczony jest na zespole elektrozaworow sterownika skrzyni(wewnatrz,pod miska olejowa,nie mylic z komputerem skrzyni)Jesli mozesz,podaj oznaczenie modelowe skrzyni
  • User removed account  
  • Level 43  
    Na schemacie nie zauwazylem czujnika obrotow wejsciowych,wiec chyba bierze je z cz.walu korb.Kiedy zadziala LOCKUP(blokada na sztywno konwertera)a sterownik widzi roznice obrotow we/wy.to sie burzy.Zobacz czy to nie skrzynia typu ZF
  • Level 10  
    wiecie co mam dosyc tej skrzyni i postnowilem ja zminic na manuala koszty to 500zl za calosc a sam olej z filtrem mnie kosztowal 200 do automata pierdziele sie nie bede meczyl przezucam sie na manualna
  • Level 10  
    UWAGA UWAGA Znalazlem typ i schemat mojej skrzyni jest to ZF 5HP18 i posiada dwa czujniki predkosci wejsciowej czyli obrotow silnika i predkosci wyjscieowej czyli po prostu licznika predkosci samochodu I uwaga ten pierwszy odpowiedzialny jest za zmiane biegow!!!! i u mnie byl zrbany dlatego skrzynia nie przezucala mi biegow i oprocz tego wyswietlaly sie zle obroty na obrotomierzu Pozdrawiam wszystkich dociekajacych prawdy
  • Level 9  
    Jamaica9 jesli moge prosic to podrzuc schemat tej skrzyni i daj podpowiedz gdzie ten czujnik sie znajduje, pozdrawiam